Хормонална буря .... ?! Търся спасение!

  • 2 108
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 778
Напоследък се чувствам като буре с барут ...
Чувствам страхотно вътрешно напрежение! Понякога имам усещането, че повече не мога да се побирам в кожaта си.
Настроенията ми варират от нормално до истерично и обратно за по малко от половин час!
Вече незнам какъв лекар ми трябва ... И трябва ли ми изобщо!?
Някой да е попадал в подобна ситуация?!
Да сподели как се е измъкнал?!

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 21:37 от *Rozichka*

# 1
  • Мнения: 712
Освен ако не си бременна или не си си сменила хормоналните контрацептиви (т.е, няма физиологична причина хормоните ти да си играят както си искат), значи имаш нужда от психолог, с който да споделиш какво в живота ти провокира такова недоволство и да намериш начин да го разрешиш  Peace

# 2
  • Мнения: 778
 Crazy Не съм бременна - 100% сигурно, а ако евентуално бъркам - ще е втората такава грешква в историята на човечеството!

Не вземам и контрацептиви .....

Значи съм луда!!!

Всъщност аз наистина полудявам - бавно и сигурно!

# 3
  • Мнения: 146
Неврози от такъв тип се лекуват сравнително бързо с Алтернативна медицина, в типичния средностатистически случай, а също и с лекарства, но може да усетиш страничните им ефекти.

# 4
  • Мнения: 90
 Добре е да се посъветваш и с ендокринолог. Нарушения при жлезите с вътрешна секреция може да предизвика подобни промени в настроенията. Погледни форумите за проблемите на щитовидната жлеза. 

# 5
  • Мнения: 1 942
Да бе само ако си бремена или си сменяш хапчетата може да имаш хормонален дисбаланс  Crazy

Пусни си едни изследвания, консултирай се с ендокринолог, пий седатиф /хомеопатично за успокоение на нервите/, пий невролаксин /билков препарат за нерви/ ....

Не оставяй да те мъчи това, а в повечето случаи не мъчи само тебе  Peace

А дали липсата на дейност, която би те карала да допускаш като възможност да си бремена не е причината за избухливостта ти?  Joy

# 6
  • Мнения: 778
Мислила съм много по въпроса и смятам, че се дължи на няколко неща :

1. Преумората - това слагам на първо място. От може би два месеца, вече трети работя почти без почивен ден.
2. Стресова работна среда - почти по 14 часа работен ден сред хора и динамична среда.
3. Неудовлетвореност от работата - все по-често се замислям дали това, с което се занимавам е това, с което ми се занимава и ... дали си заслужава.
3. Липсата на свестен мъж и съответно на секс - може пък и да е така, въпреки, че мозъка ми отказва да го признае гласно.

Сигурно и още ще се сетя, но това са основните причини ....

Психолог ми трябва на мен или направо психиатър  smile3532

# 7
  • Мнения: 778
Да бе само ако си бремена или си сменяш хапчетата може да имаш хормонален дисбаланс  Crazy

Пусни си едни изследвания, консултирай се с ендокринолог, пий седатиф /хомеопатично за успокоение на нервите/, пий невролаксин /билков препарат за нерви/ ....

Не оставяй да те мъчи това, а в повечето случаи не мъчи само тебе  Peace

А дали липсата на дейност, която би те карала да допускаш като възможност да си бремена не е причината за избухливостта ти?  Joy

 Peace Определено не мъчи само мен - тормози всички в обкръжението ми, които са длъжни да търпят настроенията ми, агресията ми, иронията ми, и всичките изблици на вътрешното ми напрежение.

 Peace както казах може и липсата на онази дейност да е причина, но не го чувствам като липса  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 942
За работата - няма как да ти отговоря на въпросите или да ти помогна... но пък за да има човек що годе полов живот не винаги е нужно да има мъж ... секс магазини има, въображение има, пък и мъже за по една вечер или само за секс винаги се намират  Wink

# 9
  • Мнения: 778
За работата - няма как да ти отговоря на въпросите или да ти помогна... но пък за да има човек що годе полов живот не винаги е нужно да има мъж ... секс магазини има, въображение има, пък и мъже за по една вечер или само за секс винаги се намират  Wink

Трудна е тя работата със секс играчките в соло партия, още по-трудно е с мъжете за по една нощ - просто не ми е сладко!!!

Пък и това не ми е от първостепенно значение май!

Знам и и аз - може пък и да оказва влияние... Вече и аз не мога да се позная.

# 10
  • Мнения: 820
Rozichka, преди да се самообявиш за луда  Mr. Green си направи една консултация с ендокринолог. Мога да споделя моя случай, изпадах в ужасни депресивни състояния, можех да рева по цял ден и настроенията ми се сменяха от еуфорично до пълно отчаяние в рамките на минути. Оказа се че имам проблем с щитовидната жлеза и хормони. От момента в който изпих първото хапче се почуствах друг човек. Сега дори съм бременна и пак изключително рядко получавам така характерните за бременните смяна в настроенията. Цялата истерия и ревове останаха в миналото сякаш никога не са били Grinning

# 11
  • Мнения: 778
Rozichka, преди да се самообявиш за луда  Mr. Green си направи една консултация с ендокринолог. Мога да споделя моя случай, изпадах в ужасни депресивни състояния, можех да рева по цял ден и настроенията ми се сменяха от еуфорично до пълно отчаяние в рамките на минути. Оказа се че имам проблем с щитовидната жлеза и хормони. От момента в който изпих първото хапче се почуствах друг човек. Сега дори съм бременна и пак изключително рядко получавам така характерните за бременните смяна в настроенията. Цялата истерия и ревове останаха в миналото сякаш никога не са били Grinning

1:1 с моето състояние - само дето мен ме тресат хиляди, милиони нюанси на настроения - весело, тъжно, депресивно, агресивно, иронично, саркастично, плачливо, безразлично, бясно, още по-бясно... И още нюанси на тези. Сменят се без реална причина и без систематична последователност. Кошмар съм !

Само не знам как да обясня на JP-то защо точно ендокринолог ми трябва, и как така сама съм си решила, че такива изследвания ми трябват!?!

Или просто да си отида без да искам направление от личен лекар?!

# 12
  • Мнения: 1 335
Напълно подкрепям тезата за щитовидната жлеза и ендокринолога Peace
Как да се разправиш с Джи Пи-то ли? Ми кажи му какви са ти състоянията. Егати джи пи-то ако не ти обърне внимание!
Апропо, ЗК не поема нищо, освен ТСХ и мисля още един хормон ... Някой да ме поправи ако греша, моля

# 13
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
само дето мен ме тресат хиляди, милиони нюанси на настроения - весело, тъжно, депресивно, агресивно, иронично, саркастично, плачливо, безразлично, бясно, още по-бясно... И още нюанси на тези.

Ти си жив и пълноценен човек, със цялата палитра от чувства! От мен това!

Общи условия

Активация на акаунт