МОЛЯ ПОДКРЕПЕТЕ ПЕТИЦИЯТА ЗА ПО-ВИСОКО МАЙЧИНСТВО

  • 606
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371

http://www.bgpetition.com/maichinstvo/index.html
не забравяйте да активирате посписа си от имейла Wink

# 1
  • Мнения: 371
вече надвишаваме 420, дано има смисъл всичко това Peace

# 2
  • Мнения: 4 877
Току-що подкрепих петицията. Това е скандално!!!
Трябва да действаме обаче по-активно!

# 3
  • Мнения: 1 479
И аз я подкрепих!

# 4
  • Мнения: 4 877

Мами-журналистки,

"ударете едно рамо" относно петицията за по-достойно заплащане на майчинството. Това предложение за 190 лв. е скандално!


http://www.bgpetition.com/maichinstvo/index.html

# 5
  • Мнения: 2 616

http://www.bgpetition.com/maichinstvo/index.html
не забравяйте да активирате посписа си от имейла Wink

Идеята е страхотна, но не мисля, че петицията е написана според "нормите", извинявай  Peace

Виж, не знам дали има смисъл и как да стане евентуална корекция, но при подоба коресонденция не трябва да се използва подобен тон, не трябва да звучи враждебно. Освен това исканията трябва да са точни  конкретни:
1.Искаме си 220-те лв
2."Да се разгледа възможност за увеличаване на времето, през което се взема 90% от БТВ или НЕ повече от нетното възнаграждение."-никой няма да ни увеличи още този период, подобно искане е абсурдно. България предоставя едно от най-дългите майчински за отглеждане на дете, има държави, където този срок е от 2-3 до 6месеца. Ние имаме 9м+до 2години. Според мен проблемът е в парите,които получаваме в този втори период-от 10месеца до 2г.
Напълно некоректно  е с 1 МРЗ да се изхранват 2-ма души. А и не всички сме работили на МРЗ преди това,нали. Остава и възможност или да си "оставим" децата или да мизерстваме. Ето защо  е напълно нормално и адекватно майчинството всъщност да е поне 2 МРЗ, все пак с тези пари храним и себе си и детето, нали? Но това по-скоро би трябвало да се даде като предложение, подлежащо на обсъждане.

А и недей да изказваш мението на всички,след като очевидно няма да успееш да събереш подписите на всички български майки. По-коректно ще е ако напишеш "Ние, долуподписаните български майки....."

Не искам да има обидени, тонът ми е напълно доброжелателен. Но мисля, че преди да внесем подобна петиция, тя трябва да е изпипана и написана коректно. Така или иначе не мисля,  че петицията ще ни помогне с нещо, НО заради децата сме длъжни да опитаме всичко.
 Peace

Ако има мами-юристки,може би ще е добре да ударят едно рамо  Praynig

# 6
  • Мнения: 6 441
одписалите са вече над 1200,но винаги съм се чудела как точно ще подейстават тези петиции?
Аз предлагам да се направи един митинг!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Подкрепих. С това безхаберие от страна на държавата дано успеем да се справим.

# 8
  • Мнения: 66
Дано се обърне внимание и най-накрая в България да  се раждат деца без притеснение за отглеждането им.
Аз съм с вас.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 967
Подкрепих. С това безхаберие от страна на държавата дано успеем да се справим.

И аз подписах, но едва ли ще направим нещо. Настоена съм песимистично относно нашата държава.

# 10
  • София
  • Мнения: 272
И аз се подписах.Честно не очаквам кой знае какво, но ако се преборим поне за 220 - те лева ще е добре.Все пак е цял пакет памперси Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт