Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте на всички
Една позната е самотна майка с две малки дечица едното е на 2 год, а другото на 4
ПРоблема е че никъде не искат да и вземат децата на градина поне не около неиния квартал.
Все и казвали че сега няма места ,чекали много деца и т,н
А тя вече изнемогва побъркала се както визически така и психически
Моля ви ако знае някой какво трябва да направи да сподели искъм да и помогна

Тя е самотна майко от почти 2 години. Мъжът и почина внезапно  Sad много ми е жал за нея

Моля ви каже те ми
какво да направи къде да отиде да подаде молба, за како да подадае молба
Предварително ви благодаря  bouquet

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 08:50 от mery_bi

# 1
  • Мнения: 710
Да опита при кмета на общината или с молба в писмен вид или лична среща.  Peace

# 2
  • Мнения: 114
Да опита при кмета на общината или с молба в писмен вид или лична среща.  Peace
  bouquet  bouquet  bouquet
  БЛАГОДАРЯ  ТИ  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 732
Зависи къде живее майката.
Всяка Община издава Наредба за реда на подаване на молби и приема на деца в общински детски градини.
Друг е въпроса, че понякога изискванията за предимство са леко неадекватни. Така например, според наредбата на СГО, предимство имат само:
Цитат
Приемът се извършва по ред на подаване на молбите. С предимство за прием в конкретна детска градина се ползват деца, чийто братя или сестри вече посещават детското заведение, деца – инвалиди и с родители – инвалиди.
източник-Наредбата на СГО

Което е безумие!
Въпрос на морал е от страна на директорката.
Бъдете настоятелни!  bouquet

# 4
  • Мнения: 710
На мен ми беше достатъчен един разговор с директорката с една уговорка,няма да казвам каква,но ми приеха детето,защото и аз съм самотна майка,но имаше някакви предимства за вдовици,най-добре с кмета,те са отговорни за ясли и градини и те съдействат в случаи като този.

# 5
  • Мнения: 114
И тя е говорила с директорки но са и казали че няма места чакали мнаго деца
Но тя е една такаво свитичка и сигурно и е казала "ми добре"

# 6
  • Мнения: 114
Но ще и кажа да отиде да говори с кмета


А иначе тя живее в "илиенци"

# 7
  • Мнения: 710
Значи с кмета на Илиенци,ако е свитичка пак могат само да дадат обещания и нищо повече,няма ли някоя разтропана приятелка или някоя майка от София която би се заела с кмета?

# 8
  • Мнения: 114
Значи с кмета на Илиенци,ако е свитичка пак могат само да дадат обещания и нищо повече,няма ли някоя разтропана приятелка или някоя майка от София която би се заела с кмета?
Нямам представа , но определено ще и кажа да започне да се разправя защото иначе ще се побърка.

# 9
  • Мнения: 1 327
ако е толкова свита не я оставайте сама да се разправя. Защото ще я отсвирят пак  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт