резултати от БХС

  • 397
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте на всички мамчета ,
вчера си взех резултатите от БХС и те са 1 към 223,което влиза в нормата на голяма вероятност но едновременно с това е и на границата.аз съм на 30 год.и доцентката ме попита дали искам амниоцинтеза.В семейството ми няма болни от синдрома на даун имам 1 живо и здраво дете и аз отказах . Сега обаче ме гложди мисълта дали постъпих правилно.моля дайте си вашето мнение.
P.S.днес си записах час за фетална морфология за 5.12.дали там ще ми кажат нещо.

# 1
  • Мнения: 252
здравей мила, разбирам че се притесняваш и се чудиш как да постъпиш, но това е нещо което трябва добре да обмислиш и да вземеш сама решение какво да правиш. мисля, че на феталната морфология трябва да те посъветват какво да правиш.отиди ако трябва при двама лекари. по форумите има доста мнения за добри специлаисти в тази област

# 2
  • Мнения: 581
Когато бях бременна, а аз съм на 38 години резултата от БХС ми беше 1 : 514 и лекарите казаха, че е в норма и не е нужно да правя амниоцинтеза. Не направих, но докрая на бременността ми се притеснявах вътрешно, защото все ми се струваше, че това съотношение звучи обезпокоително. Родих си здраво дете, така че наистина решението си е твое и само твое. Аз не направих амниоцинтеза, защото лекарите не бяха настоятелни, а и защото съм доста страхлива. Макар че, риска да се изгуби бебето след такова нещо е минимален. Желая ти успех и стискам палци каквото и решение да вземеш!

 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт