Как се разхубявавате?

  • 1 426
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Хайде една по - различна тема...
Кажете, мами, какво правите да се разхубавите?
Не ме препращайте към Красива мама.
Ами разказвайте!

# 1
  • Мнения: 5 299
На първо място - Работя в студио за красота. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 336
Аз като се изчипкам, намажа се с крем за лице, дето сама съм го бъркала, скубя си веждите и се чувствам добре...
Ама като се видя в огледалото все съм същата баба яга...
Та сега се чудя вие как се освежавате...
Кое ви кара да се чувствате разкрасени?

# 3
  • Мнения: 651
Ей, Бейб, това му викам роден с късмет  Grinning
Мъча се с фитнес и упражнения, но не съм много редовна, признавам си го....Диети не пазя от много време, животът е твърде кратък и труден за да си го правя още по-труден. По отношение на маските за лице- болна съм...купувам като невиждала, ама колко често ги ползвам е друга тема.  Mr. Green Искам да си заплюя един ден от седмицата за масаж, но все още се ориентирам как ще тръгнат нещата с участието на БНД в грижите за детето и по-скоро  неговата редовност в този процес та да си фиксирам един ден. Обожавам парна баня и сауна- друга моя цел с амбиции за регулярност, засега в проект  Grinning
Това което обаче най-добре ми действа на разкрасяването е начина по-който се чувствам. Последните 2 години изпитвах постоянно неудовлетворение от това което виждах в огледалото, каквито и маски и прочие да използвах...погледа си ми беше помръкнал и това си е, жената отсреща беше без дух и тонус. Откакто се отърсих от всички болки които ме боляха често се изненадвам когато минавам случайно покрай огледало, витрина....виждам себе си по различен начин, очите ми, погледът ми са други....живи! Сякаш ме гледа онази аз, която бях преди известно време, ПРЕДИ..... Grinning Много хора, които дори не знаят за промяната в живота ми ми казват че съм различна, по-одухотворена, жива, излъчваща. А тези които знаят отчитат разликата безусловно!
Та формулата за мене е спокойствие, мир и любов за духа и някои рецептички за свежа кожа, хубава коса и тонизирана фигура.
 Hug
Имаше този форум нужда и от такава тема. Браво Сиси!   bouquet

# 4
  • Мнения: 451
Купих си преса за коса-сега съм на вълна изправяне Laughing
И започнах да си правя пилинг,много добре ми действа на кожата.

Погледа ми още е тъжен,но и това ще се оправи Praynig

# 5
  • Мнения: 651
А, Патриция ме подсети за една много лесна хитринка- пилинг на цялото тяло с кафе или по-скоро това което остава в кафеварката  Grinning Малко се мърля банята , освен ако не сте с душ кабина, но кожата става бижу!

# 6
  • Мнения: 357
И аз като Бейб работя в студио за крастота, даже съм й колежка! Wink
Това обаче съвсем не означава, че винаги съм перфектна! В повечето случаи не ни остава време да се правим една друга, но все пак стараем се да се поддържаме в приличен вид! Flutter
Иначе как се разкрасявам:
Ноктите си ги правя сама, сега съм с гелче и си запечатвам декорациите отдолу, че да не ми се разваля лака като трия този на клиентките.
Косата - мама е фризьорка, веднъж на месец, месец и половина се подстригвам, докарах се до естествен цвят и се изправям с преса.
Веждите ми ги правят колежките в салона, че аз като пипна, може един косъм да отскубна, ама ще е точно този дето нетрябва!
А лицето ми е голям проблем, почистват ми го, когато има възможност, а вкъщи ползвам само лечебни кремове и лосиони против акне, че още не ми е минал пубертета и все съм с пъпки!!! Ексфолиант ползвам редовно, маски си правя разни почистващи, ама рядко, че то все не ми остава време.

# 7
  • Мнения: 1 809
Много свежа тема.Браво ,Сиси Peace
Ами аз не правя нещо много специално.Спортувам от време на време,диети не пазая че се изнервям,но се опитвам да внимавам какво поглъщам.Иначе и аз съм любителка на маските и също купувам в несвяст.1-2 пъти в седмицата си правя маска-първо почистваща,после стягаща.Вежди и нокти си ги правя сама до колкото мога,че или нямам време или парички да отида при професионалист.Косата и нея я мацвам с масчица от време на време,подстригвам я на месец и половина -два,боядисвам се и задължително си я изправям.Имам преса и сама си я правя,вече съм се специализирала.Ексфолиант и лосион за тяло също ползвам редовно.Ами...това е в общи линии.Май съм прекалено суетна и без спирала и червило или гланц поне не изпизам от къщи.Ама то ,ако не сложа съм бляда като... SickНо е права метличката,че важното е в душата ти как е.Ако ми е хубаво ,спокойно и радостно в душата,веднага ми се отразява и на излъчването без да съм прекарала 1час пред огледалото.

