Как да започнем отначало

  • 8 961
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Ето дойде денят и той се изнесе,ами от тук накъде?Кажете ми как започнахте новия живот?Искам да го забравя,искам да изтрия всичката болка,искам да забравя думите му.Какви са новите правила,и от кога ще се почувствам свободна?Преди да си тръгне ме накара да се съмнявам че не ставам за приятел,за съпруга,за любовница,за майка.Как да не се съмнявам в себе си,живяли сме заедно 13год.Толкова много ме комплексира.Дайте съвет,как да го изтрия този човек,как да го забравя.Вие как започнахте?Преди няколко дни една психотерапевтка ми каза ,че емоционалната раздяла продължавала 5 год,нямам нерви за толкова.Искам да се съвзема по-бързо,какво дете ще възпитавам ако се съмнявам в себе си?Как го преодолявате?Как не носите рани и започвате отново да вярвате в себе си?Как отново започвате да вярвате на някой мъж?

# 1
  • Мнения: 2 274
Приятелите, те ме спасяват..дават ми нужното самочувствие (не че го имам наистина, но поне се опитвам), вярата също- тя на първо място!
Работата- толкова много работа поех, че сега не зая как ще е си измъквам от нея..И много, много мечти за хубавите дни, които предстоят!
И няма да можеш да го изриеш,  за го забравиш, няма как...просто ще започнеш да гледаш на него по друг начин....
А формулите никога не съм ги обичала (5 години, да бе. Crazy)

# 2
  • Мнения: 2 336
Нямам отговор на нито един твой въпрос. Само знам, че заради един боклук НЕ ТРЯБВА ДА СТРАДАМ. На мен също ми е страшно трудно, защото моят боклук продължава да ме тормози.
Но знам, че не аз съм непълноценния човек, а той. Не знам дали има стар и нов живот - животът е един и си е мой. И трябва да продължа, трябва да се боря.
Трудно е, много е трудно, но трябва да се търсят сили. И единствено надеждата и вярата в по - добрия утрешен ден могат да ме накарат да се изправя.
Така, че, мила вярвай, че ще дойде и много светъл ден за теб! Вярвай, че ще си ценена и обичана, ведра и усмихната!
Аз вярвам! И в теб и в себе си!

# 3
  • София
  • Мнения: 17 140
Времето, времето и на последно място времето. На мен поне нищо друго не ми помага. Първите 3 месеца ми бяха смразяващо ужасяващи, буквално нямам спомен от тях - не преувеличавам, искрено го казвам, мама вчера ми каза нещо, което е било тогава и пълен бленк в главата ми. Чета си тук постовете да се подсещам.
Сега минаха 8 месеца и вече съм по-добре, но не мога да кажа добре. Важното е, че с времето чувствата и страданието затихват.
А за 5те години емоционална раздяла и аз съм го чувала, но това не означава, че 5 години ще страдаш. Аз например не мога да кажа, че страдам в момента, но определено не съм се отделила емоционално от човека - мисля за него, иска ми се да му разкажа нещо като ми се случи ... и така нататък. Когато дойде момента, в който той не е първия, който ми идва наум като искам да споделя нещо, което ни е било общ интерес навремето (някои автори, книги, филми), тогава ще кажа, че съм емоционално разделена.
Аз не мога да успокоявам, просто не го умея, затова извинявай, че не намирам подходящите думи за теб, само мога да споделя как е с мен.
Успех и пиши тук - помага много, аз в началото имам чувството, че не излизах от тоя форум  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
...Преди да си тръгне ме накара да се съмнявам че не ставам за приятел,за съпруга,за любовница,за майка...

Ми естествено, че това ще направи. Цитат на моя мъж: "Лоша, майка, кариеристка и никаква жена..." имаше момент от моя живот, в който му вярвах...почти.

