Необяснимо

  • 2 684
  • 45
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
" Потопът ни свари по памперси
Реки от Витоша заляха Бояна и Драгалевци, пътят до Банско пропадна

По памперси ни свари проливният дъжд. За броени часове България се превърна във Венеция. Реките излязоха от задръстените с боклуци корита, потекоха по улиците и влязоха в домовете на хората. Тонове памперси, торби с боклук и стари перални запушват пътя на водата, жалваха се столичани от кварталите Обеля, Владая и Волуяк. Улиците в Обеля станаха реки, заради хиляди памперси, които се хвърлят в каналите, обясниха хората. Синтетичните пелени не се разграждат, а се трупат и спират водата, ядосваха се в квартала. Коритата на реките изобилстват и от изхвърлени печки, перални, стари хладилници. Хората се сещат, че реките не са бунища само когато водата стигне собствените им домове, обясниха пък от Гражданска защита.Кратери, пълни с вода, найлонови торбички и опаковки, превърнаха в блато ..."

Почти мога да си обясня защо някои хора си изхвърлят боклука, където им падне, но това с памперсите не мога да си го обясня.

# 1
  • Мнения: 6 029
 Rolling Eyes
Щом можеш да си обясниш едното, какво не разбираш на другото? Памперс, превръзка, кутия от сок - все боклук.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И ние ходихме на Витоша в неделя и щяхме да се удавим в колата по пътя ....  Crazy

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Rolling Eyes
Щом можеш да си обясниш едното, какво не разбираш на другото? Памперс, превръзка, кутия от сок - все боклук.

Две различни неща са да си изхвърлиш кутията на улицата, примерно, и съвсем друго памперса в канала. Просто се чудя как може някой да го прави, след като се знаят последствията. Същото е и за превръзките.  ooooh!

# 4
  • Мнения: 6 029
Ох. хвърлят сигурно и по-странни неща  ooooh!
Честно казано не мисля, че нещо може да ме учуди вече  Confused

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И тук вали, от три дни не е спирало, и тук река има, но... няма боклуци, улиците ни светнаха.

# 6
  • Мнения: 3 423
столичани от кварталите Обеля, Владая и Волуяк.
За Обеля знаех, ама за Владая и Волуяк не.
И те софиянци станали.

# 7
  • Мнения: 8
Защо не се залесяват водосборните райони на реките, а се почистват коритата им? С парите за почистване по-добре да се закупи посадъчен материал от шириколистни дръвчета, а безработните да засаждат.

# 8
  • Мнения: 2 978
столичани от кварталите Обеля, Владая и Волуяк.
За Обеля знаех, ама за Владая и Волуяк не.
И те софиянци станали.


А скоро и Перник.

# 9
  • Мнения: 268
 Необяснимо е изобщо за всякакъв вид и калибър боклук.Смятай как се мисли за бъдещето на децата...

# 10
  • Мнения: 27 524

Уф, това остава  Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Вероятно не си от въпросните квартали в подножието на Витоша, иначе нямаше да ти направи такова впечатление. Не казвам, че е нормално, но в повечето от въпросните квартали в община Витоша няма канализация, на някои улици няма кофи за смет. Хората изхвърлят отпадъците си направо в дерето. Просто ги мързи да ходят до някоя от по-главните улици. Тук проблемът освен с липсата на кофи е и в манталитета. Той обаче трудно се променя.

# 12
  • Мнения: 17 546
Като бяхме на море тази година зад нас седнаха две семейства с малки деца. И мъжете и жените, и дечицата бяха като от реклама. Красиви, млади, стройни и явно с добри възможности. Бяха седнали на края на плажа (на ширина) до там където започва тревата и свършва пясъка. Зяпам си аз изпод чадъра и виждам как едната млада майка си изхрупа царевицата и метна кочана на 30 см зад гърба си, при все, че стойката с чувала за боклук беше на 3 метра от нея! След малко се върна втората госпожа с бебето на ръце, идвайки от към морето, където понамокри бебчето, което беше с памперс. Стигна до техните си места, свали памперса и го метна на 40 см. до кочана от царевицата...  Close Направих забележка, защото просто беше отвратително.  Отговора беше: "О, я не ни занимавайте с простотии!" Shocked  Е, мъжът ми пък работеше като спасител там и поста му беше достатъчно близо до тях, та си събраха боклуците и се ометоха и повече не ги видях!  Twisted Evil малко дългичко писание от моя страна, но това обяснява мнението ми по въпроса ooooh!

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 00:30 от DarkMoon

# 13
  • Мнения: 2 425
Тази случка на плажа доказва тяхната простотия. Аз много се дразним на хора които се оправдават със собственото си описание.

# 14
  • Мнения: 3 447
Това подкрепя наблюденията ми, че майчетата са най-големите мърли.

Общи условия

Активация на акаунт