Не иска да яде плодови пюрета и да пие сокове

  • 730
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Детето ми е на 7 навършени месеца, сутрин, в 10 и вечер се кърмим,  на обяд хапваме зеленчуково или месно пюре, от скоро следобяд давам каша.Плодовите пюрета обаче изобщо не ги харесва и не иска да ги яде. Сокове- плодови или зеленчукови, домашни или купени, не иска да пие. Притеснявам се от липса на достатъчно витамини в храната и. Дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 6 029
Слагай в кашата настърган пресен плод.

# 2
  • Мнения: 4 343
Дай му време и пак предложи .

# 3
  • Мнения: 484
При нас сработи тактиката с даване с пръстите на мама Simple Smile. Започнах да ям банан пред Яна и да и давам малко смачкани парченца с моите пръсти. Тя е в период, в който всичко иска да слага в устата, така че тази тактика се оказа успешна. Така прояде и круша, която категорично преди това отказа даже да близне от лъжицата. Днес мисля да пробвам с ябълка. Иначе яде купешките плодови пюрета, но не искаше истинските плодове.

# 4
  • Мнения: 54
Когато Бобко отказва някоя храна спирам да му я предлагам, изчаквам да мине около една- две седмици и пак му я предлагам и тогава я приема без проблем.

# 5
  • Мнения: 1 341
Аз също бих предложила да изчкаш известно време и пак да предложиш.
Дъщеря ми е на 1.4г. и за сокове не иска и да чуе.

# 6
  • Мнения: 1 321
И ние не пием изобщо сокове и никакви плодови пюрета не яде.За това настъргвам ябълка или слагам банан във кашите.Можеш там да слагаш всякакъв плод така ще си набавя нужните витамини. Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Изчакай и след време пак предложи.
Сина ми все още не иска да яде плодове и да пие сокове. Всъщност той не яде нищо сладко. Всички се чудят и маят, но детето не ги приема и чак му се гади и не го насилвам. От време на време предлагам той отказва или кусва по малко, но определено не му харесва.
Смятам че е от децата, които не боледуват често  Peace.

# 8
  • Мнения: 753
И ние сокове не пием. Плодове проядохме бавно след 10 месец /повече/.
Можеш да правиш подово-зеленчукови пюрета /има и купешки такива/.
И пробвай по-късно - не се отказвай Wink

# 9
  • Мнения: 629
Поизчакай малко и пак пробвай с различни плодове. В кашата също може и да минат  Grinning Опитай да ядеш пред малкото като си придаваш вид, че ти е мноооого вкусно. Понякога и този номер минава. А за соковете хич не се притеснявай. Не са такова неоценимо чудо каквото ги описват. И без тях може.

# 10
  • Мнения: 6 438
Може настъргани плодове да опиташ да даваш-банан,ябълка.

# 11
  • Мнения: 147
И аз бих те посъветвала да пробваш да даваш парченца плод от ръка - може и да подейства. Ние и до сега понякога се храним така - като реши, че иска да яде с хляб например (много го обича) и му давам корички, натопени в манджата  Mr. Green
Успех  Heart Eyes!
Между другото - на 1г. и 1м. сме Simple Smile

# 12
  • Мнения: 30
Ние имахме подобен проблем но със зеленчуковите пюрета тъй като първо се бяхме захранили с плодово. Трябва постоянство без насилване. Лека полека и далеко Grinning
Бъди търпелива и опитвай като изчакваш няколко дни между опитите. При моя проблем ме посъветваха да смесвам зеленчука с тиква например. Знам, че Ганчев имат плодово зеленчукова смес като пюре, защо не пробваш и с него.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт