ДИЕТИЧЕН ИКОНОМИЧЕН И МЪРЗЕЛИВ ЩРУДЕЛ

  • 1 686
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
РЕЦЕПТА за пясъчната смес
1 чаена чаша брашно
1чаена чаша захар (кафява захар за диетичния вариант)
1 чаена чаша грис ( царевичен  за диетичния вариант) суров от пакета направо
РЕЦЕПТА ЗА ПЛОДОВАТА СМЕС
4 настъргани ябълки
1 настъргана дюля (комбинацията  и количеството от плодове може да е по желание)
чаша смлени орехи
стафиди 50 грама по желание
канела количество по  вкус

пясъчната смес се  разбърква добре  плодовата също , иенска тава се маже с масло и се сипва от пясъчната смес после плодова смес
и така се редуват смесите до изчерпване на количеството отгоре се завършва с плодовата смес  полива се с разтопено масло и се пече ( маргарин за диетичния вариант ) bouquet

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 11:15 от petq min80

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Без никаква течност ли се прави Thinking или си забравила и колко маргарин?

# 2
  • Мнения: 168
без течност маргарина е за намазване на тавата  затова пише ПЯСЪЧНА СМЕС  после плодова и редуваш най-отгоре плодова смес заливаш с малко маргарин няколко лъжички 2 ,3   ЗАТОВА Е ДИЕТИЧЕН  (точно си хапвам от него)

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 13:22 от petq min80

# 3
  • Мнения: 168
ако някой се престраши да го направи моля да напише отзиви

# 4
  • Мнения: 197
Аз съм го правила, но сложих и бакпулвер  на Йоткер, от който след това пареше на гърлото. Става много лек и приятен плодов сладкиш само,  че при мен не може да се реже на парчета, разтрошават се.

# 5
  • Мнения: 168
Аз съм го правила, но сложих и бакпулвер  на Йоткер, от който след това пареше на гърлото. Става много лек и приятен плодов сладкиш само,  че при мен не може да се реже на парчета, разтрошават се.
без бакпулвер то няма какво да се надува нали е суха смес и плодове  и ми се реже супер

# 6
  • Мнения: 187
  smile3501 Благодаря ти, petq, че  ми припомни този десерт smile3525. Уверявам ви, че е наистина много вкусен, имономичен и мързелив. Макар,  че аз го правя само с настъргана тиква. A за   "пясъчната смес"  не е необходим набухвател. Плодовете са достатъчно сочни и няма нужда от допълнителна течност.  Но трябва да се консумира като престои поне 1 нощ. Grinning

# 7
  • Мнения: 1 455
Аз правя такъв, но с ябълки и канела и без стафидите. Много го обичам и домочадието също.

# 8
  • Мнения: 168
nelicka  тиквата сурова ли ти е

# 9
  • Мнения: 187
nelicka  тиквата сурова ли ти е
Да, сурова, на едро настъргана. И много вкусна хрупкава коричка хваща отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт