анемия-липса на желязо

  • 2 073
  • 11
  •   1
Отговори
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
здравейте,малката ми племеница е на 1г.4м. откриха и анемия.Доста сме притеснени.Трябва да пие Малтофер и храна богата на желязо.Но как да и обясним на бебка.повечето храни не ги яде.Ако някой е имал този проблем,нека сподели как е действал. Sad

# 1
  • Мнения: 2 082
Колко е хемоглобина-нормално е да е по-нисък и към третата годинка се оправя без някаква намеса...

# 2
Не бих дала неорганично желязо.По време на бременността имах този проблем и много добре се повлиях от Желязото/Iron/ на Coral Club.А на малката  давам често елда и като каша, и като ядене със зеленчуци.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Желязото ли е ниско? Колко е?
Рая преди време беше с нисък хемоглобин и й изписаха препарат, но не съм й го давала. Наблегнах на повече храни, богати на желязо (без месото). Няма вид на анемично дете и не се притеснявам.





# 4
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
немога да кажа с точност но хемоглобина и емного под нормата правиха и двапъти изследвания.Дори личната лекарка е казала че може да се наложи да постъпят в болница за преливане на кръв,ако не се повлиае от капките и храната.Иначе детето на външен вид си е много добре.

# 5
  • Мнения: 148
ще си спестим много излишни притеснения, ако търсим второ лекарско мнение за нещата, които ни тревожат при отглеждането на децата /е, не за всички, разбира се/. Щом този проблем ви тревожи, отидете тайничко при някой друг педиатър.
Моето дете също имаше този проблем, давайте повече богати на желязо храни.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
За да се дава желязо не детето, пък и на възрастен, трябва да е сигурно, че стойностите му в серума са ниски. Ако не е изследвано желязо, изследвайте, преди да давате лекарството. Ако е ниско, то трябва да се установи причината за това, задължително.

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 20:40 от Im_im

# 7
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
благодаря на всички за отговорите и съветите. newsm51

# 8
  • Мнения: 1 029
мими, като човек преживял такава анамеия, ще те посъветвам (без да се натрапвам разбира се) да давате на детето и предписания препарат, защото ако както казваш хемоглобина и желязото са доста под нормата едва ли би си ги набавила само с храна.Аз също съм пила малтофер фол и трябва да ти кажа че е добър.Ако искате идете на друг хематолог да потърсите още едно мнение, но не мисля че някой ще ви изпише само билки и треви.Освен това набавянето на желязото не е толкова елементарно-хапваш коприва и спанак и хоооп.трябва редовно консумиране на месо, дроб и все пак...медикамент съдържащ желязо

успех

# 9
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
не се натрапваш мила,аз също сам на това мнение при всяко положение малката ще пие лекарството и в същото време и храната богата на желязо.Сигурно ще потърсим и друг специалист за още едно мнение.Аз си спомням за моето дете личната беше категорична за операция на носна сливица но ние е закарахме на още двама лекара които ни казаха че е напълно излишно.Така че от повече мнения глава не боли.. newsm10

# 10
  • Мнения: 1 029
да,мими,така е,особено когато става въпрос за дечица трябва да сме по-бдителни.май всички сме попадали на кофти лекари GrinningНо нещата с желязото и хемоглобина са по-особени,в смисъл , че и без да си лекар като видиш показателите на детенцето от пкк и биохимията и че  не са в норма- редно е да си ги набавищ.това си е често срещано, случва се,така че спокойно.Пожелавам мнооого успех и след месец-два да се похвалиш, че резултатите на детенцето са в норма
много,много успех

# 11
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Много благодаря за пожеланията.Сигурна съм че всичко ще е ок.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт