УТРОГЕСТАН-докога

  • 2 143
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 448
Здравейте,мами!
Бременна съм в 4 месец и имам отлепване на амниона и плацентата.От 2 месеца приемам вагинално УТРОГЕСТАН,лежах и в болница за задържане,сега съм вкъщи на леглови режим.На листовката на препарата пише,че се приема до 3 месец,но лекарката каза да продължа още поне 1 месец,а можело и повече.Искам да ви питам пили ли сте това лекарство и докога?Имало ли е ефект?При мен не се наблюдава все още никакво подобрение и се притеснявам

# 1
  • Мнения: 306
Аз мисля, че в случая най-важно е мнението на лекарката ти. И ако имаш съмнения, се консултирай с друг лекар. Но след като си още бременна, значи утрогестана си е свършил работата за сега. Според мен няма да ти навреди, аз също съм пила, но при мен не беше толкова тежко, имах само кървене, и да чукам на дърво всичко е наред.
А какво имаш предвид, че не се наблюдава подобрение?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 123
аз съм тези дето го слагат вагинално - още от положителният тест,та до сега - със сигурност дио 25-та седмица ще го слагам.

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 993
Слагах вагинално утрогестан до началото на 12 г.с., когато лекарят ми каза, че плацентата е формирана и мога да го спра. Не съм имала кървене, слагах го, защото забременях след ин витро. При кървене може би е хубаво да се използва по-дълго време, иначе повечето лекари го изписват до края на 3 месец.
Лекарят на етърва ми й беше казал да го слага до края на 4 месец.
Така че явно е индивидуално - според конкретния случай.

# 4
  • Мнения: 296
Мисля, че някъде до петия месец го пих и аз. Вагинално съм го слагала петия месец. Имах и аз отлепване на плацентата с доста обилно кървене, в болница лежах един месец. Ще си почиваш повече, няма да пътуваш много. Поне до пети-шести месец трябва да се пазиш много, после може по-спокойно. Лека бременност ти желая  bouquet

# 5
  • Мнения: 636
До 4 месец и аз бях на Утрогестан и при мен си свърши работата. Щом лекарите ти казват да продължаваш с него - послушай ги. Винаги можеш да се консултираш и с друг лекар.
Късмет и дано всичко да се оправи Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 448
Много ви благодаря за отговорите момичета!

# 7
  • София
  • Мнения: 195
 В 5-6 г.с. получих кафеникаво зацапване, заради което наблюдаващата ме лекарка наложи лечение с "Утрогестан" глобули. Спряхме ги в 12 г.с. поради образуване на плацентата- вече беше ненужен.
Успех и здраво бебче след това! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт