ЕСЛАЙН МОДЕЛС?

  • 3 428
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте мили мами,
Днес водих сина си на кастинг(по негово желание, разбира се) на агенция ЕСЛАЙН МОДЕЛС. Току-що ми се обадиха за резултат- синът ми е одобрен и ме очакват утре за подписване на договор. Трябвало да изкара някакъв курс = 50 лв. После пък, за да му качели снимките в техния сайт трябвало да заплатим още 80 лв.!! за 8 месеца ( сайта на фирмата, в която работя, и сайта на ЕСЛАЙН МОДЕЛС се поддържа от една и съща фирма. Ние плащаме 150 лв. на ГОДИНА за поддръжка на сайта!)
Искам да попитам- имал ли е някой вземане-даване с подобни или с тази( ЕСЛАЙН МОДЕЛС) агенция и ако може съвет. (Хич не съм наясно с тези неща)
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 229
В никакъв случай не се връзвай! Naughty Само искат да ви вземат парите - 130 лв хвърлени на вятъра!

# 2
  • Мнения: 3 886
Ми моето мнение е че това са пари на вятъра.Даже и Уеб моделс също.Въпреки че значително подобриха самочувствието на синът ми защото спечели м исля че парите просто са хвърлени ей така .Всичко е мижим да те лажим Peace

# 3
  • Мнения: 62
не зная  нищо точно за тази агенция-но това си лъжи! а когато на конкурсите от 50-изберат тези които най-добре са си платили и е видно най не подходящите децата травмата е за останалите ,то е ясно че не могат всички да са първи/но това е бизнес/ на един конкурс обявиха на трето място момиче което се беше отказало,момичето което носеше наградата бързо я връчи на най-близко стоящата участничка-но никой не спомена името и!

# 4
  • Мнения: 13
Само едно не мога да разбера - защо когато човек има право на избор (получил е предложение) трябва да се правят драми все едно нож е опрян и парите трябва да се дадат на всяка цена...ми като не те кефи не плащаш и това е Simple Smile Аз съм модел в Еслайн и имах същите опасения в началото, но не съм обявявала хора, които не познавам за измамници...както и да е. Няколко уточнения:
1. Цената на курса за манекенство е 40 (не 50 лв.) и се води от страхотни млади хора (Петя и Дани), които дават всичко от себе си на децата, лично съм присъствала...ако милата и грижовна майка предпочита да остави детенцето си пред тв-то/пс-то вкъщи - в правото си е.
2. Цената на договора е 70лв. (не 80...почва да ми става смешно..) и той се сключва за период от 1 година, не 4,5,9 или 8 месеца.
3.Ако имате каквато и да е идея за модния бизнес в България и в частност агенциите сигурно знаете, че само за един бук се плащат безбожни пари (300 лв и нагоре)
4.Не знам дали ви е ясно, но живеем в свят, където почти всичко има цена - не си мислете, че плащате за поддръжката на сайта и т.н., може колегите да са споменали това...но истината е, че реално си плащате за контактите и възможностите, които се предлагат на вас и детето ви. Не искам да хваля агенцията - има и по-добри, но е факт, че работим със ВСИЧКИ български списания, с продуцентски къщи като СИА, НОВА и ПАЙНЕР и че имаме все повече успехи...
5.Не на последно място ще спомена нещо, вече казано - за времето в което работя в агенцията се справих с много мои притеснения и самооценката ми се повиши, не съм попадала на кофти хора и среди, а САМО на професионалисти...смятам, че за едно дете подобен урок за амбиция, самостоятелност и самоувереност е безценен..но вие решаване
6.И най-накрая...фактът, че покрай подобни коментари от незапознати хора и лъжи по наш адрес се появи БТВ с желанието да направи репортаж как лъжем децата ни остави дълбоко разочаровани. Нито шефовете ни се разхождат с дрехи и коли за милиони нито ние (моделите) се занимаваме с друго освен с мода - НИЕ сме една нормална агенция...колкото и да не ви се вярва, че изобщо има такива...може да отричате този бранш, да ни наричате с обидни имена, но на следващия ден пак ще купите поредния брой на любимото списание и там ще сме ние и може би поне мъничко ще ви се прииска да усетите какво е там пред прожекторите, покрай суетнята в гримьорната и съблекалните...и да емоцията е страхотна...

Но дали ще изберете за детето си този път - това е само ваш избор - както дали е по-добре да го заведете на пиано или на английски..същото е...и стига с мислите, че в БГ всички лъжат и крадат...писна ми

# 5
  • Мнения: 532
Само ще кажа ,че не бих избрала това хоби или професия за детето си.Причините са много.

# 6
  • Мнения: 3 886
И много те моля не преигравяй тези фирми са истински мошеници .Просто нямам време да язброявам нещата което е не 1 а 100

# 7
  • Мнения: 1 479
Само ще кажа ,че не бих избрала това хоби или професия за детето си.Причините са много.
newsm10И вчера по БТВ имаше репортаж за такива "модни агенции"!

# 8
  • София
  • Мнения: 8 931
Не виждам смисъл да даваш толкова пари. И за какво, за снимки. Доколкото знам агенциите не са длъжни да осигуряват договор, а и да го направят на децата не се плаща.
А колкото до поста на Ренрен, не вярвам жената да си измисля сумите, явно и тях ги е хванала инфлацията. Логично е, щом работиш там да ги защитаваш.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 925
Моя колежка записа дъщеря си (6 годишна) на курс при тази агенция. Целта ́и беше да повиши самочувствието на малката, защото това е чувствителна тема ... Платиха каквото им казаха, ходиха на курс, на снимки, и накрая видяхме резултата - снимки на момиченцето в сайта  Simple Smile Така че, прецени си какво искаш Peace

# 10
  • Мнения: 4 916
...може да отричате този бранш, да ни наричате с обидни имена, но на следващия ден пак ще купите поредния брой на любимото списание и там ще сме ние и може би поне мъничко ще ви се прииска да усетите какво е там пред прожекторите, покрай суетнята в гримьорната и съблекалните...и да емоцията е страхотна...


За модна агенция ли става дума или за секта?...

Общи условия

Активация на акаунт