Клинове или колани след секцио

  • 3 119
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами,
Имам въпрос към мамите които са раждали секцио, тъй като наближава и моят ден знаменит искам да съм подготвена максимално най-добре за него, та въпроса ми е такъв. Тъй като има доста рекламки на клинове, колани и корсети за след раждане #Crazy, ако някоя мама е ползвала нещо такова или друго след секцио от което е останала доволна Ви моля да ми пишите своите мнения за да реша и аз какво и кое ще е по удачно, удобно и ефективно.  Благодаря Ви предварително, целувки и хубав ден.

# 1
  • Мнения: 1 919
аз ползвам и 2те още от 14 ден на секциото и от 2те има ефект определено-редувам ги

# 2
  • Мнения: 865
Носих за кратко клин.Български на Опал.Супер изработка със силиконови ленти на крачолките да не се вдига нагоре.Не го слагах всеки ден,а само като излизах да ме прибира леко.Но мнения които съм чела за ползити и вредите ме накараха да не прекалявам с носенето.Повече движение и непрекаляване с храната и нещата си идват на място.Успех и леко раждане.

# 3
  • Мнения: X
Хайде, да се похвалиш скоро.   bouquet
За коланите на мен ми казваха различни неща - да нося веднага, да не слагам до 40 ден...
Най-доброто, което направих е да не купувам нищо предварително. След две седмици бях станала като вейка, на фона на старите ми килограми и забелязах, че коремът се прибра и сам. Сега долната част е малко по-отпусната, но реших да не слагам колан, а да започна упражнения и той сам ще се прибере. За тип колан не мога да ти дам съвет, но изчакай да родиш. Първо, за да прецениш дали имаш нужда и, ако решиш да си купиш, да си вземеш точен размер, защото сега ще е трудно да прецениш.

# 4
  • Мнения: 4 621
Ползвах колан в комбинация с леки упражнение и съобразено хранене  и корема ми се прибра точно за един месец Hug
Леко раждане  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Никога не съм носила  Naughty - според мен, когато носиш нещо ластично, мускулатурата ти свиква нещо да я крепи и след като спреш носенето увисваш много повече . И двата пъти раждах секцио и за около 1-2 месеца матката ми се е прибирала напълно - а другото, което остава да виси...ами то си е натрупана сланина, която просто трябва да се махне с диети и спорт.

# 6
  • Мнения: 8 999
Нищо не съм носила. Имам много стегнати мускули на корема, така че още 10тина дни след раждането, коремът ми си беше прибран и плосък. Килцата свалих с диета.

# 7
  • Мнения: 728
Родих преди 22дена секцио,първият ми въпрос към гинеколога беше да слагам ли колан,той категорично ми забрани,защото е хубаво операцията да "диша",а и ползването на колан правила коремните мускули "мързеливи".В момента корем нямам.Безсънието,кърменето,грижите около малкия ми помогнаха да възвърна за 20дена приблизително същата фигура,която имах преди раждането.

# 8
Родих преди 2 месеца със секцио. Докторът ми забрани да слагам колан и да мажа с каквото и да е раната. Коремът ми се прибра още на първата седмица след раждането.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 588
Ползвах съвсем обикновен колан, купен от пазара. Доволна съм, бързо ми се прибра корема, но не знам дали в него беше причината. Сложих го на осмия ден след секциото. Peace

# 10
  • Мнения: 2 309
нищо не съм носила. коремът ми се прибра на 40 ден, без никави усилия от моя страна. моят лекар не препоръчва носенето на колан след секцио. успех   bouquet

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Прочетох мненията до момента и се записвам да следя темата, понеже и мен много ме вълнува Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 541
Прочетох мненията до момента и се записвам да следя темата, понеже и мен много ме вълнува Peace
Peace

# 13
  • Мнения: 4 451
Аз също не съм носила нито клин, нито колан.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не носих нищо, стягам се с ограничаване на храната и упражнения. Върнах си формата скоро, но не мисля, че ако бях носила нещо, щеше да е по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт