Силиконова подложка за печене

  • 12 996
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 529
Влезна ми такава муха в главата...

Моля споделете ползвате ли и удобно ли е? Лесно ли се поддържа и има ли някакви тънкости?
И понеже ще ми е трудно с децата да обикалям да търся - моля кажете откъде сте я купилли и цена.
Мерси предварително на всички отзовали се! Hug

# 1
  • Мнения: 3 622
И аз мисля да си взема такава за кекс и за руло. Има ги в магазините на Solingen доста голям избор от форми и големини. За подръжката и за това дали са удобни не мога нищо да споделя, така че ще следя темата

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
много са удобни, ползвам една за точене. лесно се мие, не залепва тесто.

обаче малко я срязах с един нож, сега ме е яд Rolling Eyes

имам и 2 форми за печене - много съм доволна Flutter

# 3
  • Мнения: 3 622
asyalein когото печеш кекс например или някакъв сладкиш пак ли намазняваш формата. А когато се изпече лесно ли излиза от силиконовата форма

# 4
  • Мнения: 1 283
Имам 2 килимчета за печене.Купих си ги от ТСМ. Използвах ги само един път и се оказаха доста сполучливи, не залепваха. От едната страна са гладки, а от другата има очертани кръгове с различни диаметри.Ако искате мога да ги снимам.

# 5
  • София
  • Мнения: 529
 pepika, ако не те затруднява снимай ги! Също и цена и размери ще са полезни  bouquet

asyalein, аз имам силиконови форми за мъфини. Само преди първото ползване ги мазах (нали съм Тома Неверни), нищо не ми е залепвало досега - сладки и солени съм правила многократно.
Но пък приятели веднъж донесоха кекс в голяма форма, който беше сериозно залепнал. Незнам от вида тесто ли зависи, от силикона ли... newsm78

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Ще снимате ли за "невежите" тези подложки?  Embarassed

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, аз имам силиконови форми за мъфини. Само преди първото ползване ги мазах (нали съм Тома Неверни), нищо не ми е залепвало досега - сладки и солени съм правила многократно.
Но пък приятели веднъж донесоха кекс в голяма форма, който беше сериозно залепнал. Незнам от вида тесто ли зависи, от силикона ли... newsm78

ами аз не подмазвам.
сипвам тестото и печа.

след като се е изпекло, изчаквам около 10-15 мин. да се поохлади и вадя. може да е залепнал, ако е стоял дълго във формата newsm78

купих и на майка и тя не подмазва и каза, че до сега не й залепвало нищо.

# 8
И аз да се включа в темата, значи купих си такива подложки от магазини на KEV, едната струваше 9лв (казвам едната защото си купих две), още не съм ги ползвала, но в магазина ми казаха че може да се срежат по размера на съда. Купих си също и една правоъгълна форма, която използвах, но не можах да отлепя тестото ( половината си излезе, а другата си остана вътре), незнам защо се получи така и те струваха около 9лв.

# 9
  • Мнения: 4 496
Силиконова подложка нямам, но имам форма за мъфини, взех я от ТСМ за 15 лв.
Ето я.

Не мога да разбера от какво се получиха тези кафеникави петна.И не могат да се измият... TiredПолзвала съм я 5 или 6 пъти.На някоя от вас случвало ли се е? newsm78

# 10
  • Мнения: 700
Имам 2 форми и съм много доволна. Печа всякакви неща, не само сладкиши. Единственото неудобство е,че понеже са меки не мога да ги хващам с една ръка, иначе се изсипват

# 11
  • София
  • Мнения: 748
Силиконова подложка нямам, но имам форма за мъфини, взех я от ТСМ за 15 лв.
Ето я.

Не мога да разбера от какво се получиха тези кафеникави петна.И не могат да се измият... TiredПолзвала съм я 5 или 6 пъти.На някоя от вас случвало ли се е? newsm78
И при мен се получиха, нямат измиване, но пък не пречат на крайния резултат при печенето. Примирила съм се.

# 12
  • Мнения: 3 927
Да, купих си силиконова подложка от единия магазин Биг шоп във Варна, миналата година по Коледа и беше около 7 лева. Много удобна за разточване, не се налага непркъснато да се поръсва брашно против залепване......но когато изпекох една тава сладки върху него, потъмня и после не посмях пак да го използвам за печене. Но за разточване е супер, защото едната страна залепва върху работния плот и не помръдва докато се разточва върху него ..........

# 13
  • Мнения: 4 496
macro   bouquet
Taneto , колко е голяма, че може да се точи на нея?

# 14
  • Мнения: 3 927
Моята е била около 40 на 50 см.
Казвам била, защото аз я клъцнах малко отстрани, за да ми се побира във фурната  Wink

Общи условия

Активация на акаунт