Витамини за подобряване подвижността на сперматозоидите

  • 158 873
  • 328
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте момичета, знам че много от Вас отдавна вървят по пътя пъ който аз и мъжът ми тръгваме в момента и сигурно биха ми помогнали. Интересува ме какви витамини може да пие той за подобряване подвижността на сперматозоидите. Благодаря предварително и лек ден.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Витамин Е, три пъти дневно по 200 мг. Но най-добре е консултация с лекар. Може да ти предпише и др. неща като L-карнитин например, Оксибор...

# 2
  • Мнения: 20
Благодаря, той се е консултирал с лекар, и му предложил проксит, но на нас ни е доста скъпо, а и никъде не намерих информация за него да прочета, затова се интересувам от алтернативни варианти.

# 3
  • Мнения: 34
Моя мъж пие Центрум от А до Zink с Лутеум (ама това последното не съм сигурна дали така се пише, ще проверя и ще ти кажа). В тези витамини има витамин Е, а също и Цинк, който горещо се препоръчва при мъжете. След малко ще препиша съдържанието от опаковката.
Мъжът ми пие и чай от бабин зъб - има го във всяка аптека. Полезно е да яде и мед, но моичкия не мога да го накарам, не обича ...

# 4
  • Мнения: 3 453
Я и аз да напиша за моя съпруг и добавките, които приема! Grinning

1. Бърканица с мед
1 буркан мед /желателно е да не е захаросан, за да се обърка добре сместа/
200гр. смлени орехи
50гр. пчелен прашец /има го по пазарите или в магазини за добавки/
100гр. пшеничен зародиш /пак в магазини за здравословно хранене и добавки/
Всичко това се обърква и се приема по 1с.л сутрин на гладно.
Можеш да добавиш и суров сусам към сместа!

Ето и добавките /дневен прием/:
1т. Оксибор форте
3x2 Спимен
2x2 вит Е /100mg/
2х1 Cetebe - /500мг/
1т. Селен на Валмарк -  ефервесцентни таблетки
1т. Цинк на Валмарк - ефервесцентни таблетки
2x2 Л-Карнитин /500mg/

Пие чай от бабини зъби и магарешки бодил.

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 16:43 от _Hope_

# 5
  • Мнения: 1 950
Интересува ме какви витамини може да пие той за подобряване подвижността на сперматозоидите.

Ако е само за подвижността се препоръчва прием на Л карнетин до 2000 мг на ден Peace.
Ако искате да подобрявате и другите показатели на спермограмата,  за количество - Витамин Е до 400 мг на ден, Оксибор форте, фолиева киселина, Витамин С - 1000 мг., за морфологията - Трибестан или чая от бабини зъби и магарешки бодил.
Успех  bouquet

П.С. Тя Хоуп е написала всичко супер подробно  bouquet

# 6
  • Мнения: 20
Благодаря на всички Ви, ще действаме по въпроса и дано има резултат.

# 7
  • Мнения: 1 226
Понеже на съпруга ми по едно време му беше висок вискозитета, андролога му предписа едни прахчета.Казват се Harvest.Преписвам дословно какво пише на прахчето: Подобрява физиологичните и репродуктивни функции при мъжете.Съдържание: Харвест е хранителна добавка под формата на прах, която съдържа плодови екстракти от дива боровинка, семена на грозде, малина, семена от малина, семена от плода на шипка /дива роза/,дива американска боовинкаи от кора на френски бор, вит.С, вит.Е Коензим Q10, Ацетил Л-карнитин, Л.карнитин тартарат, както и по над 100 милиона живи клетки от селекционирани щамове на Лактобацилус булгарикус, Стрептококус термофилус и Бифидобактериум лонгум.
Пие се разтворена 1 прахче в кисело мляко 3 пъти на ден.Андролога каза, че било страхотно.Не мога да кажа обаче дали е така, защото и без тях се справихме.

# 8
  • Мнения: 3 453
Аман от тези прахчета!!! #Cussing out И Личев не е андролог! Confused

Стели, нищо лично, Hug яд ме е на фабриката за пари, това е! Close

# 9
# 10
  • Мнения: 939
Аман от тези прахчета!!! #Cussing out И Личев не е андролог! Confused
Тъкмо се зачетох и рекох и този прах да пробвам...

Иначе като гледам какво препоръчвате... Трибестана и Л-карнитина пак излизат доста парички, ако се пиятопо-продължително. Да не говоря, че при нас съвсем объркаха резултатите и от 30% подвижност, смъкнаха последния път на 5%.

# 11
  • Мнения: 4 298
Ами Мише, кофти но факт - не е евтино нищо. На месец си отиваха около 80- 100 лв за добавки.
За подвижността - категорично Л-карнитин.

# 12
  • Мнения: 34
Не ми остана време да препиша съдържанието на центрума но обещавам да го направя в най-скоро време. Искам и аз да ви попитам нещо. Моят мъж иска да пие хранителни добавки, заинатил се и посещава един фитнес клуб, и там му пълнят главата с разни протеини. Май четох някъде, че не се препоръчват при опити за бебе, но не съм сигурна. Права ли съм или не съм, моят мъж пък се опитва да ме убеди, че не били опасни, това било само хранителна добавка

# 13
  • Мнения: 3 453
*Faith* ,
защо Центрум? Rolling Eyes Там дозите на повечето от витамините са занижени, т.е - в Центрума се съдържа необходимия дневен прием, но за подобряване на показателите на спермограмата са нужни доста по-високи дози.
Сравни това, което пише на опаковката Центрум с дозите, които аз съм написала и ще видиш разликата!
За добавките нищо не зная! Thinking Има кого да попитам, ти само кажи какви неща приема! Wink
Успех!  bouquet

Мише,
скъпичко е. И на нас ни излиза около 100 - 150лв. Tired

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Мише доста инвестиция си е във витамини и антиоксиданти вярно е Tired Но пък крайната цел си струва Hug
На нас ни идваха около 150-180лв. на месец...само Л-карнитина ми идваше към 60лв на месец.
*Faith* иеима едно момиче във форума...ника и е mini_79 понеже ми е съгражданка и заедно лекувахме мъжовете си тя последните три месеца вземаше някакви неща от един мисля фитнес клуб на мъжа си. Незнам дали това беше помогнало но имат прекрасна дъщеря. Пиши и.

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 16:19 от Хера

Общи условия

Активация на акаунт