Нашето кърмене май ще приключи злополучно

  • 3 198
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Вече почти 1.3 г кърмя Ели и през какво ли не минахме, но успяхме да продължим напред. Този път обаче май ще е краят и ми е ужасно тъжно  Cry
Трябва да вземам лекарства, които са категорично противопоказни при кърмене, а вече просто не мога да не ги вземам. Досега отлагах, отлагах, но просто нещата станаха нетърпими.
Много ми е мъчно, направо не мога да си представя как ще я отбия! Тя си иска, плаче, дърпа ме.  Cry Дайте някакви идеи как да я отбия по-безболезнено?
Отгоре на всичкото се измъчвам, че заради мен се случва цялата работа и ми е ужасно съвестно.  Sad

# 1
  • Мнения: 1 174
Съчувствам ти, мила!  Confused
Няма ли начин тези лекарства да бъдат заменени със съвместими с кърменето?

# 2
  • Мнения: 7 091
Съчувствам ти, мила!  Confused
Няма ли начин тези лекарства да бъдат заменени със съвместими с кърменето?



Не, вече 6 месеца отлагам и опитвахме други методи на лечение, обаче няма резултат и съм по-зле.  Sad Докторът ми беше така добър да ми предлага всевъзможни варианти за това как да запазим кърменето, обаче след последната ни консултация, каза, че не смеел да ми го предлага( да отбия Ели), но вече просто не виждал какво можем да направим ако не пия лекарства. Каза ми, че решението си е мое и той ще се съобрази с него, но и аз самата вече не мога да издържам, защото имам болки всеки ден. Просто е кошмарно, откъдето и да го погледнеш. И това, че ме боли е кошмарно, и това, че трябва да избирам между мен и Ели. Ако беше по-малка не бих се замислила и бих продължила да кърмя на всяка цена. И затова и ми е съвестно дали не постъпвам егоистично,но виждам, че аз вече не мога да функционирам нормално ако продължаваме така, което пак няма да е добре за нея.
 Cry Cry

# 3
  • Мнения: 667
Tandoori, ти се справила прекрасно. Година и 3 месеца е много време. Дала си най-доброто на дъщеря си.  И спирайки кърменето, ти пак ще продължиш да й даваш най-доброто - една здрава и щастлива майка.
Любовта ти не се изчерпва с кърменето, нали?

# 4
  • Мнения: 487
Дала си на детето възможно най-доброто начало. Година и 3 месеца кърмене никак не е малко. Недей да се измъчваш. За бебка е много по-важно да има здрава мама, която да може пълноценно да се грижи за нея. Не мога да ти дам съвет за отбиване, но исках да ти вдъхна кураж. Дано всичко да мине добре.  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 329
А  защо не се цедиш докато се лекуваш за да подържаш лактацията и после пак да я кърмиш....

# 6
  • Мнения: 1 440
Tandoori,зная как се чувстваш,и на мен ми се наложи да отбия голямата дъщеря от раз.Толкова ми беше мъчно...
Но ти все пак досега си дала най-доброто на своето детенце!
При нас първите 3 дни бяха критични,плакахме и двете,но постепенно моята дъщеричка свикна с мисълта,че се разделя с най-любимото и нещо.
 Hug

# 7
  • Мнения: 1 174
Тъжно...Но все пак, сама знаеш, че времето, което си отделила и фактът, че досега си била напълно отдадена на момиченцето си,  не е никак малко, имайки предвид и твоите страдания.Както друга мама ти бе писала, любовта към детето не се изчерпва с кърменето и аз съм сигурна, че обръщайки се към себе си, мслейки и за своето здраве, ще направиш първата крачка в помощ на безболезненото отбиване.Предполагам, че ще е трудно, но това предстои на повечето от нас, които кърмим - дали наложително или не, един ден всички ще престанем и с умиление ще си спомняме за тези дни...
А и за да бъде щастливо детенце, Ели трябва да се радва на та такава мама, нали? Мама, която да може отново да дава всичко от себе се, но и тя да бъде щастлива и усмихната, да няма болка...

Успех ти пожелавам, Tandoori, ще пишеш, ще се справиш - с теб сме!
 Hug

# 8
  • Мнения: 3 718
Tandoori, предполагам как се чувстваш. Но до тук си дала толкова много на детенцето си и за да продължиш да даваш всичко от себе си трябва да си здрава и силна. Няма нищо егоистично в това, твоето момиче има нужда най вече от здрава и щастлива майка  Hug

# 9
  • Мнения: 2 467
твоето момиче има нужда най вече от здрава и щастлива майка  Hug

Много точно казано.

За по-безболезнено отбиване... доста мами си мажат зърната с нещо горчиво+ обяснение , че сега млякото се е развалило  newsm78 или нещо подобно.

# 10
  • Мнения: 1 117
Tandoori, това че се налага да отбиеш бебка , не означава че ще спреш да я обичаш и да се грижиш за нея. Самата аз се замислям ,че когато един ден кърменето приключи ще се чувствам зле.  Confused Ти си й дала много като си я кърмила дотазивъзраст. Според мен е по-важно за момента да си здрава мама Hug

# 11
  • Мнения: 1 321
И аз искам да се присъединя към другите мами с това че досега това което си направила за нея е страшно много Peace.И да се кърмите толкова време минавайки през куп неприятности е геройство така че не се обвинявай.Нещата ще си дойдат на мястото и малката ще свикне с идеята, че вече е голяма и няма да може да се успокоява с цицата на мама. Simple SmileНо ти наистина трябва да си здрава и силна за да има една прекрасна майка твоето слънчице. Peace Hug

# 12
  • Мнения: 2 652
Хм, много тъжно наистина. Щом се налага, не отлагай повече, защото може да ти отнеме време. Как точно не мога да ти дам съвет, а само подкрепа. А ако не си сигурна, че кърменето трябва да приключи сега, има ли начин да изцеждаш, докато трае лечението? Дълго ли трябва да се пият тези лекарства?

# 13
  • Мнения: 3 092
И аз смятам че си една чудесна и отдадена майка!
Браво на теб за всичко ,което си направила до сега и кураж , търпение и сила за онова , което ти предстой.
Убедена съм че няма да е лесно , но я ни виж ...много сме , с тебе сме! Hug

# 14
  • Мнения: 545
Здравей,мила!Наистина не мога да си представя дори какво изпитваш,но момичетата са прави,дала си чудесен старт на детенцето си!Сега трябва да се погрижиш и за себе си!
За отбиването,не можеш ли да спиш в друга стая напр,а през деня да пробваш с това,че е вече "кака"и т.н.?Съжалявам,че не мога да ти помогна Sad
Желая ти успешно лечение Hug

Общи условия

Активация на акаунт