Каква е тази любов

  • 13 780
  • 174
  •   1
Отговори
Имам нужда от съвет и не знам към кого да се обърна.Моля за помощ Cry
Аз съм на 25 имам прекрасно детенце на 4г., чудесен приятел, с когото сме минали заедно през много трудности, докато получим това, което сме искали - дом,добри доходи и тн., обичайните човешки неща, които дават малко сигурност в живота.
Имам чувството, че идва краят на нашата 8 годишна приказка Cryи ако е така вината ще си е изцяло моя.Преди година и половина, като на шега започнах скайп любов с един арабин.Всъщност ... просто си говорехме и аз като че ли започнах да се влюбвам в него.Обаче всичко това продължи към месец и след това...просто не се получи.Имам в предвид - той се върна в училище(студент), пишехме си дълги писма и смси, обаче лека полека след месец и нещо просто нещата спряха.
Една вечер преди около 2 месеца, както си говорех с приятелка в скайп и се разбирахме за уикенда, и хоп - Аби се появи отново.И всичко се започна отново.Започнах да дебна кога приятелят ми е заспал и да вися пред компютъра по цяла нощ.Говорехме, говорехме, говорехме и винаги имаше какво още да си кажем.Той ми каза, че никога не е спрял да си мисли за мен и всъщност миналата година е спрял всякакъв контакт с мен, защото е бил много изплашен от собствените си чувства.Извини ми се досега хиляди пъти,помоли ме да му простя за това, че е спрял да ми пише и тн и тн и тн...Все още се държа малко резервирано с него, но усещам, че скоро ще се предам.Преди седмица - две ми предложи брак #Crazy и съвсем ме обърка.''Запозна''ме с приятелите си, с майка си и сестра си.ПОстоянно ми говори, че ще обърне света само и само да се съглася да бъда с него, да съм майка на децата му и разни такива работи.Ужасно съм объркана.Каза ми, че ако трябва ще ме чака цял живот да реша какво искам.Не можел да живее вече така,искал  само мен в живота си и такива разни приказки.Аби е изключително привлекателен, от разговорите ни знам че е и много стойностна личност.От него има излъчване на чистота, като от малко дете, а е на 27.Вече в главата ми се върти все по често мисълта да си взема детето и да заминем за Тунис EmbarassedРаботата ми е такава, че няма никакъв проблем да съм където си искам по света и да си работя и да си получавам парите по банков път.Въобще от материална гледна точка нямам никъкви притеснения.Чудя се обаче дали си заслужава да зарежа всичко и да тръгна към някой непознат Confused
Не знам какво да правя.ТОлкова съм объркана.Сърцето ми крещи с всичка сила ''Обичам те'', а разумът ми обратното ''Ти нормална ли си - даже не го познаваш лично!''ПОлудявам.Чувствам се(в момента)като тийнеджърка преди първа среща Sad
Какво да правя?Да следвам сърцето си или разума?
Не знам как да кажа и на приятеля ми, евентуално, че всичко е приключило между нас, а и не знам дали си заслужава това да се случва CryПриятелят ми е чудесен човек,винаги е бил до мен и винаги ме е подкрепял каквото и да правя.Въпре в себе си мисля, че още го обичам, а външно ми е трудно дори да го целуна Cry
Не знам какво да правя.Моля помогнете със съвет

# 1
  • София
  • Мнения: 12 552
Приказката за питомното и дивото я знаеш много добре. Лично аз не съм привърженик на подобни авантюри. Не говоря за нет-връзките. Говоря за лицемерното ти отношение към настоящия ти приятел. Като не го обичаш и не те привлича защо си още с него? Напусни го и тогава си търси нов приятел.
О, да и да знаеш, че от два стола най-лесно се пада на земята. Надявам се скоро да не видим тема - Ама аз го обичам, сега го осъзнах...че просто ще е смешно и жалко. Sick

# 2
  • Мнения: 9 865
Питала ли си се какво ще им е на детето и на татко му разделени, а как детето ти ще приеме чичко Аби?! Има ли причина, която да те тласка да изоставиш половинката си?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ти пък намери къде да търсиш съвет? Simple Smile Тук 90 % ще ти кажат, че си луда и да си седнеш на дупето.
И всъщност, нали не очакваш наистина някой страничен да ти каже как да постъпиш?

Успех и щастие ти желая!   bouquet

# 4
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ох,наистина каква е тая любов.Трудно е да се заповядва на сърцето,но трябва много хубаво да помислиш.Не можеш да се хвърлиш с рогата напред към човек,който дори не познаваш.Може да се окаже дори,че ще си просто поредната жена в харема на този мъж.Не е за пренебрегване вярата му все пак.Помисли за детето,което ще отделиш от баща му.Помисли също за това как то ще бъде прието там и,какво ще е отношението към него.Хубаво помисли,сложи на везни нещата,за да не съжаляваш.Дано вземеш правилното решение.Успех!

