наддаване през бременноста!!!

  • 10 877
  • 289
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,
бих искала да ми кажете колко кг качихте през бременността. Аз съм в 33 седмица и съм с 16 кг повече. Доктора,
който ще ме изражда каза че са много и да спра със сладкото и тестените. Не знам, но съм чувала и за доста по наддали мамчета. Моля да ми споделите как беше при Вас.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Качих 15 кг. , с раждането свалих 10 кг. и сега ще трябва да се справя с 5 кг. Не се сравнявай с другите, че качват повече. То винаги може още..! До 40-та седмица имаш доста време и период, в който най много се пълнее, така че доктора ти е прав. Успех!

# 2
  • Мнения: 40
Аз съм в 26 г.с. и съм наддала около 10кг. Струва ми се малко множко, но ..... Grinning

# 3
  • Видин
  • Мнения: 685
Аз качих 18кг. С раждането свалих 6кг. след това свалих още 5 и сега ми остават 7. Наистина има момичета, които качват по 40 кг, но това вече е прекалено. Може да се поограничиш, но ако много ти се яде си хапвай по-малко Peace

# 4
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ами аз общо качих 18кг.Но поне според мен има значение от колко почваш,дали от 50кг или от 70кг примерно.Защото аз като родих в крайна сметка кг-ите върху мен бяха само 7.Но аз почнах от 53кг.Така че лично за мен тези 18 кг не бяха много,те не ми и личеха.А това,че накрая най-много се пълнее и аз се бях изплашила,но 8 и 9 месец качих по 2 кг.
Но всичко си е индивидуално!!!Тъй че важното е ти как се чувстваш.Ако ти тежат може и да се поограничиш,ако можеш!!!
Успех и споко килограми се свалят,важното е бебчо да е добре!   bouquet

# 5
  • Мнения: 865
Преди двете бременности съм подъържала 50,52 кг.С първата бях+16кг ,а с втората+25кг.Сваляла съм ги за около половин година.Човек като иска ,няма невъзможни неща.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 603
Бях 55, станах 71 т.е. 16 кг., но пък раждах през лятото, беше страшна жега  и ядях само плодове и таратор.  А покрай Коледа...ммм, може би, бих качила доста повече  Laughing.
Не се притеснявай за това сега, килограми се свалят.
Леко раждане желая  Hug

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 238
Аз съм +12 и док каза че е идеалното покачване на тегло,даже било малко,но аз стартирах от 42 кг.Според мен много си зависи от колко тръгваш,но до 20 килограма за мен си е нормално да се качат,над 30 вече са много,поне според мен.

# 8
  • Мнения: 80
 С първото дете качих 32 кг от старт 59 кг. Бях станала като кораб Blush smile3549. Една година след раждането бях 58 кг. С бебка качих общо 15 от старт 61 кг. 7 месеца и половина след раждането й съм 62 кг. Надявам се да сваля още 1-2 кг. Wink

# 9
# 10
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Качих 14 кг, 8 свалих в болницата, останалите - след няколко месеца.
Леко раждане!  bouquet

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
До момента 13кг Peace

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Качих 30 кг.!Ама,това,че аз,съм качила 30 не виждам,защо трябва да те успокоява!

# 13
  • Мнения: 22 343
Всички лекари препоръчват наддаване с 12кг за цялата бременност. Има си и обосновка за това.
Аз качих 14кг, сега 3месеца след раждането съм си на същите килограми от преди да забременея.

# 14
  • Мнения: 728
Преди да забременея бях 43кг.Качих 13кг.(според гинекологът ми за нормално тегло при по- дребни и слаби жени е +15,18кг.)

Общи условия

Активация на акаунт