За плащането на акушер-гинеколози при раждане

  • 2 343
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
 АГ болниците явно започват да взимат мерки за прекратяване на порочните практики за плащане на акушер-гинеколози на ръка. Сега ако доктора те познава и дойде заради теб в родилна зала, когато не е на смяна, се плаща в касата на болницата. Сумата се разпределя процентно за болницата, доктора, акушерки та до портиер. Естествено на тази сума се начисляват и данъци. Доколкото разбрах за Шейново тази сума е 800 лв., а за МД около 450.
Мисля, че е добре тези неща да се регламентират, парите които даваме да не потъват някъде и да влязат в светлия сектор, както всички ние си плащаме данъците. Но от друга страна 800 лв. не ви ли се струват прекалено много?

# 1
  • Мнения: 45
Да според мен са прекалено много!Моето мнение е, че ако един лекар е съвестен и добър професионалист, той ще си свърши работата както трябва и без да му се заплаща на ръка.Така или иначе той си взима парите за това.Лично аз не съм плащала нищо  ( а и никой не ми е искал пари)  и въпреки това получих добро обслужване.Съгласна съм за някакво разумно заплащане, но тези пари да не отиват в някой джоб, а да се използват за  подобряването на стаите в АГ болниците!Това е моето мнение. Peace

# 2
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Rolling Eyesспоред мен пак ще се вземат пари, щом има кой да дава  ooooh!

# 3
  • Мнения: 24 467
Хора, ами това зависи предимно от всеки от нас. Аз не съм плащала, не се каня и да плащам "под масата", освен за регламентирани неща, по регламентирани цени, с яснота по отношение направлението на платеното от мен. И сега има такива регламенти, само дето предимно пациентите ги заобикалят с мисълта, че така ще бъде по- добре за тях.

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Много отдавна в АГ болниците съществува практиката да се плаща официално на касите за избор на лекар.

Така, че тези мерки, за които говориш отдавна са предприети.

Но, видно от практиката, това далеч не означава, че отделното плащане на ръка ще отшуми.

И как въобще си представяте, че лекар, които не е на смяна, ще дойде при родилка, за да я изражда безплатно. На него са му платени смените, когато го ангажираш в личното му време е нормално и да му платиш.

# 5
  • Мнения: 179
Лично аз предпочитам да си платя на касата,отколкото в някой тъмен коридор на болницата,но не смятам,че тези 800лв ще променят нещата,все ми се струва ,че лекарите ще си искат и допълнителни пари на ръка  Confused

# 6
  • Мнения: 24 467
Именно- освен за избор на лекар /за удоволствието наистина се плаща и то легално, има си и тарифи/ има легално определено заплащане и за начин на раждане дори, за ползване на упойка, която не влиза иначе в пакета, покрит от НЗОК, за самостоятелна стая. Плащала съм за упойка и за стая само, но парите си бяха предварително определени за всеки пациент, който иска и отидоха в болницата, а не в джоба на някого си, издадоха ми и касова бележка дори.

# 7
  • Мнения: 5 362
Rolling Eyesспоред мен пак ще се вземат пари, щом има кой да дава  ooooh!
Подкрепям с две ръце мнението Peace
Не съм плащала "под масата",няма и да го направя.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Rolling Eyesспоред мен пак ще се вземат пари, щом има кой да дава  ooooh!
Дано да стане, въпреки че ме съмнява.
Нещо "без корупция" ми звучи мн странно и невъзможно Thinking

# 9
  • Мнения: 306
Много отдавна в АГ болниците съществува практиката да се плаща официално на касите за избор на лекар.

Така, че тези мерки, за които говориш отдавна са предприети.



Това, за което говоря, е много различно от съществуващата до момента практика. И такива мерки до сега не са били предприемани!

# 10
  • Мнения: 669
800лева според мен са много аз си платих 200лева на генеколожката да дойде в 01:00 да ме изражда и пак така бих направила живот и здраве за второто си дете

# 11
  • София
  • Мнения: 1 228
В Света София - бивша Тина Киркова, това отдавна е факт. Цените са официални. Част от парите взима лекаря, част са за останалите от екипа и част за самата болница. Познавам много жени, родили там, нито една не се е оплакала от допълнитени плащания  newsm78 Според мен това е един добър начин да се официализират нещата. И е естествено да го има това плащане, ако държиш да родиш при определен лекар - иначе нали не си мислите, че който и да е АГ доктор ще хукне посред нощ да ви изражда от вкъщи, както си спи? Или ще отложи почивката си, понеже се очаква да родите  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 62
Напълно подкрепям ralIy. Във Варна също има АГ болници, където всички такси за регламентирани и се заплащат на касата!Но 800 лв. само за избор на лекар???!!! Не са ли МНОГО???!!!???



# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Добре е да има регламентирани такси,но тази ми се струва доста височка.А и ъм сигурна,че пак ще намерят начин,да си вземат пари "под масата". Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 431
Сигурни ли сте, че е 800 лв. в Шейново? Когато аз раждах, за избор на лекар платих 150 лв.

Общи условия

Активация на акаунт