Семейно подоходно облагане, когато няма сключен брак?

  • 923
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 299
Позволих си да пусна отделна тема, защото зададох същите въпроси  в друга тема, но без резултат.
Някой има ли представа дали(както е в нашия случай) бащата на детето ми може да ползва семейно подоходно облагане за 2007г, въпреки че нямаме сключен брак? И още нещо- въпреки, че са отделни неща, дали ще е проблем това, че се "водя" самотна майка и си получавам 18-те лв.от социалните?
Четох текста на самата декларация, но там в условията не се споменава такъв казус. Ще бъда благодарна за всякаква информация.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 272
Ами това е и вълкът сит и агнето цяло.
Не може, според мен определението "семейно подоходно облагане" касае семейните. Не се заяждам, тук в София самотна е майка е тази чието дете няма вписан баща в акта за раждане, поне така е записано в условията за яслите и градините, срещу възможността да се ползва 0% намаление

# 2
  • Мнения: 4 181
Позволих си да пусна отделна тема, защото зададох същите въпроси  в друга тема, но без резултат.
Някой има ли представа дали(както е в нашия случай) бащата на детето ми може да ползва семейно подоходно облагане за 2007г, въпреки че нямаме сключен брак? И още нещо- въпреки, че са отделни неща, дали ще е проблем това, че се "водя" самотна майка и си получавам 18-те лв.от социалните?
Четох текста на самата декларация, но там в условията не се споменава такъв казус. Ще бъда благодарна за всякаква информация.

може да го ползва да  Peace

# 3
  • Мнения: 934
Може да се ползва, моя приятел /все се затруднявам как да го пиша, хем ми е мъж, хем под мъж се разбира човека за когото си омъжена:)/ ползва миналата година за дъщеря ни. Тази може би аз ще се възползвам от тази пародия.

Ами това е и вълкът сит и агнето цяло.
Не може, според мен определението "семейно подоходно облагане" касае семейните. Не се заяждам, тук в София самотна е майка е тази чието дете няма вписан баща в акта за раждане, поне така е записано в условията за яслите и градините, срещу възможността да се ползва 0% намаление

Това което е в момента не е "семейно подоходно облагане", а данъчно облекчение за деца.
В повечето страни където има "семейно подоходно облагане", ако двама души живеят на съпружески начела също ползват тези облекчения. Да не говорим, че в Англия се смятат всички хора в едно домакинство, наред с бабата, дядото и т.н. който живеят на едно място.

# 4
  • Мнения: 299
Момичета,благодаря ви за отговорите! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт