Развод или ...

  • 4 204
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Не знам как да започна и защо изобщо отварям тази тема, от скоро съм регистрирана в този форум и прочетох за най-различни случки и съдби,може би точно за това пиша сега - при това разнообразие все някой е попадал в ситуация сходна с моята.
С мъжа ми сме заедно от много време,почти целия ми живот,винаги е имало проблеми,но все си мислех, че това е нормално и ще го преодолеем.Не ми се изпада в подробности на всички приключения за които ме е вкарвал,защото са мнооого.
Снощи  обаче вече ми дойде в повече, човека се прибра в 2 и половина през нощта, от 10 вечерта му звъня по телефона не вдига,изкарах си акъла дали нещо не му се е случило и естествено докато не се прибра не можах да заспя - обикалях от прозорец на прозорец, като ненормална. Като чух,че се отключва вратата и ми падна пердето, отидох до вратата и започнах да викам и да го удрям (за да стане стане ясно колко нелепа беше ситуацията ще вмъкна, че аз съм около 54-55 кг.,а той 120кг.),а той  на не знам колко ракии ме гледа и не може да реагира -"Какво е станало бе, ходих да свърша една работа,аз се бъхтам за това семейство, ти какво искаш?"  #Crazy
Казах му,че всичко е до тука да забрави за мене,че вече няма семейство и да си събира багажа.Другата седмица отивам и пускам една молба за развод.
Не мислете,че преекспонирам нещата, за да стигна до тука просто вече не издържам.
Искам обаче да попитам хора които слушат нещата отстрани,смятате ли,че прибързвам и повод ли е това за такава сериозна крачка? Много съм търпяла и не знам вече стрували си - той е на 36 г. едва ли е възможно да се промени и да си седне на гъза.Не мисля,че става дума за жена, по-скоро за пиене и приятели.

# 1
  • Мнения: 6 155
Според мен прибързваш.  Confused
Изчакай ден-два да се поуспокоиш. Предполагам, че сте говорили и си обяснила как се чувстваш и какво точно не ти харесва. Проведи още един  сериозен разговор, но без истерии, драми, припомняне на стари случки и т.н.
Кажи му какво очакваш да направи - точно и яснои как се чувстваш.

Успех.  Peace

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Може би по-тъжното ще е ако се опиташ да го напуснеш и той не реагира по никакъв начин за да те задържи...
Иначе да, на момента си реагирала прекалено - такива решения се взимат като се поуспокоиш, не в 2 часа през ноща.
Но ти не ни казваш каква е предисторията,  а това е най-важното.

# 3
  • Мнения: 25 589
Бясна си. Ще ти мине.   Laughing

# 4
  • Мнения: 431
На гореща глава такова решение не бих взимала. Седни, обмисли, поговорете. Деца има ли, парични отношения, квартири. Ако все пак ще се развеждаш, добре е да си имаш някакъв план за нещата, а не всичко да става презглава.

# 5
  • Мнения: 385
От както сме заедно все едно и също, по цял ден не се прибира когато е в България(той не работи в страната),вечно няма пари,борчове,ракийка на обяд,след обяд,вечер, няма време за мен,за детето,лъже-маже,конкретни случаи няма смисъл да пиша.

# 6
  • Мнения: 494
  Сама си прецени! Човек знае кога наистина вече не може да издържа и ако смяташ, че можеш сама, че не искаш да си с него вече, че искаш по друг начин,по нов начин...тогава успех ти желая! И смелост!   bouquet

# 7
  • Мнения: 296
От както сме заедно все едно и също, по цял ден не се прибира когато е в България(той не работи в страната),вечно няма пари,борчове,ракийка на обяд,след обяд,вечер, няма време за мен,за детето,лъже-маже,конкретни случаи няма смисъл да пиша.
Ами никак не звучи добре. И ние сме минали през такъв период - без липсата на пари и борчовете. За щастие беше наистина период. И аз си мислех за развод. Но нямахме дете тогава и гледах по-отгоре на нещата, казвах си - Какво толкова, винаги мога да се разведа ?!...Никой не може да ти каже дали да се разведеш - ти си познаваш съпруга най-добре : толкова безотговорен ли е наистина, или изживява нещо, неудовлетворен е... Ако е първото - да, няма смисъл да го чакаш до 2 h, за да му завиеш кръста, а ако е второто - ще трябва да му помогнеш май... Само ти можеш да си отговориш....

# 8
  • Мнения: 0
lu_detina, пиша ти защото реших че би било полезно за теб ако прочетеш и едно мъжко мнение в този форум. Не знам точно в какви прикючения те е вкарал мъжа ти, ваша работа си е, но помисли първо. ( смея да твърдя че освен богатия си личнен опит, съм получил и необходимото юридическо образование, с което мога да ти бъда полезен).
1во - предварително прецени да ли ще можеш да се справяш сама финансово, защото често бащите не плащат издръжка или ако я платят тя е определената от съда (в повечето случаи е символика от около 100-150лв.  и зависи от доходите на мъжа ти, които ти можеш да докажеш)
2. как си с жилището - чия собственост е, придобито ли е по-време на брака Вии т.н.?
3. готова ли си да се разделяш с детето си в определените от съда почивни дни, определени за свиждане на бащата с детето (примерно всяка 1ва и/или 3та събота и неделя в месеца, както и два пъти в годината, през ваканциите на детето за по около 10-14 дни.)
Много неща са, вярвай ми, но най-гадното ще бъде за детето ти ( 6 годишен трябваше бързо да порасна и да бъда опора на самотната ми майка и по-голям брат-баща на сестра си). Недей да взимаш прибързани решения - лесно е да отидеш при някой мой колега, който с радост ще ти смъкне няколко кожи от тялото.
Разбира се, ако те тормози постоянно, бие те, псува те и производните му, е наложително да вземеш мерки, но ако нещата не са чак толкова страшни не бъди Lu_detina, пробвай да поговориш спокойно, но решително с него, обянси му как се чувстваш и какви мисли ти се въртят в главата, започни и ти да излизаш до по-късно.
УСПЕХ

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 891
От както сме заедно все едно и също, по цял ден не се прибира когато е в България(той не работи в страната),вечно няма пари,борчове,ракийка на обяд,след обяд,вечер, няма време за мен,за детето,лъже-маже,конкретни случаи няма смисъл да пиша.



Не стига че не работи в бГ ама и като е тук да няма време за семейството не мога да го разбера.

Сама казваш-Вечно няма пари....Ти как се оправяш тогава.

# 10
  • Мнения: 385
Жилището е мое,преписано преди брака - има къде да живея,но финансово как ще се справям хич не ми е ясно,това ме плаши,както и мисълта как детето ще приеме нещата.Точно заради тези въпроси го чакам сега човека да дойде и да се разберем. Ако ще е развод,ще е по взаимно съгласие пари за адвокат е безсмислено да се дават при нашето фин. положение.Що се отнася до малкия не бих го лишила от правото му да се вижда с баща си,така че тези съботи и недели не ме притесняват, само се страхувам свекървите да не му говорят против мен.
Благодаря ти много , за споделения твой опит и съпричастност определено в този момент имам нужда да споделя и да получа подкрепа, дори някой да ме упрекне няма да се сърдя, може това да ме извади от състоянието в което се намирам - направо не знам на кой свят съм.

# 11
  • Мнения: 385
От както сме заедно все едно и също, по цял ден не се прибира когато е в България(той не работи в страната),вечно няма пари,борчове,ракийка на обяд,след обяд,вечер, няма време за мен,за детето,лъже-маже,конкретни случаи няма смисъл да пиша.



Не стига че не работи в бГ ама и като е тук да няма време за семейството не мога да го разбера.



Сама казваш-Вечно няма пари....Ти как се оправяш тогава.


Това никой не може да го разбере,а аз как се справям ли - трудно.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 891
говори с него и му кажи какви намерения имаш ако не се промени..

# 13
  • Мнения: 902
Вярно е ,че в състояние на афект не е добре да се вземат крайни решения.Но разбирам,че снощния случай не е инцидентен. От това което описваш по-горе се разбира,че не можеш да разчиташ на него,а и не знаеш кога ще ти се "сервира"нещо.Не мисля,че детето ще е щастливо ,ако присъства на сцени.Не се жертвайте с детето в името на нещо,което и ти сам не вярваш да се случи/промяната му/.Има една китайска поговорка -част от нея "по-добре сама,отколкото с когото и да е..."Успех и късмет.

# 14
  • Мнения: 385
Уцели десетката, изобщо не е изолиран случай.
До сега не съм се притеснявала, че може да е с жена, а само в какво състояние ще се прибере. Прибира се - побеснявам,казвам си край, на другия ден кротък и добър направо ангел и на мене ми минава и така вече много години.

Общи условия

Активация на акаунт