Аз го преодолях малко по мъжкия начин. Замених го с нов мъж. Веднага - 3 дни след като си бяхме казали, че това е краят, много преди той да осъзнае, че наистина е краят и около 4 месеца преди да заживеем отделно /трябваше да си обзаведа апартамента/. И не, не чаках да се влюбя, не чаках да му повярвам на този мъж, пък...  Tired
Заради едина провалена връзка, не бих зачеркнала всички мъже, как пък не  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 451
Ден след ден,малка по малко болката ще се размие и само ще напамня за себе си.
Да,може и да има нещо такова за емоционалната раздяла,дали е 4 или 5 год-незнам,но зная,че не е бърза,ако наистина сте били близки. Както казва Бърди-като спреш да водиш мисленни диалози с него,тогаваси емоц.разделена.

А на Иса варианта е най-добрия,дай боже всеки му Laughing,това го казвам не на шега,щото наистина си е така. Няма какво да се лъжем,понякога не липсва ТОЙ,а  съсипва точно самотата и вечното сравняване на другите мъже с НЕГО-порочен кръг,отвсякъде.

Опитай се да се успокоиш,доколкото ти е възможно Hug

# 6
  • Мнения: 1 731
...Преди да си тръгне ме накара да се съмнявам че не ставам за приятел,за съпруга,за любовница,за майка...
Оооооо, по-гадно е, когато се окаже, че ставаш САМО за любовница.  Confused
Останалото си е в наличност и пълна изрядност.

Иначе, аз съм във фазата на Бърди.
Огромното страдание (и аз не преувеличавам) отстъпи място на спомените.
Мислените диалози и стряскането при всяко позвъняване...
Сутрин, когато се събуждам мислите са пак за него...Защо???
Понякога се питам нормална ли съм, че изпитвам чувства към човек, който се подигра не само с мен, но и с детето си...
Дано са само 5 годините, дано!...Две вече минаха... Tired

onira, пиши тук!
Не се затваряй! Ако не бяха момичетата, кой знае какво щеше да се случи с мен.
Споделяй с близки хора, изплачи си мъката, не е срамно.
Всички сме минали по този път и винаги ми е мъчно, когато се появи ново момиче тук.
Ще те подкрепяме. Понякога ще ти се караме. И така.

# 7
  • Мнения: 1 327
Рени, сега е момента да направиш всичко онова, което преди не си можела заради съпруга си - било то да пренаредиш както на теб ти харесва стаята или да не готвиш вечер, или да се запилявате със щерка си по гости без притеснения и тн и тн...
Изобщо - сега трябва да  си угаждате много повече отколкото някога си мислила!
Но най-важното е да имаш вяра в себе си. Ако вярваш на собствените си сили нищо не може да те сломи. Това за комплексирането - просто не се поддавай! Оставиш ли се един път да ти насадят някакви комплекси - цял живот ще си ги мъкнеш.
Като се съмняваш толкова дали наистина ставаш за майка - ми погледни Ели и прецени сама  Wink
Като се съмняваш дали ставаш за любовница - действай като Isa.
и така нататък все в този тон.
Какво значи да вярваш на някой мъж? Ти не си ли имала и приятели- жени, които са те разочаровали след дълго приятелство?
На твоя му дай да разбере, че комплекси и вина не може да ти вменява. Ти си човека, който в момента поема по-големия товар. Така че - дръж се подобаващо  Wink

# 8
  • Мнения: 463
Благодаря ви момичета,затова че въпреки вашата болка намирате сили да ме подкрепите.Знам че ще се справя,т.е. трябва да се справя.Познавам се утре ще вдигна глава и ще се направя че нищо ми няма.Няма да му дам да разбере колко ме е депресирал.С нищо не го е заслужил.Само дето вътрешно се чувствам като развалина.

