Малки манипулаторчета

  • 1 235
  • 17
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Смешно ми е докато пиша...
Моя дребосък се оказва много голям манипулатор още от сега.
Рядко му се карам, защото е от добрите и кротки дечица. Но и той си прави белите.
В тази тема искам да разкажете от каква възраст и как започнаха вашите деца да се опитват да ви манипулират - с действия или думи. Нека всичко да е с усмивка - поне така аз приемам нещата  Simple Smile
Ето моя дребосък какво прави : Ако съм на разтояние от него и казвам "НЕ!" за нещо, идва и започва да ми дава целувки с уста, гледа ме в учите сякаш съм любовта на живота му (сигурно за сега съм). Ако му кажа, че е бил лош, сяда на пода и гледа на долу с нацупена устичка. От време на време ме поглежда какво правя. Аз се старая да съм сериозна, но често гледам в друга посока, за да не види, че цялата ситуация е много, много смешна  Blush
Винаги преди да се насочи към контакта, идва да се гушка  Joy
Та така, хем ми е смешно....хем се чудя, как ли ще ме върти на пумпал като порасне  Crazy
А вашите деца кога започнаха с хитростите?

# 1
  • Мнения: 589
Ами манипулират ме откак са се родили! Joy Пъво всичко постигаха с рев, после с усмивка, прегръдка, сладка муцунка, а напоследък моята тийнейджърка като ми се нацупи с насълзени очи. Дребчо е на година и 8 месеца и постига всичко с досадно мрънкане. Когато прави нещо забранено ме гледа мноооого мило и чака да види как ще реагирам. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 278
Многоточие. Отказвам се.

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 01:52 от Demetra

# 3
  • София
  • Мнения: 819
Хаха, много сладка тема Laughing При нас е различно, ама в повечето случаи - мамоооооо, ти си най-добрата ми приятелка - с възможно най-мазния гласец Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 467
Като не говореше, действаше с целувка. Сега с думи вече (2г и 3м).
Когато сме навън и  иска да я нося казва "Мамо, боли крачето" или "Мамо, паднах" - нито крак я боли, нито пада...
Иска да си цокне, аз не давам. Следва реплика "Мамо аз съм бебе. Бебето плаче, дай му да цокне" - откажи ако можеш  Mr. Green
Взима си чинийка, идва при мен и казва "Мамо, гладна съм. Сложи ми шоколад в чинийката"  ooooh! Казвам "Супа?", следва отговор "Не , не супа. Гладна съм за шоколад".
И подобни още една торба  Laughing

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
идва малката до мен, гушва ме за крака и казва гледайки нагоре с най-милия поглед "Тате, аз тебе много те обичам" , след което и аз трябва да и се обясня в любов. След това иска да я гушна, и след 15 сек идва развръзката "Носиме ей там" (до шкафа с бонбоните) или нещо което е на високо и не може да го стигне ...

# 6
  • Мнения: 1 426
Откога децата са манипулатори ли? Ами от момента, в който осъзнаят връзката си с тебе... някъде още преди да са навършили един месец...
Ние тях, те нас... Така си върви светът...

# 7
  • Мнения: 1 311
Някъде 2-3 годишен беше измислил следното - идва до теб, с възможно най-мазния гласец каква "Мамо/тате мнооооого те обичам"  и докато мама/тати се размазват от умиление той забива "А ти ще ми дадеш ли / направиш еди какво си там".
Понеже вече на всички им е ясно какво следва, рядко го постига, но продължава да пробва ...

# 8
  • София
  • Мнения: 15 435
За всяко скарване, защото той е много див и голям беляджия, започва да ни прегръща и да ни убеждава колко много ни обича.Освен това изброява колко много обича и всички неприсъстващи.Един вид "аз всички ви обичам, а вие все ми се карате".

# 9
  • София
  • Мнения: 38 211
Не знаете ли че група датски учени установиха че бебето манипулира откакто се ражда.
Мойта вече е станала такава актриса - чупки, стойки, сълзи и целувки, че никой не може да й устои.

# 10
  • Мнения: 8 999
Това си е световноизвестен факт. Започват да манипулират още от първия час след появата си и, колкото повече порасват, толкова по-хитри и умели стават в това поприще. Извиват ми ръцете ежедневно, с най-милата усмивка на физиономиите се, а аз, вместо да пищя от болка, изпитвам майчина гордост и задоволство.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 Преди да намислят някоя пакост един идва и затваря вратата или ми казва да се кача горе(живеем в къща и спалнята ми е на втория етаж.
 Като почна да се карам за някоя беля,Влади ми казва-Мамо преди малко нали беше добра а сега.......
 И така всеки ден по нещо ново ми поднасят.

# 12
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Освен с гореизброените начини /обяснение в любов/ моята щерка се опитва да ми манипулира с плач Mr. Green. Засичала съм я как плаче неутешмо и продължително и когато не я гледам ме поглежда крадешком дали "внимавам" ooooh!...случва се докато плаче да започнат реклами и тя спира буквално като с копче рева, свършват рекламите и тя продължава от там, докъдето е стигнала Tired....и така нататък.....

# 13
  • Варна
  • Мнения: 428
Ей, че хубава тема! Децата са факири просто, когато трябва да ти извадят душата с памук! newsm53

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Прави се, че плаче. Застава пред мен, хваща си главата с две ръце и започва да вика аооооооо. Плачът е толкова искуствен, че не може да се сбърка с никой друг. За сметка на това е в състояние да го прави мноооого продължително. В момента в който се усмихна и протегна ръце към нея всичко това престава.

Общи условия

Активация на акаунт