неуспешен тренинг за тоалетната за 3г. дете

  • 928
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 480
здравейте!
имам следния проблем - синът ми упорито отказва да пишка в тоалетната, след 1 месец става на 3г. от доста време се мъчим, преди изобщо отказваше да седне и аз спирах да го карам, след време започна да сяда, но се задържаше 1 мин., сега стои по повече време (10-15 мин.), но не върши нищо. гърне не иска въобще, взехме поставка за тоалетна с любимия му мечо пух. слагам му гащички и в началото се напишкваше в тях, сега, за да не му е некомфортно и мокро се стиска и след като му сложа памперс за спане на обяд/вечер се напишква вътре. ако не му сложа памперс се стиска докато може да издържи и накрая - мокри гащите. какъв може да е проблемът? стрес? или още не е готов? имахме доста проблеми напоследък, смяна на страната, къщата и бебе ... дали не е прекалено стресиран от промените, да му се отразяват психически? какво ще ме посъветвате, как да постъпя? на какво може да се дължи този страх да се изпишка в тоалетната?
благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
Стереотипите ги правят спокойни и уверени. Тази смяна на обстановката действително е стресираща. Оставете го 1-2 м. да свикне с новостите и отново опитайте. Оставете го без памперс- не може да стиска до безкрай. Насърчавайте го да пишка прав в тоалетната(нали е момче) Нека си определи цел за улучване #2gunfire

# 2
  • Мнения: 3 480
Д-р Слънчева, благодаря Ви за отговора!
наистина направихме пауза от няколко месеца - дори по-голяма, от около 2-3 месеца, защото аз бях и бременна с второто дете. факт е, че вече сме на новия адрес от 6 месеца, а това стискане и нежелание да пишка в тоалетната продължава вече повече от месец. проблем беше също и че тук лятото не беше горещо както в България и не можехме да го оставяме без дрешки без да настине, както е полулярно да се учат децата в България.
щом казвате, че ще почне да пуска и в тоалетната - ще продължаваме с опитите и да пишка като голям мъж прав.
а дали няма да му навреди това постоянно подтискане на рефлекса? нещо с бъбреците имам предвид?

# 3
  • Мнения: 5 760
Не, няма проблеми. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт