често будене нощем - нормално ли е?

  • 2 338
  • 19
  •   1
Отговори
мамчета имам следния проблем - бебо от известни време да речем половин месец е много неспокоен нощем буди се по 3-4 пъти горе долу през 2 часа- до преди това я се събуди веднъж я не -  чак сутрин рано. Като чели беше по-спокоен преди а сега какво стана  Cry ooooh!.
В повечето пъти иска да яде рядко се успокоява само с бибата или гушкане. От миналия месец сме на пюрета - сега продължаваме с тях. нашата лекарка ни каза да задържим кашите - понеже сме повечко от към килцата  Embarassed. Така кърменията станаха само вечер - нощем (макс до 2 пъти - да имам кърма) и след това се налага да давам АМ. (Забравих да кажа че ние сме на смесено хранене от към втория месец). Цедя се какво ли не правя пия чайчета за лактация, но за съжаление не мога да вдигна количеството на кърмата. А сега не усещам гърдите ми да се пълнят толкова и да са твърди както бяха. Колко пъти да се цедя сега когато през деня е на пюрета?
Та питането ми беше - какво да правя когато бебето се буди толкова често и все е гладно? Има ли някакви методи за отказването на нощните хранения (без вода - не ще!)?  Sick
Искам си предишното спящо и спокойно бебе  Praynig
Споделете имали ли сте такъв проблем?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 603
Моята Зузи, като се роди се будеше през 2-3 часа през нощта. После имаше период, през който, спеше с 6 часова пауза, а от известно време пак почна да се буди през 2 часа. Аз решавам въпроса така - давам цица и всичко си е о.к.  Методи за отказване на което и да е хранене не знам, но топла цица нощем действа успокояващо дори и да няма много мляко....

# 2
  • Мнения: 3 092
Вероятно са започнали да го мъчат зъбите. ooooh!
За справка моето дете все още се буди поне по 4-5 пъти през нощта.
Защо се притесняваш за захранването ...имаш съмнения за колики ли , за неразположения вследствие на който бебче се събужда  ThinkingВсъщност по колко пъти яде пюре на ден детето ти ...
На поискване ли кърмиш ?

# 3
  • Мнения: 865
Много вероятно да започва зъбоникнене.Което не значи ,че ще има зъб след  седмица GrinningТози период на нощни будения може да продължи месец ,два или повече.Много е индивидуално и не може да се предвиди.Но това ,което ти можеш да направиш е-да вземеш бебето да спи при теб и при будене реагираш веднага.Така ти не се разсънваш,бебето не се изнервя.Нощното хранене е мн. важна да лактацията.
Колко пъти на ден яде пюре?За толкова малко бебе не е добре да има заместено млечно хранене.Прави следното кърми примерно в 11 а в 12  давай няколко лъжички пюре .С интервал от половин час също става.

# 4
Не колики нямаме - минахме този период.
В 10 - яде плодово млечна смес,
13:30 - яде - зеленчуково пюре (през ден с 1/4 жълтък)
в 17 - ядем  - плодово с извара или йогурт
и след това в 9 - яде кърма и понякога не му стига и му давам АМ
много ми е лакомо детенцето... но какво да правя - по добре е от злоядо мисля?
 Thinking

# 5
  • Мнения: 865
Не колики нямаме - минахме този период.
В 10 - яде плодово млечна смес,
13:30 - яде - зеленчуково пюре (през ден с 1/4 жълтък)
в 17 - ядем  - плодово с извара или йогурт
и след това в 9 - яде кърма и понякога не му стига и му давам АМ
много ми е лакомо детенцето... но какво да правя - по добре е от злоядо мисля?
 Thinking
Искаш да кажеш ,че не го кърмиш през деня преди твърда храна?Ами тогава е нормално да ти намалее кърмата.Искаш да го отбиваш ли?Въобще не е лакомо бебочето ,просто си иска млекце от мама а другата храна е просто за запознаване с вкусовете и за разнообразие

# 6
Колко пъти на ден яде пюре?За толкова малко бебе не е добре да има заместено млечно хранене.Прави следното кърми примерно в 11 а в 12  давай няколко лъжички пюре .С интервал от половин час също става.
[/quote]

