190лв майчинство за 2008г!

  • 2 694
  • 45
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 2 227
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241161.0
Това ли имаш предвид?

# 2
  • Мнения: 247
Винаги съм смятала, че трябва да се стимулират българските родители да имат повече от едно дете. Но явно държавата не мисли така. Много фирми отказват да осигуряват служителите си на реалната им заплата. Да не говорим колко ги осигуряват на минималната. Именно от тук идва и малкото майчинство. Няма смисъл да коментирам, че тези 190 лева не стигат за нищо. За това, повечето жени, като разберат, че са бременни решават да се самоосигуряват на по-висока заплата.

# 3
  • Мнения: 1 479
190лв.майчинство,а цените са ,като за 1900лв.!!! Hug

# 4
  • Мнения: 1 121
190лв.майчинство,а цените са ,като за 1900лв.!!! Hug

Напълно подкрепям! 190 лева са нищо. Предвид отрицателния естествен прираст, би трябвало майчинството да е поне 1000 лева и с тези пари да се издържа не само детето, но и майката, която го гледа. Ето това ще стимулира българските жени да раждат!

# 5
  • Мнения: 887
190 лв. майчинство ще бъде по-малко от минималната работна заплата, (която би трябвало да стане 220лв.), а това противоречи на закона. Вместо майчинство трябва да го преименуват на СОЦИАЛНО ПОДЕЯНИЕ. Направо ме е гнус от тези, които взимат подобни решения. #2gunfire

# 6
  • Мнения: 4 496
Вече нищо не може да ме учуди. Tired Да са им честити новите Мерцедеси! Все пак от една година автопарка им не бил обновяван... Crazy

# 7
  • Мнения: 1 157
Жива подигравка с 10 лева отгоре  newsm61
затова заслужават всички управници #2gunfire bishop

# 8
  • София
  • Мнения: 38 431
Спокойно де, все пак остават 90% от заплатата до 9тия месец на детето. Тези 190 лева са след това до 2 години. Но наистина май противиречи на закона. Сегашното майчинство е 90% от МРЗ.
Освен това въпросните 90% се взимат от нетната заплата, а осигуровките се плащат върху брутната.
Сто кожи ще ни одерат ей.
Само за да си направят ремонт на парламента примерно.
Наместо да вземат лист, химикалка и калкулатор и да сметнат колко пари иска едно бебе с памперсите, пюретата и млякото.

# 9
  • Мнения: 2 755
А няма ли да има протести по този повод? Те без да им изкрештиш, че си искаш, никога не дават дължимото.

Само за да си направят ремонт на парламента примерно.
Наистина ли мислиш, че може парите да отидат за ремонт на обществена сграда? По скоро ще отидат за новата вила на Станишев в Швейцария. Или пък на някой друг министър в джоба

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
censored censored censored

На мен ми е много странно как го измислиха аз да взимам 190лв след 9-те месеца, обаче, ако си взема гледачка тогава, тя ще взима 220лв. Нещо логиката ми се губи......

# 11
  • Мнения: 296
Ами хем е тъпо, хем не е .
От една страна не можем да се преборим със собствените си работодатели да ни осигуряват на реалните заплати, от друга стоим и плюем тия дето са високо и грам не им е зор ни за майките, ни за пюретата на децата.
Смятам, че ако 90% от майките се преборят първо за собствените си права пред работодателите няма да е трудно да се чуят справедливите ни искания и по нагоре. Защото реалните осигуровки на голяма част от младите хора биха довели и до повишаване на майчинството- може да е наивно, но аз така си мисля.
А за детегледачката - сигурно си представят как "ще си избият" разликата от теб Simple Smile. Т.е. предполага се , че майката ще започне работа на доста по висока от 220 лв заплата и нейните осигуровки ще компенсират осигуровките и 30 те допълнителни лева на детегледачката. Пак да кажа никой не мисли толкова сантиментално за нас и децата ни, хората икономисти са сметнали и решили ....

# 12
  • Мнения: 719
Направо съм възмутена от това. Живеем в страна на абсурдите. #Crazy Въобще н мога да оправдая никакви сметки на тея икономисти. Ами вместо да гледат как да увеличат собствените си заплати, да не правят геноцид над собственият си народ.
Sorry, че съм толкоз крайна, ама вече ми писва #2gunfire

# 13
190 лв. майчинство ще бъде по-малко от минималната работна заплата, (която би трябвало да стане 220лв.), а това противоречи на закона. Вместо майчинство трябва да го преименуват на СОЦИАЛНО ПОДЕЯНИЕ. Направо ме е гнус от тези, които взимат подобни решения. #2gunfire

 Peace

Наместо да вземат лист, химикалка и калкулатор и да сметнат колко пари иска едно бебе с памперсите, пюретата и млякото.
Много точно казано!!!

# 14
  • Мнения: X
censored censored censored

На мен ми е много странно как го измислиха аз да взимам 190лв след 9-те месеца, обаче, ако си взема гледачка тогава, тя ще взима 220лв. Нещо логиката ми се губи......


Няма да взима 220, с плоския данък ще взима 198лв.

Общи условия

Активация на акаунт