онанирането при децата

  • 6 376
  • 48
  •   1
Отговори
можете ли да ми кажете нормално ли е да онанира момчето на 3 години?

# 1
  • софия
  • Мнения: 4 974
дали е нормално едва ли има някакво еднозначно определение за всички.Казвам това за да подчертая че ДА погледнато от възраста и повечето деца едва ли е нещо "ненормално".Но пък оt друга страна всяко прекалено прекалено нещо ме кара да разгледам по дълбоко нещата.

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 11:26 от Амели

# 2
  • Мнения: 1 426
Имаше две-три подобни теми напоследък, потърси ги и ги разгледай. Според болшинството мами е нормално.

# 3
# 4
  • Мнения: 205
да, нормално е.детето го прави единствено защото му е приятно и не влага в действияа си смисълът, който влагат възрастните

# 5
Да-нордално е.Моята дъщеря го правеше на 8 месеца-несъзнателно.Педиатърката ме посъветва да и отвличам вниманието, за да не и стане навик.Това е генетично заложено и може да се прояви във всяка възраст.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
да, нормално е.детето го прави единствено защото му е приятно и не влага в действияа си смисълът, който влагат възрастните

А може ли да стане навик?

# 7
  • софия
  • Мнения: 4 974
да, нормално е.детето го прави единствено защото му е приятно и не влага в действияа си смисълът, който влагат възрастните

А може ли да стане навик?

да, може.И затова е добре да се вземат мерки, а не защото е ненормално.
Стане ли навик, някак според мен, се нарушавапо някакъв начин психиката, а в по дългосрочен план това не е добре особенно за възраста на пубертета.

# 8
  • Мнения: 503
да, нормално е.детето го прави единствено защото му е приятно и не влага в действияа си смисълът, който влагат възрастните

А може ли да стане навик?

да, може.И затова е добре да се вземат мерки, а не защото е ненормално.
Стане ли навик, някак според мен, се нарушавапо някакъв начин психиката, а в по дългосрочен план това не е добре особенно за възраста на пубертета.
Айде, без глупости, моля. Имам предвид болднатия текст.

# 9
  • Мнения: 2 829
Ще споделя личен опит-аз самата съм започнала да мастурбирам още преди да знам какво правя. Откак се помня знам, че това е нещо много приятно, но чак като наближих пубертета разбрах какво е всъщност. Не мисля, че ми е попречило по някакъв начин-дори ми е помогнало, просто знаех какво да очаквам от секса.
Ако детето/децата ми някога започнат да мастурбират-просто ще се опитам да им обясня, че това е нещо, което се прави насаме. Нищо повече-нито ще насърчавам, нито ще се опитвам да ги отказвам.

# 10
  • Мнения: 6 438
Фройд си го  е казал-заложено си е и това е!!!Няма значение дали си на 1 година или на 15год-сексуалният нагон си го има.Понякога ми е трудно да се съглася,но дръг път му вярвам.

# 11
  • софия
  • Мнения: 4 974
да, нормално е.детето го прави единствено защото му е приятно и не влага в действияа си смисълът, който влагат възрастните

А може ли да стане навик?

да, може.И затова е добре да се вземат мерки, а не защото е ненормално.
Стане ли навик, някак според мен, се нарушавапо някакъв начин психиката, а в по дългосрочен план това не е добре особенно за възраста на пубертета.
Айде, без глупости, моля. Имам предвид болднатия текст.

незнам защо има хора които си мислят че с отсичане на думи убеждават някого в правотата си.
Би ми било интересно освен подмятания на забележки да прочета и конкретните ти аргументи.Възможно е да съм в огромна заблуда, не твърдя че съм права, но ти пък нищо не казваш освен като на дете ми казваш да мълча.
най- обичам всезнайковците..

нищо лично, но вземи си разясни позицията, че д можем ние 'глупавите', (за които и не поздозираш колко опит може би имат в дадена посока),, да поприказваме с теб в един нормален разговор , а не като надмощире на гласни струни.

# 12
  • Мнения: 27 524
Да, нормално е. И да стане навик, пак няма нищо лошо и страшно, не бой се. Така или иначе не може да се предотврати, детето ще започне да го прави тайно и пак няма да знаеш. Всичко е природа и повод за притеснение няма.

