"Гледат" ли децата ви телевизия?

  • 2 974
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Ние се отглеждаме през деня основно в дневната, където е и телевизора. До скоро имах навика по цял ден да върви нещо, но виждам, че Ирника вече твърде много се заплесва , основно по рекламите Crazy и за това минахме на радио и дискове. Сега хем на мен ми е по-приятно и удрям по един танц с нея, което си е гимнастика и за двете, хем се надявам, че избягваме пристрастяването Grinning. Вечер, обаче, е неизбежно - искаме да видим новините, някой филм и т.н., някои от нас и по някой мач Mr. Green
Кажете, мами, как процедирате с телевизията? Laughing За по-големите дечица е ясно, че няма как - те сами ще си го пуснат и телевизора, та и видеото, но как започвате с изграждането на навици при мъниците? Thinking

# 1
  • Мнения: 4 344
Не бих казала че се взира .Поглежда  но не се впечатлява.

Може би по натам newsm78

# 2
  • Мнения: 1 467
Избягвам да пускам телевизора просто, пускам музика. А вечер, когато искам да гледам новини, има и по-късни такива, когато бебето заспи  Wink

Виж, за мачовете...не знам:) Може би за малко можете да се преместите с малката в друга стая?Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 183
Много гледа рекламите,никога не съм я ограничавала от ТВ-то,според мен не е вредно  Peace (при нас телевизора е нон-стоп включен)

# 4
  • Мнения: 674
Не бих казала че се взира .Поглежда  но не се впечатлява.

Може би по натам newsm78

 И моето засега не се впечатлява. Може би, защото, за да гледа телевизия, трябва да стои на едно място, а това за нея е невъзможно! #Crazy Joy
 Свеки се опитва да я научи да гледа сериали, ама ........ box
 Иначе и аз пускам песни по цял ден, но от компа!

# 5
  • Мнения: 409
Много гледа рекламите,никога не съм я ограничавала от ТВ-то,според мен не е вредно  Peace (при нас телевизора е нон-стоп включен)
И ние сме така.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 174
Имало е доста дискусии по темата.
Лично аз съм от тези, които не смятат телевизора за огромно зло, но същевременно налагам и ограничения.
Прави ми впечатление, че моята дъщеря повечко се зазяпваше, като беше по-мъничка.
Сега - напротив. По-скоро не обръща внимание.
Но обожава "Желираните мечета" за Лека нощ.
Така че отвреме навреме умишлено и пускам неща, които да и привлекат вниманието.
Също (може и много снобско да прозвучи, ама това е) пускам класическа и джаз музика по Mezzo.
Опитвам се да помогна за изграждането на някакъв вкус на подсъзнателно ниво.
Дали съм права - незнам, ама на мен ми се струва, че съм  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 8 999
Въпреки, че вкъщи телевизорът е постоянно включен, децата ми започнаха да проявяват интерес, при това само към детски предавания и филмчета, чак след 3.5 г. Дотогава само зяпаха понякога, ако има движеща се шарения, но, тъй като нищо не разбираха, не се застояваха пред екрана. Не мисля, че едно малко бебе като твоето може да се пристрасти към телевизора от сега.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Много гледа рекламите,никога не съм я ограничавала от ТВ-то,според мен не е вредно  Peace (при нас телевизора е нон-стоп включен)


И при нас е подобно положението.

# 9
  • Мнения: 636
Телевизорът е непрекъснато включен, но тя не се заглежда кой знае колко.

# 10
  • Мнения: 81
Ние сме почти на 4 месеца и ужасно се впечатляваме от телевизора, даже се смеем на някои предавания - не смятам да го ограничавам, нека опознава всичко в новия за него чуден свят!  Wink

# 11
  • Мнения: 941
Ами аз просто нямам избор,защото Алекс яде само на телевизор,обаче щом се наяде,веднага го изключвам.Вечер ми се ще да седна и да гледам нещо и го пускам,но той отива буквално до телевизора и започва да пипа екрана.Тогава нищо не помага,освен пак да го изключа.Но ако се заиграе сам,гледам си спокойно Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 155
Да, гледа и сега от едно извество време, когато е в проходилката отива до тв-то и буквално се залепя за него, затова се принудих да го спирам.

# 13
  • Мнения: 2 159
много гледа и то все от близко Sad

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Давам, но по малко! Да не стане така, че после да наваксва....  Mr. Green
"Залепи" ли се от близо - гася.

Общи условия

Активация на акаунт