белега от секциото

  • 1 568
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Минаха 7 месеца, а той си е все така ярко червен и грозен, че и дебел  на всичкото отгоре.  Обаче най-ме дразни това, че доста често се появява неудържим сърбеж, ама наистина неудържим (понякога се събуждам от него) - пада чесане до кръв. Случвало ли се е на някой?

# 1
И при мен е същото.Седем месеца след раждането,а белегът си е все същия.Сърби ме ужасно,а и понякога усещам че ми изтръпва целият корем

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Моят отдавна го няма PeaceНикога не ме е сърбя,болял или прочие-явно зависи от оператора,който е правил секциото!

# 3
  • Мнения: 291
странно  newsm78 част от моя дори почти е из4езнала, а също са минали 7 месеца.....

# 4
  • Мнения: 1 440
Наскоро имаше една подобна тема.
Зависи от кожата,няма точно определено време,в което белега да избледнее,както и изтръпването да премине.При мен беше необходима 1 година и половина.

# 5
  • Мнения: 865
Минаха 7 месеца, а той си е все така ярко червен и грозен, че и дебел  на всичкото отгоре.  Обаче най-ме дразни това, че доста често се появява неудържим сърбеж, ама наистина неудържим (понякога се събуждам от него) - пада чесане до кръв. Случвало ли се е на някой?
До типа кожа е!Посърбяваше ме, но не толкова дразнещо.Пробвай с някое кремче за заличаване на белези.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моят отдавна го няма PeaceНикога не ме е сърбя,болял или прочие-явно зависи от оператора,който е правил секциото!
И при мен е така!  Peace
Слава богу де........

# 7
  • Мнения: 10 982
Моят се поизглади, но още е червен. Никога не ме е сърбял.

# 8
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Сърби ме от време, но не толкова силно, както ти описваш. И все още си се вижда, само че е тънка, розова линия, а не дебел, както при теб. Може би понеже горният слой е лепен, а не шит, не знам. Крем за заличаване никога не съм ползвала.
И от моето секцио минаха 7 месеца.

# 9
  • Мнения: 689
Моят белег почти не се забелязва от около 6-ия месец след секциото - само тънка бяла ивичка. Не ме сърби, даже не го и усещам. Може би, както са казали и другите мами е до типа кожа, но има голямо значение и кой е правил операцията.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
И моят още е червен, но не чак толкова. Случвало се е да ме сърби, но много рядко.

# 11
  • Мнения: 4 496
Първият път белега ми беше точно както го описваш. Вторият и третия път ме ши друг лекар, и няма нищо общо с първия дебел, червен и грозен белег. Даже не се вижда, на допир нищо не се усеща. Така са те зашили, мила. Може би с пластика ще може да се оправи, ако толкова държиш... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 401
Абе не ще да е от типа кожа, щото от първия белег и следа няма, изчезна много бързо тогава. И в момента се чеша (има и парене обикновено), чудя се вече дали е повод за консултация с лекар.

# 13
  • Мнения: 2 401
Първият път белега ми беше точно както го описваш. Вторият и третия път ме ши друг лекар, и няма нищо общо с първия дебел, червен и грозен белег. Даже не се вижда, на допир нищо не се усеща. Така са те зашили, мила. Може би с пластика ще може да се оправи, ако толкова държиш... Rolling Eyes

А този първия грозния така ли си остана при теб?

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Поизбледня доста, на места не се забелязва вече. Сърбеше ме само в началото, сега не. Обаче не е бил дебел никога-видях го за пръв път в деня след секциото.

Общи условия

Активация на акаунт