Ако човек е хронично болен...

  • 1 538
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте, искам да попитам ако един човек е хронично болен(в случая има кашлица) ,има ли опасност за бебо?(6мес).Извинявам се малко кофти въпрос ,но така и не намерих отговор.Благодаря! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Опасност има само ако кашлицата е от вирусен характер.Щом болеста на човека е хронична,предполагам не е от вирус.Тогава защо да има проблем за бебето?

# 2
  • Мнения: 7 186
От какво е болен? Има кашлици от различен произход.

# 3
  • Мнения: 433
Кога кашлицата стана хронична болест?   Joy
А ако трябва да сме сериозни - не виждам причина да се притесняваш от хроничните болести, стига да не са заразни. Т.е.  - астматик с тежка кашлица само би стреснал бебчо, но няма как да му навреди, за разлика от туберколозно болен, изкашлюкал наблизо.

Все пак напиши за каква болест става дума.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 588
Щом е хроничо, едва ли е заразно. Все пак на какво се дължи тази кашлица? Алергия, тютюнопушене или нещо друго...?

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Майка ми е астматичка.Никога не съм се притеснявала за Тери.Тя като получи пристъп/с кашлица/ се изнася от стаята.

# 6
  • софия
  • Мнения: 636
Има разни кашлици. Аз лично не крия, че се притеснявам за Елена ако има човек с подобно хронично заболяване на близо. Пушачи у нас не пускам - държа ги на балкона-такава съм си, нетолерантна, ама не търпя някой мене да ме тормози. Ако кашлицата е от астма - няма кой знае какъв проблем, освен бебето да се стресне, ама има милиони други кашлици, които хич не са хронични. Абе който кашля далече от детето - така ми казваше моята свекърва, която е доктор и е права. За това я послушах и съм мн. доволна.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
Ако не е вирус, няма проблеми.

# 8
  • Мнения: 481
Незнам точно каква хронична болест е но когато се закашля и казва че е хронично...Не ми се карайте..просто питам...може и да няма хронична кашлица ама откъде да знам Rolling EyesБлагодаря за отговорите на всички!!

# 9
  • Мнения: 18
Njama nikakva opasnost za beb4eto stiga ka6licata naistina da e ot hroni4no zaboljavane.Az samata sam asmati4ka i imam dve deca i dosega s ni6to ne sam im navredila,kato se ima predvid 4e sam gi i iznosvala.

# 10
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Rolling Eyesами и според мен няма опасност, дано  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт