4 хранения на 7 месеца

  • 1 065
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Педито каза да минаваме на 4 пъти, щото много наддавало бебето - 10 кг. е.  Като я знам мацката колко е лакома, много ме съмнява да успея да го направя. Има ли сред вас мами с бебчета минали толкова рано на 4х да споделите как се справихте.

# 1
  • Мнения: 336
Ние сме на 4 хранения откакто е станала на 2 месеца. Но малката сама си мина на такъв режим, не сме я карали. Иначе и на нас ни казват, че много ядем наведнъж, ама като не пуска шишето и реве за още...
Наднорменото тегло е вредно и за бебетата, обаче как да му вземеш яденето на малкото гладниче Sad

Седем месечно бебе едва ли ще спи много през деня, но няма ли как да я залъжеш с вода или с по-дълги игри, така че да се увеличи времето между храненията?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз бих давала колкото иска. Скоро ще проходи и ще се променят нещата.

# 3
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Ние ядем така:
08:00 АМ
12:00 1б. пюре (зелен. или месно)
16:00 каша или каша+плодово пюре
20:00 АМ- след това си ляга и заспива до половин час и така до сутринта в 07:30-08:00
Между храненията давам сок от плодове пресно изцеден.

# 4
  • Мнения: 208
Мисля, че 4 хранения за тази възраст са добре.Моето бебче на 6 месеца мина на този режим.Ние също бяхме и продължаваме да бъдем лакоми.Аз самата и резредих храненията както писах по горе в 6 месец, защото тя също беше доста едро бебе ( тя така се и роди 4,250кг. ) и продължава да бъде.В началото си мислех, че ще реве но самото дете си свикна много бързо и сега няма никакви проблеми.

# 5
  • Мнения: 674
 Май и ние по това време минахме на 4 хранения. Но това го определя бебо според мен.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Има Laughing Дъщеря ми мина на 4 хранения от 3-я месец.
Ама пак ми качва 500-700гр/месец и досега.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
Но това го определя бебо според мен.


Пак да добавя: абсолютно съм съгласна Simple Smile и за хранене и за спане винаги детето си "решава" Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 8
  • СОФИЯ, по празниците в Разлог
  • Мнения: 218
И аз искам да минем на 4 хранения, но не успявам детето налага други правила - 6 пъти през 3 часа и няма мърдане. Дам ли повече храна повръща.

# 9
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ами, моят син отдавна е на 4 хранения, но в редки случаи яде и през нощта. Този месец е качил 280 гр, докторът каза, че е нормално. В  момента тежи 8480 кг. Режимът ни е като на petq, но още не давам сок.
На твое място не бих го ограничавала детето, ако наистина е гладно не виждам как може да му се намалят храненията.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Хммм... Накарахте ме да се замисля - моето бебе яде в същите часове, но допълнително и в 24 - само че аз го будя, не той. Та се чудя, дали ако го оставя, ще спи до 7 - 8 сутринта, както сега, или все пак му е рано да минава на 4 яденета и ще се буди в 5? (Опитвах преди месец и нещо - не издържаше толкова дълго...) А, да допълням не аз му определям режима. като огладнее пуска сирената "Гладен съъм! Значи трябваше да съм ял преди 5 минути!" - реве и пищи докато му направя млякото, пюрето или каквото е там - най-често комбинация, а процедурата не трае и минута!  Heart Eyes

А към авторката - едва ли можеш да го накараш да яде по-рядко, ако е на различно мнение. Но пък можеш да му даваш повече (като съотношение) плодови пюрета за част от храненията.

# 11
  • София
  • Мнения: 593
Ние сме така от 6мес. малката сама си го направи baby_neutral

# 12
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
KatiABV, аз никога не съм будила сина ми, понеже пък при нас спането е "мисия невъзможна"  Tired , давам мило и драго за няколко часа сън  Mr. Green Ако бях на твое място, нямаше да го будя в 24 часа. Доколкото ми е известно, това се прави с деца, които не качват достатъчно кг или са недоносени - поне така беше с племенницата ми и съветваха майка й да я буди стриктно, за да яде и през нощта.
С две думи, опитай да видиш кога ще се събуди сам, ако не го будиш ти и дали няма да си промени режима по този начин.

# 13
  • Мнения: 625
Моят син е на 4 хранения от 5м и половина newsm78Отначало много ме притесни ,какви ли схеми не измислях,но не иска повече от 4.Сега си хапва така 9.00-АМ-240; 13.00-пюре-250; 18.00-каша-250 22.00-ам 

# 14
  • София
  • Мнения: 663
ние сме 9600кг. на 7мес. и малко - храним се по 5 пъти и рядко се случва по 6. за 4 и дума не може да става.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт