Ампула витамин С

  • 6 555
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 198
Колко време след отварянето на ампулата може да се дава витамин С?

Мъжът ми е купил от големите ампули и аз давам на Иво половината. Чудя се дали останалата част мога да я дам след време или направо да отварям нова Rolling Eyes .

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Виви- по принцип точно вит. С - "изфирясва", окислява се и ти ще забележиш, че на тази дето си я отворила и употребила 1/2 от нея, до довечера ще се появи един бял обръч по срязаното "гърло"!
Аз съм давала така по 1/2 - сутрин и вечер, щото и моят мъж я беше свършил глупостта на твоят, но не знам с каква ефективност е 2-рата доза. Със сигурност на дечко нищо няма да му стане от нея.

Ако това те плаши - изпии ти другата половинка;)

# 2
  • Мнения: 1 320
Мисля  Thinking че 1 ден и то ако е залепена с лепенка или и сложи запушалка от памук.

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
От нашата педиатърка знам, че като се отвори трябва да се изпие веднага. На Яни като бебе му беше изписала 1/2 от малките ампули и тогава ми каза, останалото аз да го пия, не трябвало да преседява.

# 4
  • Мнения: 1 181
аз в момента давам вит.С по една ампула на ден (2 кубика). Сутринта давам половин, разтворена в малко чайче или водичка, и вечерта половин (но не от същата ампула) по същия начин.

# 5
  • Мнения: 18 542
Защо я разделяш?

# 6
  • Мнения: 1 181
Знам ли  newsm12  да ну му дойде повече. Защо, цялата ли трябва да дам?

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
не може да стои отворена. Ако даваш половин ампула на бебчо, другата половинка я пий ти Simple Smile
Дияна трябваше да пие по една голяма ампула на ден, разделена на две и педито каза, че е най добре да взема от малките.

# 8
  • Мнения: 3 211
Вит.С трябва да се изпие веднага, дори за големи тези разтворимите трябва да се изпият веднага, след като се разтворят. Давай му половин и другата я изпивай ти. Иначе няма смисъл, той се изпарява.
А ампулата за малки бебета се разделя, защото не може да се усвои това количество, излишното се изпикава и става безмислено да му се дава цялата ампула. Вместо се хвърля по-добре да се изпие от майката.
Най-гадното е че ако се пие по 1/2 ампула 2 пъти на ден, излиза скъпичко, реално отваряш 2 ампули на ден

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
Знаех си аз, че има нещо около отворените ампули...... Даааа, ще изхвърлям, то се е видяло. Аз не мога да го пия това чудо-и изобщо лекарства да пия ми е много неприятно.
Благодаря ви!

# 10
  • София
  • Мнения: 328
Цитат на: vessi
Мисля  Thinking че 1 ден и то ако е залепена с лепенка или и сложи запушалка от памук.

 Аз така правя , защото и нашият татко е взел такива????

# 11
  • Мнения: 18 542
Дми ако бебето не е болно или не е контактувало с болни, няма смисъл да даваш. Иначе, ако даваш на ден по 1 ампула, по-добре си я давай цялата. Няма смисъл да я разделяш.

# 12
  • Мнения: 639
Виви вит.С се разпада от контакт с кислород - в с лучая с въздуха, като ти гледам лентичката детето ти е достатъчно голямо за да пие цялата ампула, нищо че е голяма. А и вит.С не се натрупва в организма - излишното се отделя с урината за разлика от някои други .

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Болен е. По принцип като го пипне някой вирус давам 2 или 3 пъти (колкото се сетя) на ден по една малка ампула, но сега с тези големите не ми се ще да му давам половин ампула, която вече е изветряла и няма да върши работа.

# 14
  • Мнения: 7 186
За 1 ден нищо няма да  му стане на витамина.За по-лесно можеш да си я изтегляш в 1 спринцовка и след като му дадеш половината да запушиш спринцовката с игла и предпазител до следващата доза и нищо няма да изфиряса,не се вманиачавайте. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт