kърмене и местна упоика???

  • 944
  • 13
  •   1
Отговори
Моля помагаите!!! Утре рано съм на зъболекар и ще ми вадят зъб, та ви питам колко време след поставяне на упоиката не трябва да кьрмя? Малкия е на 6м и половина но не признава нищо освен гърдата, пюрета ядем съвсем малкоа и трудно цока от шише, та сьм доста притеснена Sad

# 1
  • Мнения: 3 718
Нямаш проблеми да кърмиш и веднага след упойка на зъб. Аз без упойка на зъболекарски стол не сядам, а вече доста посещения имах откакто родих. Спокойно си ходи на зъболекар, но все пак го предупреди, че кърмиш.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Няма проблеми.
Оперираха ми венеца с месна упойка и хирургът каза, че мога спокойно да кърмя. Все пак, говори със зъболекаря си, няма как да не знае.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Писах ти на лични, пиша и тук, ако има и други майки, които се интересуват:

Както са писали момичетата, няма проблем да кърмиш след местна упойка, като предупредиш зъболекаря си, че кърмиш, той ще знае каква да ти сложи. Леко и безболезнено зъболечение желая Simple Smile

# 4
  • Мнения: 65
Нямя проблем. Аз редовно ходя на стоматолог, който ми работи само с местна упойка. Така беше и по време на бременността ми. Всичко е ОК. Не се притеснявай да кърмиш. Успех

# 5
  • Мнения: 629
На мен при подобна ситуация зъболекарят ми каза, че за около 3 часа упойката се елиминира от организма, но като цяло не била опасна. Така че не се притеснявай. Само натърти, че кърмиш и детето не консумира други храни.

# 6
Страхотни сте, благодаря много за отговорите! Hug

# 7
браво за кърмата ,само така! еми аз знам че няма проблеми ама след като то извадят зъба няма ли да дажат обезболяващо....все пак си е болка...а аз съм много неиздържлива на болки!а искам да си направя зъбите в същотото време!

# 8
момичета аз ходих няколко пъти на зъболекар,незнам каква упоика ми слага, само знам че има някаква машинка  като пистолет и след убождане не сменя иглата.зъболекаря ми обясни че иглата не се сменя.знаете ли нещо по въпроса?нямало проблеми погло е после да кърмя ми каза тои.

# 9
  • Мнения: 4 555
На мен ми вадиха зъб преди 2 седмици някъде.
Получих усложниение и се наложи да пия болкоуспокояващи  Confused иначе от самата упойка няма проблем.

# 10
  • Мнения: 700
момичета аз ходих няколко пъти на зъболекар,незнам каква упоика ми слага, само знам че има някаква машинка  като пистолет и след убождане не сменя иглата.зъболекаря ми обясни че иглата не се сменя.знаете ли нещо по въпроса?нямало проблеми погло е после да кърмя ми каза тои.
Тази машинка като пистолет се казва Citojet.Всъщност упойката,която се използва е същата като при инжектирането с игла и спринцовка.Хубавото,обаче при Citojet  е,че анестезията се прави с нищожни количества анестетик,а качеството на обезболяване може да бъде по-добро!Много добър и ценен уред,не натоварва организма с големи количества анестетик.Е,скъпичък е и не всеки зъболекар го притежава.Наистина иглата за един пациент не се сменя,тъй като се забожда неколкократно между корена на зъба и връзката му с костта.

# 11
незнам обаче дали може да се зарази човек от такава машинка,тъй като не се сменя иглата,та нали ако я бие на някои болен и после на друг няма ли да се зарази този другия?

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
незнам обаче дали може да се зарази човек от такава машинка,тъй като не се сменя иглата,та нали ако я бие на някои болен и после на друг няма ли да се зарази този другия?
Не се сменя иглата за един и същи пациент Grinning На мен например ми бият упойка с такъв инструмент по няколко пъти в процеса на зъбодълбаене, понеже съм от квичащите пациенти.
Разбира се, за различни пациенти се слага нова игла, никой здравен работник с ума си няма да ползва една и съща игла за различни хора Wink

# 13
  • Мнения: 700
 Един пациент-една нова стерилна игла,която се ползва многократно само за него и в края на посещението се изхвърля!
Да чукна на дърво,да няма такива никакви здравни работници,но да си призная попаднала бях на нещо подобно.Като бременна ми взимаха кръв за рутинните изследвания в лабораторията на 2 ДКЦ-Пловдив и работничката с иглата беше с ръкавици,които беше използвала многократно,искаше и за мен.Бяха целите изпоизцапани с кръв,наблюдавах я,че се опита да ги почисти с Тризон.Накарах я да си сложи нови,че ще се оплача да пуснат проверка от ХЕИ.Не ходете там и обслужването е отврат.

Общи условия

Активация на акаунт