Ами три пъти яде пюрета. Не знам дали е малък и дали е лошо за него - нали педиатрите са тези които казват какво по колко и кога да се дава?
А за зъбките е много вероятно да са те - но той не се плюнчи - не текът лиги и през деня не мрънка  newsm78
иначе за самото ядене на пюренцата нямам никакъв проблем той приема доста добре различните вкусове  Peace

# 7
  • Мнения: 3 092
Вярно е че всеки решава как да си храни детенце , но мислиш ли че има достатъчно млечни хранения  Thinking и при това положение кърмата не само че ще намалее , а е възможно и скоро да спре освен ако между тези интервали на хранене не го кърмиш ?
много ми е лакомо детенцето... но какво да правя - по добре е от злоядо мисля?
 Thinking
чакай малко ...въпросът изобщо не опира до там  Stop
На злоядите деца родителите не са виновни за това че са такива , нали ?
Нека не коментираме крайностите , в който положително може да опрем и до темата с наднорменото тегло и разширения стомах , за който са си виновни вече родителите. Sad

# 8
Не колики нямаме - минахме този период.
В 10 - яде плодово млечна смес,
13:30 - яде - зеленчуково пюре (през ден с 1/4 жълтък)
в 17 - ядем  - плодово с извара или йогурт
и след това в 9 - яде кърма и понякога не му стига и му давам АМ
много ми е лакомо детенцето... но какво да правя - по добре е от злоядо мисля?
 Thinking
Искаш да кажеш ,че не го кърмиш през деня преди твърда храна?Ами тогава е нормално да ти намалее кърмата.Искаш да го отбиваш ли?Въобще не е лакомо бебочето ,просто си иска млекце от мама а другата храна е просто за запознаване с вкусовете и за разнообразие


да не го кърмя през деня - така ми каза докторката - какво да правя?
не не сикам да го отбивам в никакъв случай - колкото повече толкова повече   Rolling Eyes

# 9
Вярно е че всеки решава как да си храни детенце , но мислиш ли че има достатъчно млечни хранения  Thinking и при това положение кърмата не само че ще намалее , а е възможно и скоро да спре освен ако между тези интервали на хранене не го кърмиш ?
много ми е лакомо детенцето... но какво да правя - по добре е от злоядо мисля?
 Thinking
чакай малко ...въпросът изобщо не опира до там  Stop
На злоядите деца родителите не са виновни за това че са такива , нали ?
Нека не коментираме крайностите , в който положително може да опрем и до темата с наднорменото тегло и разширения стомах , за който са си виновни вече родителите. Sad



ами незнам дали има достаъчно млечни хранения през деня бебето? вие имате повеко опит за това питам как да постъпя?

# 10
  • Мнения: 865
Бебе до 1 год. не трябва да има заместено млечно хранене.Както ти писах по горе-кърмиш и след половин или един час даваш пюре или каша.Така лактацията се запазва.Тоест проивеждаш толкова кърма колкото има нужда бебето.Така както те е посъветвала педиатърката скоро няма да имашизобщо кърма.Педиатрите в голямата си част са на светлинни години от правилното хранене на бебетата.

# 11
Зарра, много ти благодаря   bouquet
продължавам да си го кърмя преди пюретата - незнам защо послушах педиатъката  Close

# 12
  • Мнения: 3 092
Мила , щом не искаш да го отбиваш просто го кърми повече. Peace
Първо давай гърда , а после -например след половин час твърда храна , за да опитва от нея , защото е твърде мъничко , за да се наяжда само с това .
Нека основното меню да му е цицата ....за да се сбъдне твоето желание - колкото повече , толкова повече  Laughing
Колкото повече и по-често го кърмиш , толкова повече кърма ще има .
Кърми го и нощем .
Всъщност на заглавната страница има закована тема към кого можеш да се обърнеш за помощ при кърменето - пиши на лични на някой от тях и съм убедена че ще ти помогнат със съвет!
Успех и пиши как сте ! Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 3 092
Малко офф - съжалявам че съм повторила съвета на Зарра . трябваше да прочета , преди да си пусна публикацията.
Е , сорри! Tired

# 14
  • Мнения: 865
Зарра, много ти благодаря   bouquet
продължавам да си го кърмя преди пюретата - незнам защо послушах педиатъката  Close

Нали за това е форумът.Да си помагаме.А отностно педиатрите SadМного от тях както казах нито разбират от бебешко хранене нито подкрепят кърменето.Тъжно е!

Общи условия

Активация на акаунт