# 8
  • Мнения: 9 990
А, Патриция ме подсети за една много лесна хитринка- пилинг на цялото тяло с кафе или по-скоро това което остава в кафеварката  Grinning Малко се мърля банята , освен ако не сте с душ кабина, но кожата става бижу!

Подкрепям,правя.Сега откак съм на работа-рядко.Инак-маски.Маникюр-винаги-ръката изглежда различно с оправени нокти..И понеже готвя, чистя вечер-все оправям вечер лак и е малко досадно-чакам деца да заспиват и тогава...Грим не винаги, да не кажа рядко, но червило или гланц-да.
Метлата-мечтая за парна баня или сауна.Ходех много навремето.Имах си другарка.Сега-няма кога, наистина.С две деца съм без баби.Разбираемо.Косата-боя-побеляла съм уви.Иначе-кой ме е видял не ми дава годините-младея LaughingМного спортувах навремето-пак досещате се защо-сега не.Иначе килограмите са ок-махнах 25 че и повече и съм си в младежките кила-преди да забременявам.Въпреки огромния катаклизъм в живота ми точно около раждането на малката учудващо всички ми казваха колко съм се разхубавила и какви чудеса правело едно второ раждане и бла-бла, явно болката в очите не са виждали а само външността ми са оценявали.
Мацките в студията-блазе вииииии, кой каквото си няма, аз сега жално гледам едни каталози с мазила и червила и хубости, но се въздържам, щото знам, че ни време ще имам ни финанси сега за тях.Но на Дядо ви Коледа /т.е на себе си!/си заръчах сешоар, да си издухвам косата и да я издърпвам.

# 9
  • Мнения: 6 315
Ми май все сама  Blush. Всеки път в банята - пилинг. Използвам едни страхотни сапуни с глицерин, последния път си взех само с масла. Ноктите си ги оправям самичка. Вежди и др. окосмявания дето са ми излишни пак сама махам.

Боядисвам се червена, ходя на фризьор чат-пат (на 2-3 месеца). За спорт нямам време. При всеки удобен случай ходя пеша. Диети не пазя никакви - хич не ме бива. Всъщност аз съм от хората дето отслабват с глад  Laughing. Обичам да се гримирам, не ходя на работа без грим. Червила не слагам - само гланц Simple Smile.

# 10
  • Мнения: 1 731
Никак. В момента си ходя като вещица.
Време имам, не е съвсем да не мога да си позволя нищо, но...нямам желание. Embarassed
Иначе, ако говорим за минало време - ходех редовно на сауна и фитнес.
Подстригване и кичури чат-пат.
Всичко останало - сама.

По принцип се харесвам гримирана, но от както съм с очила не ми е комфортно.
Ще взема да си купя лещи, та дано добия мерак за нещо.
Голям срам! Sad

# 11
  • Мнения: 236
Та формулата за мене е спокойствие, мир и любов за духа и някои рецептички за свежа кожа, хубава коса и тонизирана фигура.
 

Това е най-най-важното  newsm10

# 12
  • Мнения: 1 731
Фру-фру, искам и аз такова дупе!  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 863
Сабинче, вземи си лещи кака, много е гот, аз без тях и с очилата се чувствам като даскалица.
По темата: нокти, коса- в салон. Диети- не, но внимавам какво ям, ходя много пеша, като имам време въртя велоелгометъра в къщи.
Грим- почти винаги зима и есен, лятото ми е топло и само спирала Mr. Green

# 14
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Дори и като бях бременна не се оставях без грим(слагам спирала,молив и червило).Когато ходих на работа и леки сенки.Ползвам крем за лице и около очи.Маска за лице(ама не съм много редовна),но в крема за тялото съм....
 Laughing
Обичам си моят цвят на косата,но правя и кичури(ама от юни не съм) Rolling Eyes .Отслабнах от само себе си след раждането ходя на козметик,обичам и масаж амам сега няма. Rolling Eyes
Е,май е това.... Peace

Общи условия

Активация на акаунт