алергия и бременност

  • 1 273
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
откриха ми ,че съм много алергична към дом. прах, плесен и мухал.Ще пия лекарства .Пречка ли са да забременея и дали ще се отрази алергията по бреме на бременността негативно .Някой имал ли е тази диагноза ?Има ли алергията връзка с имунната система .Примерно да е слаба -имунната система ? Предстоят ми имунологични ,но нямам търпение да знам.

# 1
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Аз съм алергична към всичките неща, които си изброила плюс слънчева алергия. Казаха ми, че не мога по никакъв начин да променя положението, само ще си пия лекарствата. Аз предпочетох да не ги вземам. Зависи в какво се изразява при теб - при мен е сърбеж, парене, лек задух, кихане, поява на ситни дребни пъпчици. По време на бременност може да ти се обостри самата алергия. И след това евентуално след раждане, ще се наложи да даваш специално мляко на бебето. Хубаво е да поговориш с алерголога си, тъй като някои от лекарствата са противопоказани при бременност.

# 2
  • Мнения: 304
Гея имам един месед .Дали няма общ с алергията .?Не съм чела твойте публикации.При теб как е .Имаш ли дете или се бориш за него .

# 3
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Аз също съм с мисед, но досега не са ми казвал, че алергията е причина. Имаш ли хистология след миседа? Какво ти казаха като обяснение? Пет години стерилитет, едно дете, при второто мисед. С двурога матка съм също и в допълнение мъжки фактор.

# 4
  • Мнения: 945
И аз имам страшни алергии, почти до асма го докарвам. Моя доктор каза, че има нежни лекарства, които няма да пречат на нашите опити, но трябва да ми се изпишат специално. Забравих как се казват. Беше нещо с к.., а досега съм пила кларитин и лорано, зиртак и алергозан.

# 5
  • Мнения: 304
все пак значи ли ,че ако имам алергия организма и по точно имунната ми система е слаба .Когато бях бременна се убих да кихам много повече отколкото сега /след миседа/.Или по време на бременност се провокира да се проявяват още по силно заболяванията

# 6
  • Мнения: 7 716
Правете разлика между алергия и контактен дерматит.

# 7
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Бременността по принцип провокира изостряне на алергията, но всичко е абсолютно индивидуално и трябва да го обсъдиш с алерголога си. Аз не съм имала сериозни проблеми по време на бременност, така че много зависи. Хубаво е да се избягват причинителите, но от домашния прах няма как да се оттървем, колкото и да чистим.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Бременността по принцип провокира изостряне на алергията
Не съвсем.
Аз също имам алергия към домашен прах и към праха по старите книги (това не е точно домашен). Като студентка бях доста зле, после се пооправих, основно сутрин след ставане съм с тежка хрема.
Та на въпроса за бременността: За мое огромно изумление след като влязох в трети месец всички оплаквания спряха, сякаш се излекувах! Такъв кеф! Чак не ми се раждаше  Joy . След като родих всичко се върна по старому  Tired.

# 9
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 645
Ами аз затова казах, че всичко е индивидуално и е добре да се обсъди с лекаря, който я лекува и който е предписал лечението.

Общи условия

Активация на акаунт