Пикантна индийска къри супа с яйце!!!

  • 916
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 674
За любителите на лютивкото предлагам една много вкусна и пикантна супа от екзотична  Индия Hug Ние много  я обичаме в къщи... Heart Eyes Много е различна и интересна...и става бързо и лесно Wink




За 4 човека:

3 яйца
2 домата
2 бр. лук
3-4 скилидки чесън/може и на прах 1.ч.л./
2 с.л. олио
2 с.л. индийско къри/люто/ ако нямате може и нормално къри,но да добавите 1 почти пълна с.л.  лютив червен пипер.
иначе оригиналната рецепта е с 2.с.л. лютива къри паста/аз нямам и затова ползвам къри на прах/
4 малки картофа
1 литър зеленчуков бульон
2 с.л. кориандър/може и сух/
сол и чер пипер на вкус

Приготовление: 25 минути


Варите яйцата 8 минути/ да са твърдо сварени!/. Режете доматите  на много малки квадратчета,1-ия брой лук режете  на дребно а другия на кръгчета/за украса/ Чесъна  и той се реже  на ситничко.

В тенджерка изсипвате двете с.л олио и запържвате лука /на дребно/  и чесъна...като се позачерви лука и чесъна  /да не прегарят /, добавяте кърито/2 с.л./,после добавете картофите и доматите и пържете за около 2-3 минути. Добавете след това 1 литър вода в която сте разтворили 1 кубче зеленчуков бульон.Накрая бавете кориандъра,солта и черния пипер...и червения лютив пипер ако кърито не ви е люто.

Всичко да ври около 10 минутки. През това време докато супичката ви ври...в тиганче с олио запържете лука на кръгчета до зачервяване/ до златисто/.
 
Яйцата като са сварени ги оставете в мивката под струя течаща студена вода за около 2 минути...много лесно се белят след това  Wink И ги обелете и ги нарежете на 4 половинки.

Като сервирате супата в купата...сложете във всяка чиния по 3 парченца сварено яйце отгоре...и  в средата лука който е запържен до златисто. По желание може да поръсите с пресен ситно нарязан магданоз. Ако  имате naаn хляб/индийски хляб/  сервирайте с него. При нас се продава готов.
 Но става супер и с препечена филийка бял хляб  намазана с масло .. сервирана отстрани!!!

Бон апетит!     chef

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 11:49 от roza66

# 1
  • Мнения: 119
Много добре звучи и сигурно ще я направя скоро. Едно въпросче само - сигурно имаш предвид къри на прах, а дали ще стане с къри паста?

# 2
  • Мнения: 2 199
И аз ще пробвам, задължително  Crazy
Хлябът е наан  Hug

Тук има рецепта   

# 3
  • Мнения: 3 674
И аз ще пробвам, задължително  Crazy
Хлябът е наан  Hug

Тук има рецепта   
Да...naan... HugПропуснала съм едното "а".. JoyОтивам да се поправям. Peace Мерси за рецептата за хляба.  bouquet Иначе и аз имам оригинална рецепта от една индийка...ама много време отнема този хляб да се прави... Crazy А норвежките не са от тези дето обичат да се прекарват дълго време в кухнята...и на печката Joy... за разлика от индийките които обичат да прекарват повечето си време там. Heart Eyes А този наан хляб се приготвя почти за 5 часа...заедно с печенето Crazy  Така че са ги улеснили скандинавките тук....имат си готова индийски хляб по магазините. Sunglasses Иначе е много вкусен с билки и подправки...и като е изпечен вече, може да  намаже с чесново масло ....става супер. Heart Eyes


Много добре звучи и сигурно ще я направя скоро. Едно въпросче само - сигурно имаш предвид къри на прах, а дали ще стане с къри паста?
Всъщност рецептата е с къри паста... Hug Но тук не мога да намеря лютива къри паста. newsm78 Така че с къри паста си е баш оригинал супичката... Peace

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 12:04 от roza66

# 4
  • Мнения: 119
Мерси Роза  Hug

# 5
  • Мнения: 4 451
Ще я готвя тази вечер и после ще се похваля. Grinning

# 6
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
redwine, рецептата звучи страхотно! Непременно ще я направя. Мъжа ми обожава индийски гозби! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз ще я опитам.... още утре!
Ще докладвам дали ни е харесала Simple Smile

# 8
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Благодаря за рецептата. И аз ще пробвам утре, че и без това напоследък все на лютичко налитам Grinning

# 9
  • Мнения: 4 451
Веднага се отчитам - стана страхотна! Мъжо е супер доволен. Благодаря много за рецептата!  bouquet

# 10
  • Мнения: 3 674
Веднага се отчитам - стана страхотна! Мъжо е супер доволен. Благодаря много за рецептата!  bouquet

Нали е супер  вкусна супичка... Hug Радвам се че ви е харесала!   Hug   Малко разнообразие и нещо по-различно от супа топчета или пилешка супа...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт