Може ли да се пие АЛОЕ, докато се кърми???

  • 2 588
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Ами това ми е питанката...Взех за мъжа ми, който има проблем с щитовидната жлеза, един гел от 100% алое, фирмата май беше Форевър Ливинг, или нещо такова. Но майка отдавна ме натиска и аз да го пия, щото било полезно и т.н. Дозата за подсилване на имунната система и за пречистване на организма от токсимите е 30мл от този 100% гел дневно, еднократно...Дали е съвместим с кърменето? Има и разхлабващ ефект, който се дължал на пречистващата му способност, а не на някакво влияние върху перисталтиката на червата? Да го пия ли туй нещо?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не, алоето не е подходящо за кърмачки като вътрешна употреба - външно и местно може да се използва, но не и по този начин.
http://www.kellymom.com/herbal/ref/herbs_a.html

# 2
  • Мнения: 1 081
10x, hedra...Изчерпателна, както винаги...  bouquet

# 3
Това за разхлабващият ефект е изключително индивидуално, аз пих повреме на бременността и кърменето точно същия гел от алое на форевър ливинг и съм невероятно доволна, мисля че е и на детето се отрази много добре защото до сега не е боледувало а вече е на година и няколко месеца, препоръчвам на всички този гел за цялостно укрепване особенно след раждането

# 4
  • Мнения: 1 081
Kapinincho ,  а прочете ли линка в предходния пост???

# 5
  • Мнения: 433
Защо й е да го чете, след като най-вероятно е дистрибутор на Forever Living, загрижен за рекламата  newsm48

# 6
  • Мнения: 230
Зависи. Не се препоръчва в дози по-големи от 120 милилитра дневно при бременост и цикъл - може да предизвика кръвоизлив.
В някои от видовете има добавени билки - да не ви алергизират.

Аз не съм дистрибутор на "Форевър ливинг продуктс". Краен потребител съм. Не се влючих в пирамидата заради начина си на предлагане на стоките им.
Бях на една сбирка - е само дето звезди не сваля този гел от небето.
Но...
Гелът и вит. С -то са ми основна добавка към храненето от 2000 година. Аз съм доволна.
По време на бремеността не пих, защото имах проблеми със задържането на плода (двурога матка и по-малка и чувствителна на всичкото отгоре).
Не пиех гел и докато Влади не навърши шест месеца. Така реших, за всеки случай. Откакто навърши година и Влади приема по една чаена лъжичка дневно. Ходи нормално до тоалетна, ако консумира плодове и зеленчуци - заблея ли се и оставя ли го на бисквити се запича въпреки гела. 
Видях линка на Хедра. Тя е капацитет в кърменето. Ще си изсричам (че английският ми е зян) и ще се включа пак.
Изсричах си  енциклопедичната бележка. (http://www.kellymom.com/herbal/ref/herbs_a.html)
Довечера ще се преборя и с линковете в нея.
Ако цитираме Робърт Де Ниро "Има ли съмнение, значи няма съмнение!"
Аз и Влади имаме полза от Алоето, но при вас може да е различно. Както и КелиМом е казала, аз не поемам отговорността, ако на теб (и съответно на Мартин) алоето не ви се отрази добре.
Така че ти си решаваш. А натиска от страна на роднини, че това и онова "е хубаво" да се правят на мен ми действат "запъващо" в стил "магаре на мост".

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 15:29 от Mini_

# 7
  • Мнения: 1 503
Аз съм пила алое(няма да споменавам фирмата) по време на кърмене.10 дни пих ,но по 20-30 грама на ден мисля.Малкият също пи Rolling Eyes.За сега оцеляхме newsm78

Общи условия

Активация на акаунт