зяхранване с млечно-зеленчуково пюре

  • 550
  • 5
  •   1
Отговори
Майчета как се пиготвя готовото пюре с мляко???  Embarassed Embarassed Embarassed

# 1
  • Мнения: 208
Никога не съм си приготвяла пюрета в къщи, не че не мога, но смятам че на пазара има достатъчно голямо разнообразие. Защо не пробваш с готови пюрета?

# 2
  • Мнения: 3 306
Аз правя така: сварявам избрания зелен4ук и отделно си приготвям АМ след това пасирам зелен4ука и сипвам АМ докато придобие гъстотата която искам  Hug

# 3
Измиваш добре зеленчуците,нарязваш и ги вариш на пара до омекване.Приговяш с адап мл 30 или 60 мл(зависи от консистенцията).Пасираш и добавяш млекцето.В книгите пише да се слага захар и масло,но аз ли1но захар или пък сол не слагам.Масло също,но смятам да слагам  зехтин.Това - бързо,лесно и полезно,въпреки че не знаеш колко са пръскани и торени зеленчуците.Вече правя най-различни миксове.

# 4
  • Мнения: 172
Майчета как се пиготвя готовото пюре с мляко???  Embarassed Embarassed Embarassed

Доколкото разбирам въпроса ти, купуваш от готовите пюрета и се чудиш как да го смесиш с мляко.

Ако е така: Моят мъник в началото не искаше да яде зеленчуковите пюрета и затова смесвах равни количества пюре и АМ и му го давах с лъжичка. Приготвяш си АМ както е зададено на кутията и просто го смесваш с пюрето. Например ако детето яде 140 мл: слагаш около 70 мл пюре и 70 мл АМ. С всеки изминат ден увеличаваш количеството на пюрето и намаляваш това на АМ. В един момент премахваш АМ и детето се е научило да яде зеленчуково пюре.  Peace

# 5
mersi  za otgovorite.  Hug

мерси за отговорите.  Hug

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 16:29 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт