Пречи ли на забременяването...?

  • 857
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
Мили  момичета, моля ви за съвет Praynig:

От известно време правиме опити за бебче, но....
преди 2 дни ми се появи сърбеж долу и неприятно усещане.... Има няколко възможности /все още не сам ходила на лекар - просто не ми остава време.../ или е кандидоза или трихомоназа .. Не знам..

Кажете ми, ако случайно е нещо такова, то това пречи ли на забременяването?

Благодаря ви много и извинявайте за глупавия въпрос!!!!!/дори не знам дали го поставям на правилното място/ Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 431
Не знам дали пречи (предполагам, че не пречи), обаче имай предвид, че по време на бремеността подобни сърбежи и течения от гъбички се влошават заради хормоните, а и в първите месеци не могат да се лекуват и ще ти бъде доста неприятно. Аз се сдобих с кандида към 7 месец и си я влачих докрая и ми беше много гадно.

# 2
  • Мнения: 478
ами не съм наясно с тези болести, но съм сигурна, че първо трябва да се излекуваш и тогава да възобновите опитите

# 3
  • Мнения: 2 171
Здравей Hug
Не си поставяй сама диагнози, а си направи едно микробиологично изследване, за да знаеш за какво става въпрос. За трихомоните изчетох доста, защото на мен ми откиха миналия месец трихомониаза. Навсякъде пише, че нелекуването им пречи на забременяването. В моя случай, обаче не е така, защото същия месец разбрах, че съм бременна. Друг е въпроса обаче колко се притеснявам да не навредят по някакъв начин на бременността ми.

# 4
  • Мнения: 1 155
Най - добре направи консултация с лекар и не чакай много...а дали пречи .....незнам мила.

# 5
  • Мнения: 12
Мисля ,че има значение.Преди бебка направих спонтанен аборт.Лекарят на който се доверих искаше задължително изследване на влагалищен секрет.Може да не попречи на забременяването,но да е опасно за бебчо.

# 6
  • Мнения: 474
Мили  момичета, моля ви за съвет Praynig:

От известно време правиме опити за бебче, но....
преди 2 дни ми се появи сърбеж долу и неприятно усещане.... Има няколко възможности /все още не сам ходила на лекар - просто не ми остава време.../ или е кандидоза или трихомоназа .. Не знам..

Кажете ми, ако случайно е нещо такова, то това пречи ли на забременяването?

Благодаря ви много и извинявайте за глупавия въпрос!!!!!/дори не знам дали го поставям на правилното място/ Embarassed
Трихомоназата не сърби - това е бактериална инфекция, която се предава по полов път - течението е с неприятна миризма /като развалена риба/ и е леко жълтеникаво....
Кандидозата /гъбично възпаление/ протича със сърбеж, зачервяване и даже подуване, течението е с вид на "пресечно мляко" Причини за възпалението - много... след дълго ползване на антибиотик /или ползване на силен антибиотик/, рязък спад на имунната с-ма .....
А може да бъде и двете възпаления едновременно /смесена инфекция/....
По принцип може да има връзка, но се случва рядко......., задължително на гинеколог да ти вземе микробиологично изследване  Peace

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Най - добре направи консултация с лекар и не чакай много...а дали пречи .....незнам мила.

# 8
  • Мнения: 22 349
Преди да забременея лекувах някакъв вид кандидоза. Получила се от прекалено миене и интимни гелове.
След приключване на лечението, около 3седмици след това разбрах, че съм бременна.
Явно не е попречило.

# 9
  • Мнения: 444
Благодаря ви страшно много!!!

Между другото, за втори път ми се случва подобно сърбящо нещо - първия път когато се появи, седмица след това разбрах че съм бременна..., та си мислех дали и сега не съм, това беше преди около 4-5 години...

 Praynigмного се надявам да съм

# 10
  • София
  • Мнения: 408
http://www.doctorbg.com/page.php?id=13286
http://www.lekar.bg/lek-146/info-152
 Ето малко инфо, но задължително отиди на лекар по -скоро, защото тези болести стават много упорити

Общи условия

Активация на акаунт