Увеличена Тимусна жлеза

  • 14 872
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 343
Здравейте,
Моя приятелка роди преди 2 дни и в началото всичко с бебето беше ОК, но на следващата сутрин бебето почна да посинява и го поставиха на кислородна палатка, която и до момента не могат да махнат. Това, което лекарите са констатирали е увеличена Тимусна жлеза, но не обясняват нищо повече на приятелката ми и не и позволяват да храни бебето. До колкото подразбираме е нещо, което се преодолява, на бебето е назначено и медикаментозно лечение. Молбата ми е ако някой има повече информация за този проблем да я сподели! Praynig

# 1
  • Мнения: 3 914
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12893
Дано съм помогнала,вероятно не е страшно Hug

# 2
  • Мнения: 343
Мого благодаря за информацията!

# 3
  • Мнения: 38
здеавейте темата е стара но имам и аз информация ,днес констатираха при моето бебе което е на 3 мес. увеличена тимусна жлеза мъкнах я по лекари,дробчетата и са чисти но кашля отвратително,изписаха антибиотици и биха инжекции,казаха ми че при повечето деца се срещала увеличение на тимусната жлеза до 1 год.,после се прибирала и ми казаха че много трябва да се пази детето понеже лесно се разболявали и трудно се оправяли,как е бебето на вашата приятелка излекува ли се,ако някой има повече инфо нека ми пише моля ви  Sad

# 4
  • Мнения: 3 540
Моята дъщеря е вече на 18г.,но като малка правеше много  бронхиални пристъпи и откриха учеличена темусна жлеза,но това е преди много години,тогава не ни приложиха никакво лечение и слава богу след 6тата година всичко отшумя.
Ето какво ми бяха обяснили ,че тимусната жлеза притиска белите дробове и те не могат да се протовопоставят на инфекции ,зато бехме постоянно по лекари и на стимулиращи имунната система медикаменти.
Бях се видяла в чудо!

# 5
  • Мнения: 343
Здравейте,
dilekceto- На бебенцето на моята приятелка (вече 10 месечна госпожица) приложиха интензивно лечение още първите дне след раждането и от тогава не е имала проблеми и е здравичко дете. Малко трудно върви захранването и с пюрета, но още майка и я кърми. Надявам се и при вас нещата да са ОК.
Поздрави!

# 6
Дъщеря ми е на 9 месеца, преди 2 месеца направи бронхит, тогава направихме снимка и се оказа че им увеличен тимус. Посъветваха ни да я пазим, защото такива деца се разболяват лесно и имат намален имунитет, по-лесно се разболяват и по-дълго се оправят.Ние не сме имали проблеми при раждането като при твоята приятелка, явно при тях нещата са по-сложни, дано се оправят.Аз мислщ да я покажа на хомеопат, може да посъветва нещо.

# 7
  • Мнения: 3 540
Много точно са те посъветвали!
Не желая на никой да мине пътя на постояните бронхити и спазми!
И куп непрятни неща!
Но към 7-8г. възраст всичко отшумя!

Общи условия

Активация на акаунт