Защо ме боли едната гърда като кърмя?

  • 873
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Като кърмя ме боли само едната гърда, не е разранена, външно й няма нищо, а като захапе бебето и умирам от болка. После като започне да суче и сякаш понамалява, но пак боли. Имали ли сте подобни проблеми?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Много общо питане...

Зърното ли те боли или гърдата отвътре някъде?

И колко сте големи?

# 2
  • Мнения: 51
Зърното. Бебето е на 23 дни.

# 3
  • Мнения: 114
Здравей!
Има две възможности - ако те боли самата гърда, това би могло да са първите признаци на мастит. Ако те боли самото зърно, това често е признак, че бебето не се "закача" по правилен начин на гърдата и тогава неправилното позициониране на бебето може да придизвика т.нар. рагади. Те са болезнени, но ситуацията може да се оправи. Има локални мазила - Лансинох - които могат да свършат работа. Разбира се, има и други! Обади се и в двата случая на педиатърката, а ако не я чувстваш достатъчно подкрепяща, пиши за проблема си на консултант по кърмене. Тук има няколко такива, които са оставили координатите си в някоя от закованите теми. Ще ти отговорят бързо и полезно.
Аз това бих направила. Бебчето ти е малко и сте още в периода на кърменето, когато тези трудности са нормални. Ти имаш доста повече приток на кърма, отколкото бебче може да изсуче. Аз това го преживях в родилния дом и там направих лек мастит, който отмина бързо след като се цедих.

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 351
Мен също ме боли само дясното зърно и при мен не е разрането но си ме боли...  Peace явно е нормално. Ще търпим  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
Щом е само зърното, значи, че бебето не захапва правилно.
Трябва да следиш да захапва така: Потъркваш зърното в ъгълчето на устенцата му. То трябва широко да отвори устенца, за да може зърното да отиде дълбоко в устата му. Ако "засмуква"зърното, може би от това те боли. Мен ме боля така зърното до към 2-рия месец(без ранички)като теб, въпреки, че следях да захапва правилно.
Може и позата да смениш - подлагай възглавнички под бебето ако ти умаляватръцете или гърба. Когато кърмиш е важно ти да си се настанила много удобно, защото иначе постепенно бебето се изплъзва по съвсем малко нанякъде, а то е достатъчно да се промени ъгъла на главичката спрямо гърдата за да се получи дискомфорт.
Не е нищо сериозно, почти всички сме минали през това.

Общи условия

Активация на акаунт