# 9
  • Мнения: 357
За комплексите ще кажа само, че този който се опитва да ти насажда комплекси, всъщност избива своите собствени, прехвърля на теб вината за проваления брак и се опитва да се убеди сам себе си, че е прав. Не му вярвай!
Два месеца след като се разделих с бившия и бях на дъното, мислех, че живота е свършил до тук и вече няма кой да ме пожелае, точно тогава един човек ми разкри чувствата си, не спа с мен, а ми каза, че ме обича, че държи на мен като на приятел, че ме иска страшно много, но не сега и не за една вечер Rolling Eyes Това ми повлия страшно много, вдигна ми самочувствието на максимум, насочи мислите ми в съвсем друг посока, накара ме да  застана смело пред бившия и да му заявя категорично, че връщане назад няма! Този човек изигра много важна роля в живота ми, той даже незнае колко важна, помогна ми да зопочна отначало!
Кой още ми помогна - семейството, приятелите, работата -  финансовата независимост е много важна, за да имаш самочувствие и да си спокойна.
Времето - времето помага, но само с време няма да стане, ще трябва и ти да положиш усилия да приключиш веднъж за винаги и да не поглеждаш с носталгия назад.
А за мислените диалози, те наистина са показател, аз отдавна вече не водя такива диалози с бившия, с него изобщо никакви диалози не водя, обаче лошото е, че сега водя такива диалози с този другия човек, който също е извън живота ми, но май още не е извън мислите ми Blush

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
казват че това което не ни убива ни прави силни...не саъм сигурна обаче
първоначално поне всяка рана боли
колко бързо ще мине дадена рана - зависи от много фактори - но знаеш ли от кое най-много - до колко е МОТИВИРАН пациента да ОЗДРАВЕЕ...
това е тайната - МОТИВАЦИЯТА движи всичко в този свят
ако ти имаш добра мотивация да се изправиш и продължиш - ще го направиш
има хора които умеят да се мотивират и такива като мен дето чакат това да им капне с .више
принципно добър мотив са приятелите и тяхната любов, също така семейните роднини които държат на теб....
невероятен мотиве нова връзка...хубава работа или поне ако си работохолик като мен...
за други е забава и веселие с хора извън дома ... до забрава...
въобще намери своя мотив, своята мотивация...и ще изплуваш вервай ми!

# 11
  • Мнения: 463
А бе страшни са тези мъже,все ми обесняваше как и двамата имаме вина за проваления си брак,а пък не чух къде е сбъркал.За всяко нещо аз излизах виновна,аз не чувам,аз не разбирам.Нямаше го 6 месеца,прибира се и казва аз не те обичам хайде сега да решим какво ще правим.Казах му тръгвай си а той отишъл днес при родителите си и заявил ами тя не ме иска.Е какво го правиш?Аз длъжна ли съм да го търпя?

# 12
  • Мнения: 623
А бе страшни са тези мъже,все ми обесняваше как и двамата имаме вина за проваления си брак,а пък не чух къде е сбъркал.

Ми прав е, никога не е виновен само единия...а къде е сбъркал - въпрос на самооценка

Нямаше го 6 месеца,прибира се и казва аз не те обичам хайде сега да решим какво ще правим.

А, защо не го попита, той какво предлага?

Казах му тръгвай си а той отишъл днес при родителите си и заявил ами тя не ме иска.Е какво го правиш?Аз длъжна ли съм да го търпя?

Ми да, ти си му дала козовете в ръцете и той ги е изиграл...и пак ти ще си виновна...

# 13
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Оригинална рецепта за преодоляване няма. NaughtyНяма да повторя това ,което са ти казали момичетата.
От мен ще ти кажа само ,че понякога ще си мислиш ,че всичко е отминало ,после ще дойдат моментите когато ще решиш ,че не е така.
Времето ще минава,няма да забравиш, Naughtyно болката ще е по-малка докато накрая ще остане погребана(извини ме за лошата дума)дълбоко само в твоята душа и все по рядко и само в определени моменти ще се сещаш за нея.
Успех и какато Сабина тие казала пиши  тук и ще ти олеква. Hug

# 14
  • Мнения: 463
Както каза той решенията в това семейство се вземат от двамата!Мисля че даже той не си повярва.Ако някой е решил да му вярва негов си проблем.

Общи условия

Активация на акаунт