# 5
  • Мнения: 1 172
Щом си толкова хлътнала, сигурно има причина. Опитай се да откриеш какво прави този господин от Скайп толкова привлекателен за теб, че си готова да зарежеш всичко, което имаш. А всъщност - кое е това нещо, което ти липсва в сегашната връзка, та залагаш толкова много на връзката с въпросния господин. И дали тази връзка не е просто плод на твоята фантазия (т.е. си изгладила идеалния образ, като си идеализирала всичко, за което реално нямаш информация). Като си изясниш какво ти липсва в сегашната връзка, ще знаеш и дали си струва да почваш нова.
По-вероятно е обаче да си влюбена в някакъв нереален образ, който сама си изградила, а не в истинския Аби или както там му беше името (съжалявам ако го бъркам, нямам време да чета пак )

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
А защо вмсето да хукнеш през глава към Тунис и да зарежеш всичко не го извикаш първо да дойде за известно време в България? Поне да се запознаете реално. Мисля, че чак след едно реално запознанство и разговори "на живо" ще можеш по-трезво да погледнеш на нещата. В Интернет всеки може да е какъвто си поиска - и мил, и нежен, и по детски чист.....

# 7
  • Мнения: 2 161
А срещали ли сте се?Защото ако не сте се срещали,според мен не си добре.Не бих отишла при българин по този начин,какво остава за арабин!Ако пък толкова ти се ходи,иди.Но защо с детето?Не е честно нито спрямо детето,нито пък спряо баща му.

# 8
  • Мнения: 676
Според мен не само се чувстваш като тинейджърка, но и се държиш като такава.
Сигурна съм, че ако послушаш това, на което му викаш "сърце" ще съжаляваш. Защото съм сигурна, че това не е никаква любов, а просто увлечение и ти го казвам от опит. Харесва ти това, че си говорите, че те разбира, че ти говори романтични приказки, че те кара да се чувстваш желана. Абе очарована си от вниманието към теб. НО не си влюбена.
В един момент, дори и с този перфектен Аби - ти пак ще се окажеш в ежедневието и пак ще търсиш нови "скайп-емоции". Струва ли си? Помисли... Помисли и детето ти как ще се чувства един ден като разбере, че мама е зарязала татко му, за да хукне след някакъв непознат, срещнат в интернет?!
Според мен ти липсват емоции, ежедневието те е погълнало и няма развлечения в живота ти, за това си готова да зарежеш всичко, заради някаква въображаема любов.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен ако отидеш в Тунис ще съжаляваш. Но може и да съжаляваш ако не отидеш. При всички случаи трябва да се срещнеш с Аби очи в очи. Преди това не взимай сериозни решения.

# 10
  • Мнения: 505
Чудесен съвет е да го извикаш в БГ, вместо да се юрваш към Африка. Щото електронното запознанство може да се окаже фантазия. От друга страна, знам две истории на осъществена любов, започнала по Интернет. Колкото и глупаво и налудничаво да ми се струва на мен самата подобно търсене на партньор, две мои приятелки си намериха така подходящите мъже - едната за брак и деца, другата просто за любов.

# 11
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не знам какво да кажа newsm78
Бих Ви посъветвала да послушате сърцето си!
По нагоре видях мнения, първо да премислите и след това по скоро той да дойде при Вас, поне малко да го поопознаете и след това да му мислите какво искате да направите!
За себе си - ами не знам как бих постъпила в такава ситуация.Доста импулсивна личност съм, но все пак...Може би е най - добре да останете поне за известно време сама и да премислите всичко.Тогава ще разберете дали връзката със сегашният Ви приятел се е изчерпала и търсите друга или просто цялата тази работа е импулс и нищо повече.
Желая ВИ успех!
Дано намерите правилното решение за себе си!
  bouquet

# 12
  • Мнения: 431
А как те е "запознал" с майка си, сестра си и приятелите си? Любопитно ми е.

Вижте се на твоя територия. За по-дълго.

И имай предвид, че за да заминеш някъде с детето, ще ти трябва съгласието на баща му.

Този Скайп много семейства развали...

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Много внимавай! И 2-те луни ще ти свали за да идеш в Тунис, но не се знае да ли ще ти хареса "реалността" там. Най-глупавото което можеш да направиш е да вземеш детето с теб и да заминеш за Тунис ... От разстояние всичко може да е ок, но .... в един момент да не може да си тръгнеш дори да искаш.
Също така имай в предвид, че ти ще бъдеш 2-ра ръка жена там (освен ако не си мюсюлманка) .

# 14
  • Мнения: 3 036
Що преди да отидеш не прочетеш"Не без дъщеря ми"на Бети Махмуди. Naughty
Леля ми беше женена за сириец и то християнин.
Не можа за 25 години да си нагласи прихиката за живот в държава далеч от нашия начин на живот и бит.
Мярно млада си,може и да си "мобилна" но нямат нашия манталитет.
Внимавай!

Общи условия

Активация на акаунт