Пътуване до Германия със City star

  • 2 987
  • 23
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Планирам за коледните и новогодишни празници да пътувам до Германия и се ориентирах към офертата на City Star.
Дайте мнение и споделете опит, моля ви  Hug От дете не съм пътувала в чужбина и ми е голяма мъгла. Разчитам на помощта ви.

# 1
  • софия
  • Мнения: 25 371
За съжаление аз не мога да кажа нищо за влаковете. Не съм пътувала с тях от не-знам-колко години. Преди 4-5 години пътувах до Германия с автобус и след това бях казала, че повече на автобус не се качвам. София-Берлин беше около 1 1/2 ден (36 часа). Много е неудобно, но ако се стига по-бързо, отколкото с влака, бих избрала него. Мисля, цените им са горе-долу еднакви.

# 2
  • Мнения: 7 605
В Германия желеzопътниците ста4куват  Sad  и няма иzгледи ста4ката да спира. Не ста4куват непрекъснато, ами примерно 3 дена по ред, после ба4кат малко, после пак и т.н.

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Точно заради неудобството на автобуса избрах пътуване с жп. Нищо, че е по-продължително, хем ще си направим един вид екскурзия. За стачката и аз чух, дано да приключи, но определено ще се съобразя с този фактор. Благодаря ви за съветите, момичета. Да разбирам ли, че няма пътували с международен влак напоследък? Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 2 844
При наличието на толкова евтини полети, не виждам смисъл да се пътува толкова дълго с влак. А и имайки предвид нашите сръбски съседи, просто не бих рискувала.

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
При наличието на толкова евтини полети, не виждам смисъл да се пътува толкова дълго с влак. А и имайки предвид нашите сръбски съседи, просто не бих рискувала.
А къде да намеря евтини полети? Извинявам се за лаишкия въпрос  Embarassed

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При наличието на толкова евтини полети, не виждам смисъл да се пътува толкова дълго с влак. А и имайки предвид нашите сръбски съседи, просто не бих рискувала.
А къде да намеря евтини полети? Извинявам се за лаишкия въпрос  Embarassed

ние летяхме сега с germanwings  2ма човека, 2те посоки за 200 евро плюс билет за ICE.
www.germanwings.com

родителите ми ще идват за Коледа с wizz air 2ма, в двете посоки за 170 евро.те нямат билет за ICE.
http://wizzair.com/?language=BG

и при двата превозвача цените са ниски, ако си купиш билета по-рано.

в момента железопътната стачка обхваща май само товарните влакове (поне преди седмица беше така, скоро не съм гледала новини).
ние пътувахме без проблем с влака Peace

# 7
  • Мнения: 7 605
в момента железопътната стачка обхваща май само товарните влакове

Уви, не е така  Sad  В моментане ста4куват но се говори ве4е zа беzсро4на ста4ка  ooooh!

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
в момента железопътната стачка обхваща май само товарните влакове

Уви, не е така  Sad  В моментане ста4куват но се говори ве4е zа беzсро4на ста4ка  ooooh!

възможно е, казах че нямам точна информация за стачката.
ние пътувахме  Франкфурт - Кьолн и обратно и нямахме проблеми. Hug

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Благодаря ви, момичета  Hug
Вече изрових добра оферта от WIZZair и май натам ще се ориентирам. Европата ще я разгледам откъм въздушно пространство.
Някой да знае какви допълнителни такси имат WIZZair?

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Благодаря ви, момичета  Hug
Вече изрових добра оферта от WIZZair и май натам ще се ориентирам. Европата ще я разгледам откъм въздушно пространство.
Някой да знае какви допълнителни такси имат WIZZair?

при закупуване на билет трябва да отбележиш с колко чанти/куфара ще пътуваш Whistling
плаща се по 6 евро на чанта/куфар.

друго специфично не се сещам.

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А резервации само онлайн ли се правят?

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А резервации само онлайн ли се правят?

low cost фирмите нямат представителства.
само онлайн сме купували, незнам дали тур. бюра предлагат и билети на уиз еър.

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Благодаря ти, мила. Може и заедно да летим с вашите Wink

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 15:51 от anomalia

# 14
  • София
  • Мнения: 2 842
Май доста късно се включвам в темата.
Аз съм пътувала със Сити Стар до Германия.
Билетите ни дават право не само да пътуваме България- Германия в продължение на 2 календарни месеца неограничен брой пъти, но и да ползваме вътрешния влаков транспорт на Германия /с някои изключения/. Тук вече зависи дали Сити Стар-а ще е с включен Интерсити или не, но цената е различна при купуването на билета в България.
Освен това според спогодбата на Българското БДЖ намаление се дава на група до 5 човека включително /тоест от 1 до 5 човека цената на билета намалява/.
Пътувала съм така преди две години из Европа, възнамерявам и следващото лято да пътуваме пак със Сити Стар-а.

п.п. Забравих да кажа, че въпросния билет дава право да се прекъсва пътуването на всяка от спирките по пътя /пример пътувате София- Виена, слизате в Будапеща, мотате се 2-3 дена и си продължавате пътя към Виена  Laughing /

надявам се да съм дала полезно инфо, защото се оказа, че доста хора не знаят какви преференции дава Сити Стар-а

Общи условия

Активация на акаунт