Кръвно и бременост

  • 961
  • 8
  •   1
Отговори
Имах проблеми с кръвното налягане през първата бременост- по вреве на раждането и два месеца след това.Сега отново съм бременна и се чудя дали отново ще имам същите проблеми.Някоя от мамите ималла ли е подобни проблеми?Как мина при Вас второта бременост?На мен ми казаха,че не значи,че първият път като съм имала пролем сега отново ще имам.Проблема беше високо кръвно налягане

# 1
Цитат на: Anonymous
Имах проблеми с кръвното налягане през първата бременост- по вреве на раждането и два месеца след това.Сега отново съм бременна и се чудя дали отново ще имам същите проблеми.Някоя от мамите ималла ли е подобни проблеми?Как мина при Вас второта бременост?На мен ми казаха,че не значи,че първият път като съм имала пролем сега отново ще имам.Проблема беше високо кръвно налягане
  Всяка бременност е различна и протича сама за себе си. Сравнение между тях не се прави.   Hands Thumbsup

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Anonymous
Имах проблеми с кръвното налягане през първата бременост- по вреве на раждането и два месеца след това.Сега отново съм бременна и се чудя дали отново ще имам същите проблеми.Някоя от мамите ималла ли е подобни проблеми?Как мина при Вас второта бременост?На мен ми казаха,че не значи,че първият път като съм имала пролем сега отново ще имам.Проблема беше високо кръвно налягане
  Всяка бременност е различна и протича сама за себе си. Сравнение между тях не се прави.   Hands Thumbsup


точно така е  Flutter !
И аз с 1-вата си бременност бях с високо кръвно, но 2-рата бях с гестационен диабет!
Пази се, следи се и ако все пак имаш високо кръвно - има начин да се компенсира.
Успех Grinning

# 3
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Anonymous
Имах проблеми с кръвното налягане през първата бременост- по вреве на раждането и два месеца след това.Сега отново съм бременна и се чудя дали отново ще имам същите проблеми.Някоя от мамите ималла ли е подобни проблеми?Как мина при Вас второта бременост?На мен ми казаха,че не значи,че първият път като съм имала пролем сега отново ще имам.Проблема беше високо кръвно налягане


Не, не значи. По-често се наблюдава хипертония при първескини. Има вероятност отново да имаш хипертония (т.е. при теб вероятността е по-висока от средно статистическата), но не е задължително.

# 4
  • Мнения: 2 641
Мами да чукна на дърво нямах проблеми докато бях бременна като се изключат контракциите.
Обаче видях какво е да вдигнеш кръвно в 7 месец. Момичето едва го спасиха и бебето също - незнаех че стават и такива усложнения. Това го пиша не за да стряскам някой а да се обърне внимание на режима на храна и вода. Аз лично спазвах стриктен режим и се чувствах перфектно че даже тарчх по морените на Витоша в 6 месец............та получих после контракции. както е казал народа луд умора нема Grinning

# 5
Аз имах проблеми с кръвното и при двете бременности, по един и същи начин. И двата пъти се наложи да лежа по 10 дни в болница преди да родя, за да ми следят кръвното. Внимавай много, защото високото кръвно е доста опасно за теб и плода. Не искам да ти разказвам на какво съм била сводетелка, за да не те плаша, само много внимавай.

# 6
  • Мнения: 311
Така ,аз съм бременна за трети път и винаги е едно и също.
Кръвното ми от нормално/80-120/в момента в който забременея пада рязко/50-70/и така я карам до края.После пак всичко се нормализира.Всеки човек е индивидуален,което ще рече,че аз може да съм единствения такъв случай.Няма страшно.

# 7
  • Мнения: 3 663
Аз имах високо кръвно през първата си и единствена бременност, но това, което лекарите са ме предупредили е следващият път да си имам едно наум, защото можело и да се повтори... но можело и да не... в смисъл, че не е задължително.
Между другото при мен май се оказа, че е от един мъдрец. Откакто ми го извадиха (бебето беше на 4мес) нямам високо кръвно... Виж и при тебе да няма някаква подобна причина....

# 8
  • Мнения: 2 452
Цитат на: живка
Така ,аз съм бременна за трети път и винаги е едно и също.
Кръвното ми от нормално/80-120/в момента в който забременея пада рязко/50-70/и така я карам до края.После пак всичко се нормализира.Всеки човек е индивидуален,което ще рече,че аз може да съм единствения такъв случай.Няма страшно.


Не, не си единствения случай; по-скоро си норма - бременните жени по правило са с по-иско кръвно налягане и това по правило не е опасно нито за майката, нито за бебето. Обаче хипертонията на бременността може да доведе до прееклампсия и недай си боже до еклампсия, ТОВА, вече е опасно!

Общи условия

Активация на акаунт