? за дограмата, влагата и стените

  • 6 738
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 715
Правим основен ремонт и сме в чуденка: какво е подходящо за стените, за да избегнем проблема с влагата и мухъла? Мислехме за тапети и/или корк.
Проблемът е, че апартаментът е 4-стаен (панел), с ПВЦ дограма и всички са на работа през деня. Няма вариант да се отоплява непрекъснато. Сега сме на фаза "латекс", за да диша помещението newsm78. Има ли нещо по-подходящо? Или препарат, с който да се минат стените против мухъл?
Сега четох темите за обезвлажнителите. Колко мощни да са? Колко на брой? Става ли само 1 и да се мести из стаите?
Моля за съвет, защото никой в семейството ми не разбира от строителство и ремонти Blush

# 1
  • Мнения: 178
Нашият апартамент също е в панелен блок. Сложихме всякакви изолации - вътрешни и външни, но пак избива мухал по външните горни ръбове на тавана. Единственият изход е, ако целият блок се санира отвън. Отгоре над нас апартамента не е саниран и влагата тръгва по панела. Иначе има разни препарати, с които пръскам против мухал, но те са временно решение.

# 2
  • Мнения: 192
Конденза (влагата) се образува в следствие на термомоста който се появява на външната панелна стена. Спасението е качествена външна изолация, като във вашия случай щом няма такава на горния апартамент трябва да задигнете вашата с поне 30 см ивица.
Всякакви други методи ще са борба с последствията (конденза) а не с причината (термомоста).

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Пусни Google-а ще намериш много инфо. Аз търсих преди време.
Като начало, можеш да потърсиш във фирмите за дограма, сега го наричат "устройство за микропроветряване". Монтира се на отваряемата част на дограмата, като се изрязва малко от уплътненията. Не е скъпо. Имам уверения от достоверен източник Simple Smile, че има ефект. Аз още не съм си взела, но то е от несериозност, не от недоверчивост.Simple Smile

# 4
  • Мнения: 342
Конденза (влагата) се образува в следствие на термомоста който се появява на външната панелна стена. Спасението е качествена външна изолация, като във вашия случай щом няма такава на горния апартамент трябва да задигнете вашата с поне 30 см ивица.
Всякакви други методи ще са борба с последствията (конденза) а не с причината (термомоста).
Термомост няма при ПВЦ ДОГРАМА ,а само при алуминия

# 5
  • Мнения: 192
Нямах предвид термомоста на дограмата.
Самата панелна стена играе тази роля на местата където липсва външна изолация.
От там тръгва влагата и се образва мухъла.
Най често ъглите горе, особено ако изолацията е само на вашия апартамент.

# 6
  • Мнения: 189
Нашият апартамент също е в панелен блок. Сложихме всякакви изолации - вътрешни и външни, но пак избива мухал по външните горни ръбове на тавана. Единственият изход е, ако целият блок се санира отвън. Отгоре над нас апартамента не е саниран и влагата тръгва по панела. Иначе има разни препарати, с които пръскам против мухал, но те са временно решение.
Peace иначе аз пръскам с САВО като се появи мухъл но това е временно.Трябва постоянно да се отварят прозорците и да се проветрява,но невинаги става!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 715
Не мисля, че идва влага отвън. Май е от дишане, отваряне на вратата на банята, готвене и подобни. Но когато навън е влажно, а вътре студено, влагата остава по стените #Crazy, дори и да се проветрява. А и посред зима не става да е все отворено.

# 8
  • Мнения: 143
ние сме в ново строителство и живеем от един месец.На стената ,където е прозореца най-отдолу между ламината и стената излиза вода на самия ламинат.от къде идва тази вода не мога да си обесня

# 9
  • Мнения: 2 431
При нас започва да се появява този проблем в кухнята, ще викаме майстор.

# 10
  • Мнения: 385
Откакто сложихме алуминиева дограма живеем в аквариум, пролетта ни предстои наново ремонт, смяна на тъпата дограма, боядисване, щото всичко мухляса и се рони латекса и най-хубавото от всичко е,че се наду паркета от постоянния теч - красота.

# 11
  • Мнения: 2 591
аз съм чувала, че к-стъклото пречи на конденза, или поне се образува много малък Rolling Eyes защо и как не мога да кажа! ние сме с к-стъкло в кухнята и спалнята (северни стаи) и нямаме никакъв конденз! имаме и изолация!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 268
аз съм чувала, че к-стъклото пречи на конденза, или поне се образува много малък Rolling Eyes защо и как не мога да кажа! ние сме с к-стъкло в кухнята и спалнята (северни стаи) и нямаме никакъв конденз! имаме и изолация!
В голяма заблуда си! Simple Smile Нищо общо няма с К-стъклото.
Прочети тук малко, добре е обяснено.
http://www.gradevi.net/ventilacia.aspx

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Влагата идва от следните неща
1. дишане
2. банята
3. мивката в кухнята
4. готварската печка когато се готви
5. миене на под.
и т.н.

Конденза се получава на най-студената част в апартамента до който се добере влагата. Трябва жилището да се вентилира по някакъв начин за да не се получава или да е затоплено. Най-често се появява след ремонт като се опушат всички дупки. У нас за сега няма защото се топлим на дърва и това спомага за вентилацията.

# 14
  • Мнения: 6 164
Ние се отопляваме непрекъснато, но дори да спрем парното за малко, се запотяват само прозорците. С външна (саниран е целия блок) и вътрешна изолация сме, ако това е от значение. Даже по течовете (все още ги има) няма мухъл.

Общи условия

Активация на акаунт