Облъчване с поляризирана светлина?

  • 6 673
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 798
Здравейте, мами!
Днес като взимах сина си от яслата ми предоставиха документ, на който да напиша дали искам дето ми да бъде облъчено с поляризирана светлина - съответно да приема или откажа и да се подпиша. Това беше придружено с листовка колко е полезно това, че няма никакви противопоказания и т.н.
Но все пак - предпочитам да имам повече информация преди да реша. Моля, ако знаете нещо повече за това - какво точно се случва (освен, че има антисептичен ефект) или ако знаете откъде мога да намеря повече информация?
Благодаря предварително!(

# 1
  • Мнения: 7 831
Моите не са ги облъчвали, но си спомням, че едно време нас ни облъчваха даже и в училище.

# 2
  • Мнения: 798
само да добавя, че нас ни облъчваха с кварцови лампи, а това ми звучи нещо различно  newsm78

# 3
# 4
  • Мнения: 25 441
От линка стигнах до извода, че това е поредният пенкилер.
Така и не разбрах, на какво точно се основава лечебният й ефект?  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 174
Здравей, лю!

Аз бих те посъветвала да приемеш и подпишеш...
Имам такава лампа вкъщи и често я ползваме, когато дойде този сезон и се появят някои симптоми на настинка или стари травми.
Такава като нашата се използва във физиотерапията и педиатрията, но в много по-голям размер и е ужасно скъпа.
Няма нищо страшно, плашещо - това е лазерно излъчване с биостимулиращ ефект.Не са една и две болежките, които лекува, както и профилактиката им.Няма никакво вредно действие!

За да не се получи като реклама на фирмата, няма да я споменавам, но ще потърся из нета повече инфо, ако има за нея и ще пиша на лични. Simple Smile

А на мен ми е интересно къде, в коя клиника или детска градина предлагат подобно лечение с тази лампа.Би  ли ми казала?





# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
На нас в градината ни предложиха УВО-ултравиолетово облъчване.Също трябваше да дадем писменно съгласие.Но май ти не говориш за същото. newsm78Аз се допитах до личната лекарка и се съгласих.Според това,което тя,а също и сестрата в градината ми обясни,облъчването има закалителна цел в сезона,в който децата не "поемат" достатъчно слънчеви лъчи.Курса е десетдневе,съвсем кратко облъчване.В понеделник започват.
За сведение-градината ни се води Оздравителна,но почти всички деца са без някакви сериозни здравословни проблеми.И е в Плевен. Grinning

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не мисля, че  нужно такова нещо, ако детето излиза редовно на разходка, храни се пълноценно и се движи достатъно.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 826
Не мисля, че  нужно такова нещо, ако детето излиза редовно на разходка, храни се пълноценно и се движи достатъно.
Реза,и аз така предполагам.Изрично попитах лекарката и сетрата дали не е по-добре да откажа-Мими боледва съвсем рядко,има сравнително добър хранителен режим и всеки ден е навън /макар че откакто тръгна на градина това с извеждането на въздух ми е проблем/.Отговориха ми,че въпреки всичко това си е закалителна процедура и предвид факта,че градините са развъдници на вируси,е препоръчително.И аз приех..нали е за добро уж.

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Едва ли ще навреди, но вместо да облъчват децата ще е къде-къде по-здравословно да ги разхождат и проветяват стаите, да им дават следобяд плодове вместо шоколадови вафли и....т.н.

Отплеснах се.
Накратко - не е вредно, но ми е странно защо го правят.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 826
Едва ли ще навреди, но вместо да облъчват децата ще е къде-къде по-здравословно да ги разхождат и проветяват стаите, да им дават следобяд плодове вместо шоколадови вафли и....т.н.
Ако знаеш как ме бодна в болното място Wink.
Педиатърката ми каза,че не е препоръчително за деца,страдащи от астма,сърдечни заболявания и неврологични такива...а също и за голямата ми дъщеря,която е с хидроцефалия и клапа.Така че все пак има противопоказания.
А защо го правят-не знам.Но дори ми се похвали старшата сестра,че са закупили нови очила на стойност стотици левове за по-голяма безопасност. Confused

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не знаех, че има противопоказания.
Така е то..като пиша преди да питам Гугъл, но пусто ми се спи ...

Защо го правят...мога само да предполагам.
Убедена съм, от личен опит че плодовете, чистият въздух и движението са това, от което имат нужда децата, за да са здрави.

Другото са шикалки.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Убедена съм, от личен опит че плодовете, чистият въздух и движението са това, от което имат нужда децата, за да са здрави.

, но и 1-2 кварцови облъчвания седмично също няма да е зле да получават. В моята ДГ ойно време, редовно ни облъчваха. Бебетата в МА също ги облъчваха. Поне по време, когато аз раждах.
Та сигурно има защо Wink

И аз имам такава лампа. Ползвам я значително по-рядко от майка ми (от която я наследих), но при нужда винаги. Особено в грипни периоди. Облъчвам дори завивките на децата.
Хубаво ме подсетихте. Време е да я извадя от плика  Flutter

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това, че в родилните домове или болниците правят нещо, отдавна не ми е критерий за необходимост, а още по-малко за полезност.

Както видяхме, това облъчване има и противоказания.
Затова са и очилата с поляризационен филтър, които да питам аз колко от вас са купили на децата си поне за лятото.

# 14
  • Мнения: 17 401
Реза, прочети за УВО и предполагам, че вече няма да ти е странно. Кварцът си е кварц. Wink РАзбира се, че има противопоказания, както всяко нещо в медицината

Общи условия

Активация на акаунт