Въпрос за смесване на два вида АМ

  • 805
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 981
Здравейте!
Искам да ви попитам мога ли да смесвам два вида АМ - имам предвид APTAMIL COMFORT 2 с нормален APTAMIL 2? От вчера давам на сина ми новото мляко, но никак не му харесва /и аз го опитах и на мен ми горчи!/, а искам да видя дали ще му повлияе добре на храносмилането, защото имаме проблеми с него!
И ако да - в какви пропорции?

# 1
  • Мнения: 4 784
Най-добре се консултирай с педиатър. Аз съм смесвала млека по съвет на лекарката, но в някой случай ми е казвала 50:50, в други различно.

# 2
  • Мнения: 1 209
ако млеката са от 1 марка - не би следвало да има проблем.
някои педиатри така сменят от ХА мляко към обикновено- например като постепенно добавят по малко обикновено АМ , намалявайки коли4еството на хипоалергенното мляко.
по сходен начин сме смесвали мляко ХА с мляко за рефлукс- но и двете на нестле.

# 3
  • Мнения: X
Може, стига да са от една и съща марка.

# 4
  • Мнения: 1 981
Много благодаря за съветите! Току що си изяде дозата без да се съпротивлява!   bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 27 524
След една определена възраст може, дори и да не са от една марка според мен. Какво ако едното е Аптамил, а другото Нутрилон? Все са АМ, съществена разлика в  АМ-тата днес няма така или иначе. За новородено или малко бебе - не, но за над 6 месеца не мисля, че това би представлявало проблем.  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 593
Детето ти веждам е направило 6м. захранено ли е.Ако да регулирай нещата с другата храна.

# 7
  • Мнения: 1 981
Захранен е отдавна и хапва почти всичко безпроблемно!
Има 3 млечни хранения - двете сутрешни и последното за деня; на обяд - зеленчуково или месно пюре; след обяд - редувам каша,кисел и АМ!
Къде да пробвам да регулирам и как?

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 19:33 от marini

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Най-добре се консултирай с педиатър. Аз съм смесвала млека по съвет на лекарката, но в някой случай ми е казвала 50:50, в други различно.

Подкрепям Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 593
Със самите пюрета ако е запечен избягвай картофи ,моркови ,ориз и т.н. погледни в Библиотеката на форума .Има едни книжки с продуктите на Хип от тях също можеш да се ориентираш рекламни са не може да не си ги виждала в маг. за бебешки храни Peace
Мисля даже че в Библиотеката имаше качена една newsm78

# 10
  • Мнения: 1 981
Ами, не е запечен,а по-скоро има нещо като колики ли ...и аз не знам...Вечер като легне и се буди много често,защото пръцка и пъшка...и хич не спи нощем
Прилича на колики, но не е ли голям вече?
А за храните - знам кои са запичащите и ги избягвам от самото начало!

Общи условия

Активация на акаунт