# 13
  • Мнения: 503
Веднага ще се аргументирам, Амели . С това, което си написала, даваш абсолютно невярна информация, като по този начин, освен да изкараш акъла на жената, друго не би постигнала. Колебанието и липсата на информираност ти личат още от първия постинг, така че не е добре да се изяваваш като ментор в темата. Аз поне се постарах да дам на авторката някой и друг линк от темите, които съм прочела тук и са ми били полезни. Тази майка има нужда преди всичко да бъде подкрепена, не някой да и вкарва нелепости. М-у другото, ако имаш с какво да ми обогатиш знанията, напарви го- факти, изследвания, нещо в подкрепа на тезата за психичните увреждания.
П.П Никой не наричам глупав. Съжалявам, ако някой се е почувствал така.
П.П.П Нямам навик да крещя.

# 14
  • софия
  • Мнения: 4 974
Веднага ще се аргументирам, Амели . С това, което си написала, даваш абсолютно невярна информация, като по този начин, освен да изкараш акъла на жената, друго не би постигнала. Колебанието и липсата на информираност ти личат още от първия постинг, така че не е добре да се изяваваш като ментор в темата. Аз поне се постарах да дам на авторката някой и друг линк от темите, които съм прочела тук и са ми били полезни. Тази майка има нужда преди всичко да бъде подкрепена, не някой да и вкарва нелепости. М-у другото, ако имаш с какво да ми обогатиш знанията, напарви го- факти, изследвания, нещо в подкрепа на тезата за психичните увреждания.
П.П Никой не наричам глупав. Съжалявам, ако някой се е почувствал така.
П.П.П Нямам навик да крещя.

така е по-добре. Peace
да, за това че вероятно всявам с половенчатите си изказвания някаквъв страх в нечия душа съм съгласна за което и много съжалявам.И се извинявам!
Колебливоста за която говриш още от първия ми пост се дължи на факта че не ми се наавлизаше надълго и широко точно защото нямам чак толкова какво да кажа.
Имам една наистина голяма грешка и тя е че съм пропуснала думичката "възможни" проблеми.Незнам защо веднага си представяте някакви страшни проблеми и психични разстройства.
Радвам се наистина че ти си намерила подкрепа и отговори за себе си.Но не нека не збравяме че от дете до дете им разлика.Наистина на пръв поглед проблема не е проблем.Даже и не е точната дума 'проблем' а  'разглежданата материя'.
Аз мога да говоря от нашия опит.Мога да споделя как е преминала срещата ми с психолга и на какво трябваше да обърна внимание - не за да спра и "излекувам" пробема а за да съм подготвена с хитрости и деликатно "манипулиране" на детето.Все пак вярвам всеки ще се съгласи че настървено вършене само на това в две ттрети от времето определено не бива да се оставя така.

 И ако в предния си пост казах че има значение за психиката на децата, то нека сега поясня че има и много затворени деца, или пък такива при които едно неправилно отсичане и грандоманизиране на проблема наистина могат до доведат най- малкото до затваряне в собствен свят с идета за безумен грях.Е, да възможно е да не ти се вписва в картинката, но не всички деца (тийнейджъри )са нахакани и говорят , приемат нормално темата за секса.Най- малкото факта че тук коментираме темата доказва че не всички имат достатъчната зрялост да знаят че нищо лошо не им се случва на децата.
не искам да дезинформирам никого.

П.П линковете които си посочила поне при мен не се отварят.
П.П Менторството не ми е по вкуса - особенно пък да го прилага човек във форум е безмислено.

Всъщност за да не продължим като спор- да уточня - и аз споделям менията прочетени дотук.
Но под "информираност" не разбирам непременно успокоение.
познавайки детето си човек се ориентира постепенно с разполагането на повече информация.
И най-важното, каквото и да си говорим тук, каквито и съвети да си даваме - и да си помагаме, смятам че всичко прочетено трябва да го приемаме с едно наум ;като надпис на листовките - обърнете се към вашия лекар.

Общи условия

Активация на акаунт