Заспива само с шишето

  • 607
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Дъщеря ми заспива само с шишето с вода или мляко . Трябва да има нещо за цокане докато заспи.По принцип заспива много трудно, а сега  и това. Свърши ли течността в шишето наддава вик докато не и се напълни.И така докато заспи дълбоко... маха бибита цоква малко и така сто пъти.. а между другото се изправя , хленца.... абе трудна работа.. без нерви оставам. Случвало се и да изцока над 200 гр вода докато заспи.Това се повтаря  ипрез нощта като се събуди. Тя от малка си пие мляко вечер и отново ако не се унесе докато има мляко почва да мрънка...Има ли мами които са успели да отучат децата си от тоя навик възможно най-безболезнено. Много трудно заспива и незнам как да постъпя...

# 1
  • Мнения: 6 438
Бих те посъветвала да избереш водата пред млякото,заради кариесите,които могат да се образуват.А пробвала ли си с биберон-залъгалка?

# 2
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не искам да те плаша,но ние от този навик се отървахме чак на 3г. Rolling EyesСега докато е по малка опитай защото колкото по голяма става,толкова по трудно ще я лъжеш и в двата случая ще реве.Знам колко е тежко и как не ти се иска  да плаче и мислиш ,че е невъзможно да заспи,но повярвай ми колкото по късно толкова по трудно. PeaceНяма рецепта или метод само много търпение и воля от твоя страна!Успех! Peace Wink

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Само аз ли не намирам нищо нередно в това? Дъщеря ми е на възраста на твоята и също заспива с мляко или вода. На обед и вечер, като до скоро я приспивах на ръце, но вече просто я оставям в леглото с бутилката. Количеството е над 200 гр. винаги. Смятам, че детето ми е още малко и ще дойде момента в който сама ще откаже да пие мляко. Децата покрай мен също заспиваха така и на възраст около 2,5 години сами се отказаха от този навик без драми и ревове.

# 4
  • Мнения: 2 908
Защо сте ги научили на този навик?Моята никога не е заспивала с шише-заспива с биберон-залъгалка.Не,че този навик не е вреден-напротив,но с пълно с мляко шише смятам,че е много по-вредно.Изцоква си млякото от шишето преди да легне и ляга със залъгалката.

# 5
  • Мнения: 1 183
Защо сте ги научили на този навик?Моята никога не е заспивала с шише-заспива с биберон-залъгалка.Не,че този навик не е вреден-напротив,но с пълно с мляко шише смятам,че е много по-вредно.Изцоква си млякото от шишето преди да легне и ляга със залъгалката.
И ние сме така  Wink

# 6
  • Мнения: 128
Защо сте ги научили на този навик?Моята никога не е заспивала с шише-заспива с биберон-залъгалка.Не,че този навик не е вреден-напротив,но с пълно с мляко шише смятам,че е много по-вредно.Изцоква си млякото от шишето преди да легне и ляга със залъгалката.
ами не винаги ние ги учим на нещо- понякога просто така става .незнам твоето дете как заспива , но с моето напоследък е някакъв ад.дъщеря ми на вашата възраст заспиваше съвсем сама . оставях я  с биба и  излизах от стаята......но всичко се промени неочаквано изведнъж .. просто детето се промени ....така че.........

Общи условия

Активация на акаунт