тест за хранителни алергии

  • 1 639
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 454
Моля ви да ми дадете съвет какво да правя. Бебето ми от известно време получава едни обриви, които изглеждат като много суха и зачервена кожа и това основно по раменцата. Педиатърът ни каза, че това е някаква алергия, но не ми предложи никакви изследвания. Можете ли да ми кажете къде в София се правят тестове за хранителни алергии, какъв е бил резултатът и изобщо струва ли си да се занимавам.

# 1
  • Мнения: 950
Незнам дали ще те успокоя или не,но ще ти кажа, че по-принцип нашето дете още от бебе беше алергично към някои храни  newsm78 ,незнаем кои точно /различни са/ и обривите които ти описваш са различни от обриви от храни.Според мен ако е само сачервена кожа и то по раменцата то по-скоро може да е от прах за пране,някя дреха /материята и да дразнина кожата/ ,сапун или някаква друга козметика  newsm78 ,пробвай да смениш първо тези неща  които ти изброих  .
Много деца съм чувала за подобна алергия ,по скоро някаква непоносимост и се обриват .
 Алергичните обриви от храна са  по ръце крака и са червени сърбящи пъпчици  ooooh!  ,и тримата си  получаваме периодично такива обривчета ,че и малката как ги чеше до рани  Sad 
Относно изследване на  алергии при малки деца  личната лекарка ми каза, че след 5-6 годишна възраст се дава най-точни показатели . Ние затова и не сме правили засега а само даваме нещо за да спрем обрива  и мажем.
Надявам се да се оправяте и да нямате алергичност и към храни ,че е много кофти .
Все пак ако за твое спокойствие можете да настоявате за тест ако не се оправи или се повтарят подобни случаи . Hug  Wink

# 2
  • Мнения: 148
Ние направихме тест за чувствителност към алергени, малко преди дъщеря ми да навърши 2 години вследстие на многобройните и многообразните обриви, които получаваше още от бебе. Изсипахме един куп пари /над 100лв. беше/ за изследването и се оказа, че сме алергични към акарите и плюшените играчки. След време разбрах, че най-точни резултати излизат едва след 5-тата годинка на детето.
Искам да ти кажа, че не са ни излизали пъпки от 4-5 месеца /да чукам на дърво/и  започвам да се убеждавам, че децата го израстват.

# 3
  • Мнения: 698
Моята малка дъщеря имаше подобни обривчета по бузките. Спрях прасковата и изчезнаха. Други мъхести плодове не и бях давала, а и беше на хипоалергенно мляко. Казах го на моя приятелка със същия проблем, спря прасковата - изчезнаха и обривчетата на нейната дъщеря. Огромна мъка е да откриеш към какво е алергично детето ти, кошмар! Преживях го с голямото си момиченце. Правихме кръвни тестове, обиколихме най-добрите алерголози...Проблемът е, че никога не могат да направят тест за всичко, към каквото би могла да е алергична. Вече сме на хомеопатия. Детето е много, много по-добре, може би - съвсем добре, казвам - "може би", защото алергиите отвреме-навреме "се крият" и после се появяват пак.

# 4
  • Мнения: 526
Мило момиче просто премахни всичко вълнено около детето си, ние се борихме 5г с тези алергии. Премахнах всички вълнени материи / ледики, килими елечета/ Къпем се само с Джонсан и никакви сапуни. Пък за храните да не говорим, вече тази година преодоляхме доста от алергените, т.е. надраснахме ги.

Общи условия

Активация на акаунт