ИМА ЛИ ХОРА КОИТО ДА ИМАТ ИПОТЕчЕН КРЕДИТ В РАЙФАЙЗЕН БАНК?

  • 7 035
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Предстои ми да подпиша договор след 3 дни.Спешно търся съвети за тази банка.Техните условия са такива: за 50000 лв.-срок 25г. месечна вноска 353.39 лв. Такса първоначално усвояване-2% което е равно на 1000лв + 40 лв. такса разглеждане на документи=1040 лв. общо. Това е при лихва 7%, а ( ГПР) Е 7.45%. Наказателна лихва за предсрочно погасяване е 4%-върху това което погасяваш.Наказателна лихва ако пресрочиш някоя вноска е 19% вурху цялата главница ,което на ден е =27лв+ това което дължиш за месеца(много дебело).Такса нотариус е =500-600лв. Имат задължителна застраховка имот-0.14% за жилището което аз плащам на година.Нямат такса обслужвана на година друга.
Моля ако някой има поглед върху нещата или има подобен ипотечен кредит нека сподели.Има ли по-добри условия в други банки? Тези които имате кредити на какви условия сте?

# 1
  • Мнения: 192
Що не видиш "Пиреус"?
Нямам личен опит, но ходих да питам за познат и ми се видяха доста добри условията.
Поне нямаше такса за предсрочно погасяване с лични средства, което е супер - ако изпадне някоя кинта да си намалиш главницата!

# 2
  • Мнения: 125
Питах и там, но ми искат да докажа доход за 12 месеца назад ,а аз съм от 5-6 месеца на работа и се осигурявам на по-висока заплата.Затова там не става.

# 3
  • Мнения: 192
На мен ми казаха точно обратното!
Дори ми предложиха и за "недоказан" доход с 2% повече лихва и после след време като се "докаже" дохода - предоговаряне (намаляне) на лихвата! Освен всичко в ГПР-то влизаше и застраховката - както на имота, така и живот.
Всичко това ми го каза девойката в офис "Люлин" на Пиреус, бившата сладкарница "Лучано" срещу кооперативния.
Но - не знам дали е така наистина, може да има някакви скрити истории... абе гърци.. нали ги знаеш...

# 4
  • Мнения: 125
Не са им добри условията-целеви кредит с по-висока лихва отколкото Райфайзен,+ 12 мес. назад доказване на доход.

# 5
# 6
  • Мнения: 108
За мен условията на "Πιρευσ" са по-добри,защото застраховката на жилишето е вече от тях и наказателната е по-малка -2%,а при нови договори може и да няма.Всичко ,което ти казват е вярно.Нали знаеш,че при всеки заем първо плащаш лихвите и после главниците!

# 7
  • Мнения: 3 219
Аз съм с такъв, миналата година го изтеглих, теглих 80 хиляди, след 25 години ще върна общо 182 хиляди и нещо, т.е. по около 640 лв месечно Cry. Дупе да ни е яко Tired

# 8
  • Мнения: 425
Аз съм с такъв, миналата година го изтеглих, теглих 80 хиляди, след 25 години ще върна общо 182 хиляди и нещо, т.е. по около 640 лв месечно Cry. Дупе да ни е яко Tired

Колко време ви отне докато ви дадоха решение че ви отпускат кредит. Че и ние ще теглим такъв и се чудя ако другата седмица им дам всички документи дали ще имаме решение до към 26-27 дек.?

# 9
  • Мнения: 804
И ние сме с кредит от там. Документите минаха много бързо. Мисля, че ако подадете сега 100% ще ви отговорят много по-скоро от 26 декември. Това е по мой опит от септември.

# 10
  • Мнения: 125
Аз подадох там ,като се уточ4ни колко могат да ни отпуснат -буквално за 1-2 ни дадоха положителен отговор.Като цяло аз се бавя-- по специално за минаване на ипотека.Иначе са много бързи поне при нас.Сега ще видим кога ще отпуснат парите до  тук всичко е нормално.Ако някой има въпроси ще отговарям докато още всичко ми е прясно в главата.

# 11
  • Мнения: 3 219
Аз съм с такъв, миналата година го изтеглих, теглих 80 хиляди, след 25 години ще върна общо 182 хиляди и нещо, т.е. по около 640 лв месечно Cry. Дупе да ни е яко Tired

Колко време ви отне докато ви дадоха решение че ви отпускат кредит. Че и ние ще теглим такъв и се чудя ако другата седмица им дам всички документи дали ще имаме решение до към 26-27 дек.?
Бързо стана, ако всички документи са ви наред, няма проблем Peace

# 12
  • Мнения: 178
Аз днеска ходих при нотариус за ипотеката. Парите ще ми ги преведат другата седмица. Миналата седмица подписвахме договора, а две седмици преди това им дадох всички необходими документи. Самото изваждане на документите е минимум за две седмици. Преди да избера банката бях обиколила навсякъде. Общо взето условията са сходни, но избрах Райфайзен, защото там са ми банковите сметки и кредитните карти. А и те ме познават, не са ми създавали проблеми. Имайте впредвид само, че в различните клонове на банката обслужването е различно.

Общи условия

Активация на акаунт