Въртене на главата - бебе на 3 мес

  • 5 717
  • 18
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 173
Здравейте
От месец насам бебето ми си върти главата по цяла нощ. Питах двама педиатри къде е причината и те казват че няма проблем. Давам Вигантол по 2 капки на ден, като се старая да не го забравям. Вече много се притеснявям, защото започна да го прави и докато е будна. Не знам вече какво да си мисля. Много съм претиснена.

# 1
  • Мнения: 1 942
А как реагира бебчето ако внимателно с пръсти му почешеш главичката? Да не го сърби? Почеши и гръбчето, мини с ръка и по гърдичките. Нали знаеш, че бебе не се чеше с нокти ей - само с възглавничките на пръстите внимателно.

Махни ако слагаш възглавница, постарай се нищо да не се опира от дрехите до лицето т.е. облечи дрешки без якички.

Смени сапуна/шампуана с който къпеш бебето. Всъщност ти с какво го къпеш?

# 2
  • Мнения: 82
поти ли се нощно време пове4е от оби4аиното

# 3
  • Враца
  • Мнения: 173
Sillve, преди я къпех с нивея, сега съм сменила всички продукти са на мустела. Включват - душ гел за коса и тяло, масажното олио и крем4ето против трски за главичката. Мислех си и аз че че е от козметиката но май не е Sad . Спи само по боди и ританки с една тънка пленка, без възглавничка, надигнат е матрака малко по савет на педито. В интерес на истината кожата и е много сухичка и се бели но и мустелата не ни помага  Thinking мислиш ли че може това да е причината  newsm78 Вече наистина съм се забъркала, много ми е мъчно като я гледам как се мята по цяла нощ  Cry
pinit, не, не се поти изобщо

# 4
Моята дъщеричка като беше на 3-4 м. си въртеше по същия начин главичката непрекъснато и педиатърката ни обясни,че го прави защото главичката/не говоря само за фонтанелата/ е още мека и бързо и омръзва да лежи с главата в едно положение.Спря да я върти около 5-я месец.

# 5
  • Мнения: 82
попитах те снощи дали се поти защото моят син като беше на 4-5м така си въртеше главата но и много се потеше и се оказа 4е има рахит но увели4ихме капките и вси4ко се оправи твоито наистина може да е от козметиката на се притесняваи но ако искаш да се успокоиш поразровисе в някоя книга и про4ети

# 6
  • Враца
  • Мнения: 173
ми маи не е рахит но тази седмица която идва 6те отидем пак на преглед да видим какво 6те ни кажат

# 7
  • Мнения: 1 942
А опита ли да я почешеш няколко пъти през ноща да видиш дали ще е по-спокойна?

Разреди къпанията, намали козметиката. За толкова малко бебе не е нужно даже да сапунисваш тялото със сапуни и гелове - то не се поти и няма даже от какво да се изцапа.

Защо не пробваш 2 вечери да го изкъпеш бебчето само с водичка и да не го мажеш с нищо.

Да, възможно е да го сърби главичката, или гръбчето, възможно е да му дразни етикетчето на блузката отзад ако не си го изрязала. Дори може да показва, че памперса му е много стегнат  Laughing

А когато върти главичката маха ли с ръчички и крачета. Горе долу за какви интервали на въртене говориш /да речем на 5 мин. се обръща/, а денем като е будно прави ли го?

# 8
  • Враца
  • Мнения: 173
Чешках я през ноща, но тя не ми позволява. Въртенето и е на всяка секунда, така може би 20-тина пъти един след друг, след това пауза от около 2-3 а може и 5 мин. и пак запо4ва, е има понякога и по големи паузи, но горе долу е така по цяла нощ. Даже по скоро бих го описала като мяткане на главичката отколкото като въртене  Sad И с мъж ми си говорихме да започнем известно време само с водичка да я къпем да видим как ще и се отрази.
Не си мята ръчичките но чат пат си свива краката

# 9
  • Враца
  • Мнения: 173
забравих да напиша че иначе е много спокойно бебче, много се смее и се забавлява сама, не  е капризна и не е ревливичка

# 10
  • в джунглата
  • Мнения: 916
дъщеря ми си въртеше главата преди да заспи, но не чак толкова често като твоята. тогава и аз се бях шашнала и я водих на невролог каза че няма нищо обезпокоително и така се забавлява. с времето престана да го прави

# 11
  • Мнения: 1 942
Денем като е будна прави ли го това? А ако я сложите на леглото до вас?

Аз си мисля в следния ред - не плаче, значи няма болка. Мрънка ли като го прави? Сложете една вечер много мека шапчица от тия за новородени да видим дали ще се върти - но според мен пробвайте да е без връзки под брадичката да не стане беля от въртенето.


Мисля си още - бебето е на 3 месеца, вие по гръб ли го оставяте да спи? Как не ти дава да я почешеш? Провери ли ушичките да не я болят?

# 12
  • Враца
  • Мнения: 173
ми през деня много рядко се върти така. Шапки не търпи изобщо за това и няма да мога да и сложа. За спането, да, спи по гръб като главичката и е обърната настрани. Ако се опитам да я оставя на една страна, след минута пак се е обърнала по гръб.
За ушичките, започвам да се чудя, дали не идва от там проблема. Аз не съм и ги чистила, защтото педито каза че докато е малка да не пипам там, но можеби я сърбят и за това да е неспокойна.
Както и да е, в крайна сметка ще се ходи при док. другата седмица и ще напиша какво ми е казал.
А ако някой знае как да и почистя ушенцата да пише 

# 13
  • Мнения: 1 942
А ако някой знае как да и почистя ушенцата да пише 

УШИ НА БЕБЧЕ НЕ СЕ ЧИСТЯТ!

Като човек дето има много проблеми с ушите и се е видял де с ушен лекар има ти го казвам. Всеки един от тях ми е казвал, че в отвора на ухото клечка не се завира. Клечките са за почистване на ушната мида. Каквото успяваш внимателно с пръст да изчистиш това е. Притисни леко изпъкналото към отвора и виж бебето дали дава сигнал да го боли. Натисни пак пред ухото /пробвай на себе си и ще разбереш къде/. Бъдете много внимателни като къпете бебето да не му влезе вода в ушите.  Peace

# 14
  • Враца
  • Мнения: 173
Sillve, пробвах така както си го написала и не показва 4е я боли нещо. Аз също знам 4е не се 4истят и за това не пипам там.
Много благодаря на отговорилите мами  Hug

Общи условия

Активация на акаунт