Постоянно и монотонно блъскане

  • 966
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте д-р Слънчева
Моята дъщеричка е на 3 г. и 6м. и през деня, когато не съм при нея /простирам пране и др. или в момента обръщам внимание на другото ни дете/, дори и когато съм в стаята, тя се блъска монотонно в дивана или на други удобни за целта места. Това повтарящо се действие го прави някъде от 9 - 10 месечна възраст. 
Ходили сме на невролог, психолог и логопед в София /ние сме от Варна/ в болницата за лечение на деца с церебрална парализа, когато тя беше на около 2 г. 6 м. Там ни казаха, че това се дължи на факта, че трябва постоянно да й ангажираме вниманието с различни неща. Това както разбирате не може да стане при условие, че имаме и друго дете на 11 м.
Когато има с какво да се занимава наистина не се блъска.
Ходи на детска градина, но не много често, защото се разболява постоянно.
Не знам за вас дали е от значение факта, че тя има вродено заболяване на едното око, което се нарича Аномалия на Петерс. Според очната докторка това блъскане не се дължи на това заболяване или изобщо от очите
Според вас трябва ли да се консултираме отново с невролог и психолог?
Кога ще отмине според вас този период?
С какви допълнителни дейности можем да й ангажираме вниманието?

Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Мисля, че е добре да се консултирате с детски психолог и евентуално психиатър. Добре е да се изключи диагнозата Аутизъм. клиничната изява е различна от много лека до тежки форми. Леките понякога се диагностират трудно.

# 2
Благодаря ви

Ще започнем консултациите в най-скоро време

# 3
Можете ли да ни насочите към специалисти във Варна?
Или ако не, то поне в София

Ние смятаме да се консултираме с психолог от Карин дом, а и психолога от детската градина обеща да й отделя време при посещенията си там

# 4
  • Мнения: 5 760
Ще проверя и ще Ви пиша.

# 5
Ще съм ви много благодарна Hug

Открих данни из форумите за някои специалисти, но все пак е хубаво някой да ги е посещавал наистина.

Благодаря ви още веднъж за отзивчивостта

Общи условия

Активация на акаунт