Въпрос към мамите, раждали с епидорална упойка

  • 1 116
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Здравейте Мами,

Родих преди малко повече от 5 месеца с епидорална упойка и все още понякога усещам болка на мястото, където беше поставена. Случва се обикновено ако се натоваря или ако нещо ме притисне там (мъжът гушка доста силно понякога Sunglasses).

Само да споделя, че катетърът не ми беше махнат веднага, а на другия ден (иглата стоя най-малко 24 часа м/у прешлените).

Някоя от вас имала ли е сходен проблем? Моля споделете.

Предварително благодаря,
Сънчо

# 1
  • софия
  • Мнения: 636
Здрасти, не е нормално да те боли мястото. Аз раждах със спинална упойка, която е много по-сериозна и опасна от епидуралната и една седмица след това ми нямаше нищо. Лекар май си е оставил ръцете. Да държат иглата между прешлените 24часа - за първи път го чувам Shocked - то е от това предполагам.

# 2
  • Мнения: 941
защо са държали толкова време катетъра #Crazy на мен ми го махнаха веднага след като бебето излезе,още на магарето

# 3
  • Мнения: 179
защо са държали толкова време катетъра #Crazy на мен ми го махнаха веднага след като бебето излезе,още на магарето
и на мен ми го махнаха още на магарето,но понякога и аз усещам болка на същото място Thinking 

# 4
  • Мнения: 288
Въобще не ме е боляло,а на два пъти ми поставяха упойката,защото първият път акушерката я беше извадила като ми е намествала  колана.Незнам защо не са ти извадили иглата и дали затова те боли,но ако си обърнала внимание сигурно си забелязала че то не е точно игла като другите.Ако наистина болката ти продължава по добре се консултирай с лекар

# 5
  • Мнения: 1 092
Не,изобщо не съм усещала болка на мястото на убождането

# 6
  • Мнения: 2 849
Нямам проблем след упойката ,не усещам болка .Изключвам главоболието един-два дена след раждането .

# 7
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
никакви проблеми не съм имала след упойката. Само докато отмине и се ръзмърдам ми беше малко гадно раздвижването на крайниците....... аааааааааа и умирах от студ иначе никви други проблеми

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
.............катетърът не ми беше махнат веднага, а на другия ден

И при мен беше така, само дето часовете бяха по-малко - родих следобед, а на другата сутрин го махнаха /до сега си мислех, че само при мен е било така/. Дори не знам защо newsm78 ... може би, ако има нещо да не се налага пак да се боде  newsm78.
А на въпроса - не, не помня да ме е боляло.

# 9
  • Мнения: 1 103
И аз раждах с такава но не съм имала проблем. Thinking

# 10
  • Мнения: 3 034
и на мен ми махнаха по-късно катетъра, но не ме е боляло никога след това.
родих преди година.

# 11
  • Мнения: 1 199
Моя приятелка я боля гърбът след епидурал 6 месеца. Случва се, това е един от рисковете на епидурала и не мисля че зависи толкова от това дали е сложен добре или зле. То си е и до пациента. Аз заради това и други рискове на епидурала отказах да раждам така, но се наложи спешно секцио и пак минах с нещо подобно.

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Нямам никакви странични ефекти след Епидуралната.
Аз влязох да се къпя още в деня в който родих и акушерката ми махна катетъра.
Болка малко над кръста изпитвам само, когато вдигам малкият от кошарата или земята. Но то е защото е много тежък.

# 13
  • Мнения: 206
Аз раждах с епидурална упойка ,махнаха ми катетъра след като станах от магарето. Болка или по точно сърбене усещах само първия ден ,други проблеми с епидуралната не съм имала.

# 14
  • Мнения: 146
Благодаря на всички за дадената информация. Явно няма за какво да се притеснявам:)

Общи условия

Активация на акаунт